1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Fidelity analistine göre Bitcoin’in yönü bu seviyeye doğru

Fidelity analistine göre Bitcoin’in yönü bu seviyeye doğru

Fidelity analistine göre Bitcoin’in yönü bu seviyeye doğru
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fidelity’de Global Macro Müdürü Jurrien Timmer, Bitcoin’in 144,000 dolara ulaşabileceği tahminini dile getirdi. En düşük ihtimalle ulaşacağı seviyeyi de açıklıyor. Bitcoin’in arz sınırını hesaba katarak böyle bir tahminde bulunduğunu söylüyor.


Fidelity analistine göre Bitcoin’in yönü bu seviyeye doğru

Bitcoin şu an 30,000 dolar civarında işlem görüyor. Bu da 69,000 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’den fazla düştüğü anlamına geliyor. Bu gelişmeler üzerine kripto para piyasası BTC’nin bir sonraki yönü konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bu görüşlerden biri Fidelity’de Global Macro Müdürü Jurrien Timmer’e ait. Ona göre Bitcoin fiyatı 144,000 dolar seviyesine ulaşabilir. Bu tahmini için ise piyasada çok sık kullanılan Stock to flow modeline (S2F) başvuruyor. Kripto uzmanları da zirve ve dipleri belirlemek için bu modeli kullanıyor.

Timmer de bu model hakkında konuşuyor. Öyle görünüyor ki burada daha iyi bir yaklaşıma sahip. Ona göre S2F modelinin bir problemi var. Çünkü sadece bir varlığı, bizim konumuzda ise Bitcoin’in az bulunurluğuna odaklanıyor. Ancak sadece kıtlık bir varlığı değerli yapmaz. Benimsenmesi, kullanım ve diğer kullanım alanları da burada önemli.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Timmer, Twitter üzerinden hazırladığı grafikleri paylaşarak, Bitcoin arzı ve talebi grafiğine dikkat çekiyor.

https://twitter.com/TimmerFidelity/status/1532468788184113165?s=20&t=ZfJybslqEl-y_pFAlKSx8g

Bu sorunu çözmek için de Timmer, tıpkı mobil telefonların benimsenmesine benzeyen bir S eğrisi modeli kurdu. Böylece, Bitcoin’in gelecekteki benimseme oranının ve genel ağ büyümesinin doğru tahmin için uygun şekilde ölçülmesini sağlayacak.

İlgili – Wrapped Bitcoin WBTC nedir? Wrapped BTC nasıl alınır?

Üç farklı model kullanan analist, Bitcoin’in 63,000 dolara yükselmesi için iyi bir pozisyonda olduğunu söylüyor. Ayrıca ona göre Bitcoin en iyi senaryoda 144,000 dolara kadar yükselebilir. Bu durumda mobil telefonların S eğrisi talep modeline çok benzeyecek. Ayrıca Bitcoin konusunda boğa kalmaya devam ettiğini de belirtiyor.

Kripto ödünç platformu Nexo CEO’su Antoni Trenchev da Nisan’da yaptığı açıklamada, önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’in 100,000 dolar olabileceğini söylemişti.

Kaynak

Etiketler: