1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. eToro borsasından şok karar!

eToro borsasından şok karar!

eToro borsasından şok karar!
0
“sportsbet”

eToro borsası iddialı pazarlamanın kurbanı oldu. Kripto para borsasından kullanıcılarına gelen email, endişe ile karşılandı.

eToro borsasından şok karar

Kripto para borsası eToro, kripto stoklarının eridiğini açıkladı.

Bu sabah kullanıcılarına bir email gönderen eToro borsası, hafta boyunca satın alım kısıtlamaları uygulayabileceklerini bildirdi.

koinmedya_telegram

İsrail menşeili borsa, kripto paralara olan aşırı talebe karşılık veremedi ve kullanıcılara satın alım kısıtlamaları uygulayacağını açıkladı.

Kriptoya yönelik beklenmedik talep, sınırlı likidite ile birleşince hafta sonu boyunca Satın al emirlerini karşılama yeteneğimizi sınırlıyor.

koinmedya_brave

Bunun neticesi olarak borsa Satın al emirlerinde kısıtlamaya gitme kararı aldı.

Şunu ifade etmemiz gerekir ki eToro borsası biraz kendi başarısının kurbanı oldu. eToro pazarlama müdürü Brad Michelson dün yaptığı açıklamada, son 11 gün içerisinde 380.000 yeni kullanıcı hesabı açıldığını ve trade hacminin 2020 yılına göre 25 kat arttığını duyurmuştu. 9 Ocak itibariyle eToro kullanıcı sayısı 17 milyona ulaştı.

eToro eski piyasa analisti ve Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan, eToro’dan yapılan uyarı bildirimini “potansiyel bir likidite sorununun belirtisi” olarak yorumladı.

Greenspan kullanıcılara, fonlarını platformdan çıkmama tavsiyesinde bulundu.

Borsa, geçtiğimiz hafta, Avrupalı kullanıcıların margin trade yapmalarını kısıtlamış ve minimum depozito miktarını %400 artırarak 1.000 dolara çıkarmıştı.

Bu noktada, Coinbase‘in 9 Ocakta 6,5 milyar dolar ile en yüksek günlük işlem hacmine ulaştığını, ardından 12 Ocak’ta 9,5 milyar dolar ile rekorunu %50 oranında artırdığını söylememiz gerekir. Aynı şekilde Binance borsası da 12 Ocak günü, 30 milyar dolar ile günlük işlem hacmi rekoru kırdı.

Greenspan aynı sorunu diğer borsalarda da yaşamaya başlamanın an meselesi olduğunu düşünüyor.

Arz sorunu ile ilgili endişeler öncelikle Bitcoin etrafında oluşuyor. Son altı ayda Grayscale’in devasa yatırımı, piyasadaki talebi aşırı derecede artırmış durumda. Şu anda madenci üretiminin 3 katı talep söz konusu. Grayscale kontrolü altında 20 milyar dolarlık kripto varlık tutuyor.

Kaynak

Singapur’un en büyük bankasından büyük kripto hamlesi

Singapur’un en büyük bankası konumunda olan DBS, kripto para borsası açıyor. Singapur menkul kıymetler borsası SGX‘de yeni kurulacak borsada hisse sahibi olacak.

DBS kripto para borsası açma planlarını ekim ayında duyurmuştu. Bu plan doğrultusunda banka bünyesinde, DBS Digital Exchange ismiyle kripto para birimi kuruldu.

Bugün (Perşembe) yapılan açıklamaya göre, Singapur’un en büyük türev ve varlık borsası SGX’de yeni oluşturulacak borsada %10 hisseye sahip olacak.

Yeni kripto para borsası yalnız kurumsal yatırımcıya hizmet verecek

Yeni kurulacak olan kripto borsası yalnız, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP ticareti yapabilecek kurumsal yatırımcılara hizmet verecek.

DBS Digital Exchange bu hizmetlerine ek olarak, liste dışı şirket hisseleri, tahvil ve özel sermaye fonları gibi tokenize varlık ticareti platformu olarak da çalışacak.

Yeni borsa, Asya bankacılık sistemiyle de yakından bağlantılı olarak müşterilerin Süngapur doları, ABD doları, Hong Kong doları ya da Japon yeni ile kripto para almasına izin verecek. DBS aynı zamanda müşterileri için kripto para cüzdanı hizmeti de sunacak.

kripto para borsası

İlgili: Kripto para borsası nedir, nasıl kurulur ve nasıl para kazanır?

DBS Group, CEO’su Piyush Gupta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi;

Singapur’un global finans merkezi olma yolunda daha da rekabetçi hale gelmesi için dijital varlık ve döviz ticaretinin ana akıma uyumu noktasında kendimizi hazırlamalıyız.

Bu girişimde Singapur Exchnage ile işbirliği, Singapur dijital varlık pazarının likidite ve ölçeğinin derinleşmesine yardımcı olacak.

Bu girişimle beraber Singapur, kurumsal kripto para ticareti için önemli bir merkez haline geliyor. Sektörün diğer bir devi SBI de DBS’ye rakip bir oluşum içerisine girmeyi planlarken, OKCoin gibi mevcut kripto para borsaları da yerel yan kuruluşlar kuruyor.

İlgili: Kripto para borsası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: