1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzun vadeci yatırımcılar düşüşte nasıl pozisyon alıyor?

Uzun vadeci yatırımcılar düşüşte nasıl pozisyon alıyor?

Uzun vadeci yatırımcılar düşüşte nasıl pozisyon alıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in düşüş trendinde, uzun vadeci yatırımcılar nasıl pozisyon alıyorlar?

Uzun vadeci yatırımcılar düşüşte nasıl pozisyon alıyor?

Bitcoin 2022 yılında yaklaşık %36 oranında düşüş gösterdi. BTC şu sıralar da 29 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Lider kripto 2021 yılında elde ettiği kazanımları kaybetmiş durumda.

Kripto para piyasasının sayısal olarak çoğunluğu kısa vadeli yatırımcılar ve günlük al sat yapan traderlar. Ancak piyasanın ana oyuncuları uzun vade yatırım yapan, daha büyük yatırımcılar olarak ortaya çıkıyor.

Piyasa trendlerinin genelinde, uzun vade yatırımcısının tavrı da bir hayli önemli. Bu son düşüş trendine baktığımızda, uzun vadeli Bitcoin yatırımcısının kararsız kaldığını ancak, düşüşü daha fazla yatırım için kullandığını görebiliyoruz.

Bitcoin long-term holders accumulating during bear market
Ayı piyasası kısadan uzuna yatırımcı profili. Kaynak: IntoTheBlock

Blockchain analiz firması IntoTheBlock verileri, düşüşte uzun vade yatırımcılarının coinlerini artırdıklarını gösteriyor. BTC fiyatının düşmesi bazı yatırımcılar için, lider kriptoyu çok daha cazip hale getiriyor.

Öte yandan bu akümülasyon hamleleri, henüz Bitcoin’deki satış baskısını yenmiş değil. Özellikle kısa vade yatırımcılar ve kurumsal alıcılar tarafından satışlar devam ediyor.

Kripto para piyasasının hissiyatı da rekor seviyede düşmüş durumda. Kripto “aç gözlük” ve “korku” endeksi neredeyse Mayıs ayı boyunca, “aşırı korku” bölgesinde kalmaya devam etti.

Bu noktada, sürecin Bitcoin’in dip bölgesine ulaşıncaya kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Bitcoin’in dip bölgesi konusunda ise BitMex kurucusu Arthur Hayes, BTC’nin 25.000 dolardan aşağı düşmeyeceğini söyleyerek önemli bir duruş sergiliyor. Hayes ayrıca, kısa vade yatırımcısının tam olarak likidite olmadan da yeni bir yükseliş trendi beklemenin doğru olmayacağı görüşünde.

Canlı BTC fiyatı: $ 26,951.22

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: