Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’den bu kripto para borsasına şok haber!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici otorite bu kripto para borsasına soruşturma açtı. Detaylar haberimizde.

ABD’den bu kripto para borsasına şok haber!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birinin başı ABD düzenleyicilerle dertte olabilir. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CTFC), Gemini kripto borsasına karşı, çalışanların kuruma yanlış ve eksik açıklamalar yaptığını iddia ederek suçlamada bulundu.

CTFC tarafından yapılan basın açıklamasında şirketin teklif ettiği Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi ürününün 2017 değerlendirme dönemiyle bağlantılı olarak New York Eyaletindeki Gemini Trust Company hakkında şikayette bulunduğunu duyurdu.

Gemini borsası

CTFC, borsanın yanlış beyanlarda bulunduğunu ve ihmaller yaptığını iddia ederek haksız elde edilen kazançların, para cezalarının, kayıt ve ticaretle ilgili ihtiyati tedbir kararlarının ve Ticaret Borsası Yasası’nın (CEA) daha fazla ihlal edilmesine karşı tedbir alınmasını istiyor.

CFTC İcra Direktör Vekili Gretchen Lowe, konu ile ilgili açıklamada bulunarak Gemini borsasında neden dava açtıklarını paylaştı.

“Bir vadeli ürün sertifikasyonu ile bağlantılı olarak CFTC’ye yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunmak, CFTC’nin CEA’ya tabi tüm işlemlerin mali bütünlüğünü sağlama, piyasa katılımcılarını koruma, fiyat manipülasyonunu caydırma ve önleme ve sorumlu inovasyonu ve adil rekabeti teşvik etme çalışmalarını baltalar.”  

Gemini Exchange, 2014 yılında Winklevoss ikiz kardeşler tarafından kuruldu.  Şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Güney Kore, Hong Kong ve Singapur’da faaliyet göstermektedir. Chicago Board Options Exchange (CBOE) bu borsayı kendi Bitcoin vadelileri sözleşmeleri işlemleri için kullanan Gemini, yakın zamanda NFT alanına da girerek Nifty Gateway isimli NFT pazar yerini satın almıştı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Tyler and Cameron Winklevoss kardeşlerden 1 BTC hediye kazanmak ister misiniz? Gemini borsasının sahibi Winklevoss kardeşler

Kripto para borsası geçtiğimiz günlerde ise çalışanların yüzde 10’unun görevlerine son verdiğini duyurmuş ve buna gerekçe olarak kripto kışını göstermişti.

İlgili: En güvenilir kripto para borsaları

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.