1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. ABD şimdi de bu büyük Bitcoin borsasına dava açtı

ABD şimdi de bu büyük Bitcoin borsasına dava açtı

ABD şimdi de bu büyük Bitcoin borsasına dava açtı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin düzenleyici kuruluşları şimdi de başka bir büyük kripto para şirketi ve borsasına dava açtı. Burada söz konusu dev şirketin 2017 yılında bir Bitcoin projesi konusunda yalan ve yanıltıcı beyanda bulunduğu iddia ediliyor.


ABD şimdi de bu büyük Bitcoin borsasına dava açtı

ABD’nin düzenleyici kuruluşları dün yaptıkları açıklamada, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin yönettiği kripto para borsası Gemini Trust’a dava açtıklarını duyurdu. Davanın konusu ise 2017 yılında Bitcoin projesi hakkında yanıltıcı cevaplar verdikleri iddiası.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yaptığı açıklamada, davanın New York federal mahkemesinde açıldığını bildirdi. ABD’nin düzenleyici kuruluşu, Gemini’yi o sırada önerilen bir Bitcoin vadeli işlem projesini manipüle etmenin ne kadar kolay olacağı konusunda açık davranmamakla suçluyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Gemini ve ortağı olan şirketin blog yayınında yer alan bilgilere göre, söz konusu vadeli sözleşmesi 2017 yılının sonunda işlem görmeye başlamış ve iki yıllık ticaretten sonra da kapatılmıştı.

defi

CFTC yetkilisi Gretchen Lowe, yaptığı açıklamada, komisyona yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunmanın, piyasa katılımcılarını koruma, fiyat manipülasyonunu önleme ve adil rekabeti teşvik etme çalışmalarına zarar verdiğini belirtiyor. Lowe şöyle diyor:

“Bu yaptırım eylemi, Komisyonun (CFTC) piyasayı gözetim sürecinin bütünlüğünü korumak için harekete geçeceğine dair güçlü bir mesaj gönderiyor.”

ABD’nin düzenleyici kurumu, Gemini için finansal ceza verilmesini istiyor. Böylece borsa gelecekte benzer yanlış adımları bir daha atmasın.

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, Harvard sınıf arkadaşları Mark Zuckerberg’i dava ettikten sonra Gemini Trust’ı kurmuştu. Bu davanın konusu ise Facebook fikrini gerçekten kimin bulduğu.

Gemini ise bu gelişmeler üzerine kendisini savunuyor ve şöyle diyor:

“Özür dilemek değil, izin istemek ve her zaman doğru olanı yapmak konusunda sekiz yıllık bir geçmişimiz var. Bunu mahkemede kesin olarak kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu arada Gemini de “kripto kışını” gerekçe göstererek çalışanlarının yüzde 10’nun işine son verdi.

İlgili – Gemini borsası ve Winklevoss kardeşlerden “kripto kışı” açıklaması

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: