1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Terra Luna Classic fiyatına pump yaptıran büyük duyuru!

İşte Terra Luna Classic fiyatına pump yaptıran büyük duyuru!

İşte Terra Luna Classic fiyatına pump yaptıran büyük duyuru!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra Luna Classic fiyatı, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından yapılan bu duyurunun üzerine %90 artış kaydetti.

Binance listeledi, Terra Luna Classic pump yaptı!

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bugün, LUNC token için yeni perpetual (sürekli) sözleşmeler başlatacağını duyurmasının ardından, Luna Classic (LUNC) fiyatı, keskin bir şekilde yükseldi.

İlgili: Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Bu yükseliş hareketi, esasen geçen hafta yeni LUNA airdropunun gerçekleştiği Terra 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra bile LUNC’a destek olduğunu gösteriyor. 

İşte Terra Luna Classic fiyatına pump yaptıran büyük duyuru!

Son 24 saatte %90’ı aşan (şu anda %69 yükseliyor) bir artış kaydeden LUNC, ortalama 0.00014$’dan işlem görüyor.

Bu arada yeni LUNA fiyatı, ilk lansmandan sonra %60’ın üzerinde düşüş görürken; LUNA Classic (LUNC) korkunç çöküşten günler sonra kayda değer bir yükseliş gösterdi.

İlgili: Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coinle ilgili bilmeniz gerekenler

Terra Luna’da airdrop

Terra LUNA airdropu, birçok kripto para platformunun ve hizmet sağlayıcısının desteğini aldı. Bu arada dünyanın en büyük kripto borsası Binance, yeni LUNA tokenini listelediğini duyurdu. Bununla birlikte, duyuruda yeni LUNA tokenini “inovasyon alanına” dahil etmekten de söz edildi. 

Ve borsa önerilen orana dayalı olarak, söz konusu tüm LUNC veya USTC sahiplerine Terra 2.0 (LUNA) vereceğini belirtti. Ancak, token için para yatırma ve çekme işlemlerinin 31 Mayıs 2022’de 05:30’da (UTC) açılacağını ifade etti.

İşte Terra Luna Classic fiyatına pump yaptıran büyük duyuru!

Ayrıca popüler alım satım platformu en son duyuruda, Binance vadeli işlemlerinde 20 kata kadar kaldıraçla BUSD marjlı 1000LUNC perpetual sözleşmeler başlatacaklarını açıkladı. Dağıtımlar ise yarın (31 Mayıs 2022) 02:45’te (UTC) yapılacak.

Bununla birlikte fiyatları dip seviyeleri gören LUNC tokeni, 24 saatlik işlem hacminde %185’in üzerinde bir artış gördü. Bu da yaklaşık 256 milyon dolara tekabül eden bir değer.

Bu arada, Güney Kore yetkilileri, tarihi çöküşün arkasındaki olası nedenlere dair hala yoğun bir araştırma içerisinde. Dahası büyük düşüş sırasında yaşanan kilitlenmede kripto borsalarının da payı olup olmadığı inceleniyor.

Tüm bunlar olurken, Terra’nın stabil coini TerraClassicUSD de %20’nin üzerinde bir sıçrama gördü. Token yazımızı yayına hazırladığımız sırada 0.0328$’lık bir fiyattan işlem görüyor.

Terra LUNA 2.0 ise nihayet, ilk düşüşten sonra artışa geçti. Token, son 24 saat içinde %13’ün üzerinde arttı. LUNA, 17$ fiyat seviyesinden düştükten sonra ortalama 6,6$’lık bir fiyattan işlem görüyor.

İlgili: Terra (LUNA) 2.0 blockchain yayına girdi, şimdi ne olacak?

Kaynak