1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto paralara Formula One heyecanı getirerek sponsorluk

Kripto paralara Formula One heyecanı getirerek sponsorluk

Kripto paralara Formula One heyecanı getirerek sponsorluk
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü, spor alanında şimdiye kadarki en büyük sponsorluğuna imza attı. Red Bull ekibi ile bir kripto para borsası arasındaki bu sponsorluk anlaşması 150 milyon dolar değerinde.


Kripto paralara Formula One heyecanı getirerek sponsorluk

Red Bull, kripto para borsası Bybit ile uzun süreli ortaklık anlaşması imzaladı. Formula One takımı, bu yeni gelişmeyi “uluslararası spor alanıyla şimdiye kadarki en büyük kripto bağlantısı” olarak nitelendirdi.

İngiltere’de Milton Keynes merkezli Formula One takımı Red Bull, bugün yapılan açıklamada söz konusu kripto sponsorluğu anlaşmasının değerini açıklamadı. Ancak ismini açıklamayan bir kaynak, yerel basına yaptığı açıklamada, Bybit ile yapılan sponsorluk anlaşmasının değerinin 150 milyon dolar olduğunu söyledi.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Bybit’ten önce de Red Bull başka bir önemli sponsorluk ortaklığı yapmıştı. Beş yıl süreli sponsorluk anlaşması yazılım devi Oracle ile yapıldı. Bu anlaşmanın değeri ise 300 milyon dolar.

Bu iki anlaşma Red Bull Forluma One takımına yıllık 110 milyon dolar sağlayacak. Bu da zaten takımın yıllık giderlerinin büyük bir kısmını karşılıyor. Zaten Formula One kuralları gereği 2022 yılı için belirlenen sınır 140 milyon dolar. Tabii 2023 yılında daha da daralıyor ve 135 milyon dolar olacak.

formula 1

Bybit, Red Bull ile yaptığı anlaşma ile takımın özel kripto para borsası ortağı oluyor. 2018 yılında kurulan Bybit, dünya genelinde 6 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu ortaklık aynı zamanda Red Bull’a “fan tokeneleri” çıkarma konusunda da yardımcı olacak. Ayrıca takımın artan dijital varlık koleksiyonunun dağıtımına da katkı yapacak.

Her iki taraf da buna ek olarak kripto konusundaki okur yazarlığı artırmak, çeşitliliği, STEM kariyerlerini, sürdürülebilirliği ve yeşil teknolojileri teşvik etmek için birlikte çalışacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: