1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Elon Musk’ın “süper kötü his” dediği ekonomi kriptoyu nasıl etkileyecek?

Elon Musk’ın “süper kötü his” dediği ekonomi kriptoyu nasıl etkileyecek?

Elon Musk’ın “süper kötü his” dediği ekonomi kriptoyu nasıl etkileyecek?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü girişimci ve milyarder Elon Musk, ekonomi konusunda “süper kötü hissi” olduğunu bildirdi. Bu durum kripto para sektörünü nasıl etkiler?


Elon Musk’ın “süper kötü his” dediği ekonomi kriptoyu nasıl etkileyecek?

Tesla CEO’su Elon Musk, şirket yetkililerine gönderdiği e-postada, işten çıkarmaların başlayacağını ve global düzeyde işe alımların dondurulduğunu duyurdu. Birçok haber sitesi, Musk’ın aldığı bu kararların arkasında ekonomi ile ilgili “süper kötü hislerinin” olması var diye yazdı.

Çünkü bir yandan fiyatlar uçarken, diğer yandan Ukrayna savaşı da üçüncü ayını doldurdu. Musk da söz konusu e-postasından elektrikli araçlar devi için ekonominin artan oranda belirsiz olmaya başladığını belirtiyor.

İlgili – ABD şimdi de bu büyük Bitcoin borsasına dava açtı

Bu haber üzerine Tesla hisseleri yüzde 3.5 düştü

Bu mesajın yayılmasından sonra Tesla hisseleri sabah saatlerinde yüzde 3.5 düştü. Tabii ne Tesla ne de Musk bu haberler konusunda bir açıklama yapmadı.

İşte Tesla'nın Bitcoin yatırımından yaptığı zararın bilançosu!

Ekonomi ile ilgili benzer bir açıklama bir de JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan gelmişti. Jamie Dimon, ABD ekonomisinin “kasırga gibi” bir sorunla karşı karşıya olduğunu söylemişti.

İlgili – Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması

Kripto nasıl etkilenir?

Şimdiye kadar finans ve teknoloji alanın önemli isimlerinin küresel ekonomi konusundaki görüşlerine yer verdik. Peki, böyle bir ortamda kripto para ve Bitcoin sektörü ne olur?

Genel olarak kripto para sektörünün son zamanlarda hisse senetleri piyasası ile yakın bir bağı olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı burada da daha fazla düşüş beklenebilir. Zaten şimdiye kadar genel ekonomi Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların fiyatlarını negatif etkilemeye devam etti. Mesela BTC fiyatı 69,000 dolarda yeni ATH değeri gördükten sonra yüzde 50’den fazla düşerek 30,000 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak