1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması

Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması

Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gemini borsası ve borsanın yöneticileri Winklevoss kardeşlerin “kripto kışı” endişeleri giderek büyüyor. Zaten bunu gerçekçe gösteren kripto şirketi, çalışanların yüzde 10’unun işine son verdi.


Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması

Kripto para şirketi Gemini, piyasada yaşanan son çöküşlerin etkilerini yansıtmaya başladı. Winklevoss ikiz kardeşleri tarafından yönetilen şirket, işçilerinin yüzde 10’unun görevlerine son verdiğini duyurdu. Gemini borsası ilk çalışan çıkarma adımını attı. Gerekçe olarak da “kripto kışı” faktörü gösteriliyor. Piyasa zor durumlardan geçiyor. Öyle görünüyor ki benzer adımlar daha fazlaolabilir.

İlgili – Uzmandan mevcut “kripto kışı” ile ilgili rahatlatan açıklama

Ayrıca son yaşanan çöküşler de zaten zor durumda olan piyasayı daha da çıkılmaz duruma düşürdü. Winklevoss kardeşler ise çalışanlara bir not gönderdi. Bloomberg’in ulaştığı bu notta şöyle deniliyor:

“Şu anda bulunduğumuz yer, durgunluk dönemine giren daralma aşaması. Kripto endüstrimizin ‘kripto kışı’ olarak adlandırdığı şey. Tüm bunlar, mevcut makroekonomik ve jeopolitik kargaşa ile daha da karmaşık hale geldi. Bu konuda biz yalnız değiliz.”

Litecoin'in (LTC) Gemini

Gemini Exchange, 2014 yılında kuruldu ve merkezi borsalar arasında en iyi bilinenlerden biri. Diğer borsalardan farklı olarak özellikle yasal düzenlemelere uyum çabaları ile dikkat çeken bir kripto şirket. Hatta öyle ki Chicago Board Options Exchange (CBOE) bu borsayı kendi Bitcoin vadelileri sözleşmeleri işlemleri için kullanıyor.

Dahası, Gemini yakın zamanda NFT alanına da girdi. Gemini, Nifty Gateway isimli NFT pazar yerini satın almıştı. Bu satışın ne kadara gerçekleştirildiği ise açıklanmadı.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik desteği koruyamadı: Güncel ETH teknik analizi

Kripto para piyasasından ayı durumu stresi devam ediyor. Winklevoss kardeşler de böyle bir ortamda “misyonları için kritik olan” ürünlere odaklanacaklarını bildiriyorlar. Onlar aynı zamanda piyasadaki durgunluğu bir süre daha devam edeceğini düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.