1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …

İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …

İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altında yaklaşık 200 milyar dolarlık varlık bulunan büyük yatırımcılar, artık yönünü Ethereum’dan bu 3 altcoine çeviriyor…

Büyük kripto fonları Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) alıyor!

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’in Dijital Varlık Fon Yöneticisi Anketine göre, büyük kripto portföy sahipleri, mart ayından bu yana Ethereum‘dan istikrarlı bir şekilde uzaklaşırken; yakın vadede potansiyel yükseliş katalizörlerine sahip olduğunu düşündükleri bu üç kripto para birimine fon tahsis ediyor.

İlgili: İşte ayı piyasasında satın alınacak 4 altcoin!

Rapora göre ayrıca, yönetimi altında yaklaşık 200 milyar dolarlık varlık bulunan bu yatırımcı grubu, altcoinlere sürekli ekleme yapıyor. Bu yüzden de Bitcoin pozisyonları çok fazla değişmiyor.

Bu arada mart ayında yapılan bir önceki anket ise, fonlarını Ethereum’a tahsis eden yatırımcıların oranının yaklaşık %25’ten %20’ye düştüğünü ortaya koymuştu.

İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …

İlgili: Uzun vadeci yatırımcılar düşüşte nasıl pozisyon alıyor?

Öte yandan yatırımcılar arasında Cardano’ya fon tahsis edenlerin oranı %5’ten %12’ye yükselerek, iki katından fazla artış gördü. Aynı zamanda XRP’ye yapılan yatırımlar, yaklaşık %4’ten %6’ya yükselirken; benzer şekilde, Polkadot’a aktarılan fonlar da %9’dan yaklaşık %13’e yükseldi.

Anket, özellikle Ethereum’un en güçlü rakiplerinden biri olan Solana’ya fon tahsis eden yatırımcılarda %4’ten %1’e doğru önemli bir düşüş olduğunu ve spekülatif nedenlerle pozisyon ekleyen yatırımcılarda ise artış olduğunu tespit etti.

Rapor, yine de portföy çeşitlendirmenin “dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir neden olmaya devam ettiğini, ancak bu çeşitledirmenin, Bitcoin’in teknoloji hisse senetleriyle artan korelasyonu ve gerçek çeşitlendirme değerlerine ilişkin mevcut şüphecilik yüzünden düşüşe geçtiğini” de ekliyor.

Bu arada KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi, Cardano kısa süre önce XRP’yi geçerek, piyasa değeri bakımından altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Cardano blok zincirinde 5 milyondan fazla yerel token basıldı ve geçen yılın sonunda görülen rakam iki katına çıktı. 

İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …

Veriler ayrıca, ADA balina işlemlerinin, kripto para biriminin fiyatının bu yılın başlarında 0,40 dolara düşerek, dibi görmesinden sonra 4 ayın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor. Muhtemelen bu, balinaların, ağın performansını artırması ve yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen hard fork öncesinde dipten satın aldığına işaret ediyor.

Bu arada XRP’nin fiyatı, yılın başından bu yana 450 milyondan fazla token satan ve cüzdanında hala 220 milyonun üzerinde XRP olan Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in son satışlarından olumsuz etkilendi.

XRP ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine açılan ve düzenleyicinin firma ve iki yöneticisine açılan davadan da olumsuz etkileniyor.

Ancak buna rağmen, kripto para endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panel, XRP fiyatının yıl sonuna kadar 2.55 dolara ulaşacağını ve 2025’in sonunda 3.61 dolara ve 2030’un sonunda ise 4.98 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

İşte dev kripto fonlarının Ethereum yerine aldığı 3 kripto para: Ripple (XRP), …

Ayrıca bknz:

Kaynak