Loading...
btc
BTC
-1.14%
Bitcoin
62.704,05 USDT
eth
ETH
-1.34%
Ethereum
3.060,38 USDT
bch
BCH
-5.62%
Bitcoin Cash
479,72 USDT
xrp
XRP
-1.11%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.96%
Litecoin
78,84 USDT
bnb
BNB
-3.19%
Binance Coin
535,09 USDT
sol
SOL
-4.39%
Solana
132,44 USDT
avax
AVAX
-3.21%
Avalanche
34,03 USDT
ada
ADA
-2.51%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.67%
Poladot
6,60 USDT
doge
DOGE
-4.96%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

eToro borsası halka açılıyor!!

borsa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası eToro CEO’su Yoni Assia şirketin halka açılma hazırlıkları yaptığını duyurdu.

eToro borsası halka açılıyor!!

İsrail temelli kripto para borsası eToro CEO’su Yoni Assia, pek çok etkenin şu anda halka açılmak için iyi bir zaman olduğunu gösterdiğini söylüyor.

2020 yılı eToro borsası için oldukça iyi geçti. CEO Assia, yıllık gelirlerinin 2020 yılı sürecinde, %147 oranında arttığını duyurdu.

 

Dünyanın her yerinden, küresel pazarlara katılmak isteyen insanlarda, büyük bir ilgi görüyoruz. Herkesin ticaret yapabileceği, basit ve şeffaf bir küresel pazar oluşturmak 2017’den itibaren ilk vizyonumuzdu.

 

 

kripto para borsası eToro borsası halka açılıyor!!

 

 

eToro borsası, özel amaçlı bir satın alma şirketi SPAC aracılığı ile Nasdaq borsasında halka açılma planlarını 16 Mart’ta duyurmuştu.

 

eToro CEO’su Assia sözlerine şöyle devam ediyor.

 

İşyeriniz, beklentilerinizden daha hızlı bir şekilde büyürse, daha büyük, halka açık bir şirket olmak için tam olarak hazır olduğunuzdan emin olmak zorundasınız.

 

Bilindiği üzere kripto borsası Coinbase, Nisan 2021’de Nasdaq üzerinde doğrudan listelenerek halka arzı gerçekleştirmek istiyor. Öte yandan, dijital varlık odaklı bir başka kuruluş Diginex, yine bir SPAC aracılıyla Ekim 2020’de Nastaq borsasında listelenmişti.

eToro, Fintech V isimli SPAC şirketi satın alarak, onun üzerinden Nasdaq’ta listelenecek. Finteck halihazırda Nasdaq’ta FTCV kısaltmasıyla listelenmiş durumda.

İki şirketin önümüzdeki aylarda birleşme işlemini tamamlanması bekleniyor.

 

 

İlgili: Kripto para borsası seçerken nelere dikkat edilmeli?

İlgili: Kripto para borsası nedir, nasıl kurulur ve nasıl para kazanır?

Kaynak

 

 

1Inch’ten fark yaratacak hamle!!

DEX toplayıcısı 1Inch, V3 lansmanıyla işlem ücretlerini düşürmeyi başardı.

Çeşitli borsalardan likidite sağlayan merkezi olmayan bir borsa toplayıcısı olan 1Inch, bugün DEX toplama protokolünün v3’e yükseltildiğini duyurdu.

Sürüm 3’teki (v3) temel iyileştirme, montaj kodu optimizasyonu sayesinde gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltma yeteneği oldu.

 

 

kripto para borsası eToro borsası halka açılıyor!!

 

 

1Inch DEX borsasında, Mart ayı ortası itibariyle, Ethereum için 16,5 milyar dolar, Binance Smart Chain için ise 2,3 milyar dolar değerinde likidite mevcut.

 

V3’le 1Inch’te gaz ücretleri düşüyor

1Inch V3 lansmanı ile swap ücretleri, Uniswap ücretlerinin altına inmiş oldu.

1Inch üzerinde ETH/DAI paritesi swap ücreti, Uniswap’a göre %10,3 daha ucuz duruma geldi.

1Inch ekibi konuyla ilgili olarak;

 

1Inch ekibi, 1 Inch Toplama Protokolü V3’ü sunmaktan heyecan duyuyor. Kullanıcılar iki varlık arasında swap yaparken istedikleri protokolü seçebilirler. Ancak şu anda varsayılan protokol olarak V3 protokolü ayarlanmıştır.

 

 

1Inch ekibi ayrıca her ne kadar, hem V2 hem de V3 protokollerinin kullanıma açık olsalar dahi, yakın bir süre içerisinde 1Inch V2 Protokolünün kullanımdan kaldırılacağını da ekledi.

 

Kaynak

 

 

 

Binance borsası ABD hükumetinin radarında

Bloomberg’in 12 Mart raporuna göre, ABD, Emtia Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Binance borsasına yönelik bir inceleme başlattı.

Bilindiği üzere, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda.

CFTC, ABD vatandaşlarının Binance borsası üzerinde türev işlem yapım yapamayacaklarını araştırıyor.

 

Binance CEO’su Changpeng Zhao attığı tweetle, Bloomberg‘in son raporunun “FUD” olduğunu savunuyor.

 

Biraz FUD olmadan boğa piyasası da olmaz. FUD’u görmezden gelin, BUİDLing’e devam edin.

 

 

https://twitter.com/cz_binance/status/1370363097836261376

 

İlgili: FUD nedir? Kripto para piyasalarında nasıl etkili oluyor

 

Binance borsası mevzuatlara uygunluğu çok ciddiye aldığını vurguluyor.

 

 

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle çalışırken işbirliğine dayalı bir yaklaşım benimsiyor ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz.

 

 

Bu noktada, CFTC’nin başlatmış olduğu incelemenin daha ileri aşamalara taşınıp taşınmayacağı konusunda net bir bilgi yok.

Benzer şekilde, Bloomberg, Temmuz 2020’de CFTC’nin BitMEX borsasıyla ilgili bir inceleme başlattığını duyurmuştu. Ekim 2020’de BitMEX kurucuları, kayıt dışı işlem hizmeti sunmakla suçlandılar.

 

 

 

Kaynak

 

 

 

Dün dakikalar içerisinde kripto para milyoneri olabilirdiniz!

Dün (5 Mart 2021) Binance borsası vadeli işlemler piyasasında ilginç bir gelişme yaşandı. Bu süreçte Binance borsasında işlem yapan bir tacir, dakikalar içerisinde milyonlarca dolar para kazanabilirdi. Şimdi dün Binance borsasında yaşanan gelişmelere göz atalım.

Polkadot (DOT) vadeli işlemler borsasında Polkadot fiyatları normal rotasında hareket ederken, yani 32-33 dolar aralığında dalgalanırken, fiyatlar anlık olarak 0.20 dolara kadar geriledi. Sadece 3 dakikalık gibi kısa sürede 20.4 milyon dolarlık bir işlem hacmi gerçekleşti. Aşağıdaki grafikte Polkadot fiyat grafiğinde yaşanan anomaliyi kolayca görebiliyoruz.  

kripto para borsası eToro borsası halka açılıyor!!

Yukarıdaki işlemin önce bir siber saldırıdan dolayı yaşandığı tahmin edildi. Ancak yapılan araştırmalarda herhangi bir güvenlik ihlali gözlenmedi ve yaşanan sadece bir insan hatasıydı!

Dün Binance borsasında yaşanan olayın finansal piyasalarda bazen karşılaşılan fat finger (şişman parmak) fiyaskosu olduğu tahmin ediliyor. Yani acemi bir tacir, alım/satım fiyatlarını yanlış girerek emir vermiş. Bu olayın üzerinde elektronik piyasa, bu alım satım işlemini yerine getirmiş. Ne yazık ki yapılan bu işlemin geri dönüşü olmuyor. Önceden Binance borsasına girilen otomatik alım ve satım emirleri yürürlüğe girerek kurbanımızın varlıkları 20 cent gibi düşük fiyattan alıcı buldu.

 

Bazen virgül ile noktanın karıştırılması, acele ile işlem yapılması ve benzeri hatalar nedeniyle yanlış fiyattan alım ya da satım yapılabiliyor. Bu tür insan kaynaklı hatalar, literatüre fat finger kavramı ile girdi.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Normal bankacılık işlemlerinde yanlış IBAN numarası girilerek yapılan transferlerde banka görevlileri müdahale ederek olası kayıpların önüne geçebiliyor. Ancak kripto para piyasalarında bu çeşit müdahaleler neredeyse imkânsız. Örneğin kripto para transferlerinde yanlış adresin girilmesi ile fon transferi, başka bir adrese gerçekleşebilir. Bu adresin gerçek kimliğine ulaşmanız ise neredeyse imkânsız.

Geçtiğimiz yıl Nijeryalı bir Bitcoin yatırımcısının hesabına sürpriz bir şekilde 10 Bitcoin transferi gerçekleşti. Nijeryalı yatırımcı, sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak Bitcoin’leri transfer eden kişiye ulaşıyor ve Bitcoin’leri sahibine iade ediyor. Herkes bu kadar dürüst davranmayabilirdi!

Kaynak

Fat finger nedir?

Finansal piyasalarda tacirlerin alım/satın emirlerini yanlış rakam girerek işlem gerçekleştirmesi. Fat finger fiyaskosunu yanlış tuşa basmak şeklinde de tanımlayabiliriz.

 

Merkezi kripto para borsaları rekor kırdı

Kripto para borsa veri analiz şirketi, The Block Research verilerine göre, borsaların aylık işlem hacimleri, Şubat ayında, 1 trilyon doları aşarak tarihi bir rekor kırdı.

27 Şubat itibariyle, aylık işlem hacmi değeri, 1,05 trilyon dolara ulaşmış durumda. Bu rakam, Ocak ayından 143,9 milyar dolar, yaklaşık %15.9 daha yüksek bir rakam.

Borsaların toplam işlem hacminin yaklaşık 2/3’ü Binance‘tan, %10.6’sı Coinbase‘ten ve %5.3’ü de Kraken borsasından geliyor.

 

 

kripto para borsası eToro borsası halka açılıyor!!
Kripto Para borsaları toplam işlem hacmi. The Block Crypto Data

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.