1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kurucusu, Elon Musk ve Jack Dorsey’in Twitter atışması!

Cardano kurucusu, Elon Musk ve Jack Dorsey’in Twitter atışması!

Cardano kurucusu, Elon Musk ve Jack Dorsey’in Twitter atışması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano kurucusu ile Elon Musn ve Jack Dorsey arasında, Cardano akıllı sözleşme programa dili Haskell konusunda atışma yaşandı.

CCardano kurucusu, Elon Musk ve Jack Dorsey’in Twitter atışması!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey arasında yazılım dilleri konusunda bir tartışma yaşandı.

Twitter üzerinde yaşanan tartışmada, Tesla meraklılarından biri Elon Musk’a Tesla uygulamasına bir yazılım uyarısı eklemesini tavsiye etti. Twitter’dan takipçisine yanıt veren Musk, eski C yazılım dilini çok sevmesine rağmen şu anda güncel olan C++ yazılım dilinden hoşlanmadığını dile getirdi. Konuya Jack Dorey de dahil oldu ve o da aynı fikirde olduğunu yazdı.

Cardano kurucusu, Elon Musk ve Jack Dorsey'in Twitter atışması!

 

Konuya sonradan dahil olan Charles Hoskinson ise Cardano akıllı sözleşme yazılım dili Haskell’i öne çıkararak; “Siz Haskell’i keşfedinceye kadar biraz bekleyin” yazarak Jack Dorsey’e yanıt verdi.

Bilindiği gibi, Haskell, çok fazla yaygın olarak kullanılan bir dil değil. Ancak Cardano’nun blockchain kodları Haskell ile geliştirilmiş durumda.

Cardano, Plutus ve Marlowe akıllı sözleşmelerinin Haskell yazılım dili ile daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde hayata geçeceğine inanıyor. Günümüzde akıllı sözleşmeler üzerlerinde milyarlarca dolarlık varlık taşıyan, güvenliğin son derece önemli olduğu programlar olarak karşımıza çıkıyor. Gelinen süreçte pek çok farklı akıllı sözleşme kodlarına sızan hackerların önemli miktarlarda para çaldıklarını da biliyoruz.

Başka bir tweetinde de Cardano yazılımına atıfta bulunan Hoskinson, Cardano’nun milyonlarca kullanıcının milyarlarca dollarlık yatırımını taşıyacak yazılımı, son derece dikkatlice yazdığını dile getirdi.

Öte yandan, Cardano’nun yavaş gelişmesi kripto para çevrelerinde bir eleştiri konusu ola gelmiştir. Hoskinson ise bu durumu oldukça dikkatli davranmakla açıklıyor.

Cardano Haziran ayı sonlarında yeni güncellemesi Vasil Hard Fork ile tanışmayı bekliyor.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.372263

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

İlgili: Cardano cüzdan nedir? 2022 en iyi Cardano cüzdanları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.