1. Anasayfa
 2. Koin HaberleriEOS Haberleri
 3. Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!

Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!

Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

EOS coin, bir OBO (Omuz Baş Omuz) formasyonu oluşturma riskiyle karşı karşıya! Ayılar, yakın vadede fiyatı, 2.3314$’daki kritik desteğin altına düşürmeye çalışabilir. EOS dolar paritesi yakın ve orta vadede hangi seviyeleri test edebilir? İşte EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği…


EOS fiyat analizi ve USD grafiği

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bir kez daha 9,400 dolar ile 9,000 dolar arasında sıkıştı ve tüm piyasayı da beraberinde sürükledi.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada BTC, 17.7 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmi ile 9189$’dan işlem görüyor. Birkaç gün önce yaşanan 500 dolarlık düşüşün ardından, BTC fiyatındaki istikrarsızlık, EOS ve Tezos gibi altcoinlere de yansıdı. Ve Bitcoin ile birlikte altcoin pazarı da düşüşün ardından konsolidasyona geçti.

EOS dolar paritesi canlı fiyat grafiği

 

Bir zamanlar kripto para piyasasının üst sıralarına yakın olan EOS, CoinMarketCap’te şimdi 9. en büyük kripto olarak yer alıyor. 

EOS’un neden bu kadar gerilediğine gelecek olursak; fiyat grafikleri, son birkaç aydaki hayal kırıklığı yaratan fiyat performansını yansıtıyor. 

Aslında kripto mayıs ayında, Kara Perşembe olarak anılan 11 Mart’taki düşüşte gördüğü kayıpların bir kısmını kısa bir süre içinde geri kazanmıştı. Fakat yine de kendisinden beklenen performansı elde edemedi.

Şu anda 2.47$’dan işlem gören EOS, Bitcoin’in blok ödülünün yarıya indirilmesinden (halving) önceki ivmeyi bir türlü yakalayamadı. Dahası son 2 hafta içinde kripto neredeyse %10 değer kaybetti.

Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!

EOS son birkaç gündür, hareketli ortalamaların altında işlem görüyor. Bu durum, ayıların yakın vadede fiyatı, 2.3314$’daki kritik desteğin altına düşürmeye çalışmasına neden olabilir.

Kripto paranın son birkaç günlük fiyat hareketi büyük ölçüde sabit olduğu için Bollinger Band’ları da sabitti. Ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI) yavaş yavaş, aşırı satım bölgesine doğru yöneldi.

EOS coin neden düştü?

 Koronavirüs salgınındaki artış, birkaç gün önce geleneksel finans piyasalarında düşüşlere yol açtı. Pandemi kaynaklı bu endişeler, Bitcoin ile birlikte altcoin piyasasını da etkiledi.

Geleneksel piyasalarda düşüş baskısı artarken, borsalarla arasındaki yüksek korelasyon, en büyük kripto para birimini ve alternatif kriptoları da olumsuz etkiledi.

Doğrudan kendisi ile ilgili bir gelişme olmasa da birkaç gün önce PlusToken Ponzi dolandırıcılığıyla ilişkili bir cüzdanın 67 milyon dolar değerinde EOS tokeni transfer ettiği açıklandıktan sonra, akıllı sözleşmeler tokeni manşetlerde yer aldı. 

Güncel EOS teknik analiz (13 Haziran)

2.8319 dolarlık genel direncin üzerine çıkmayı başaramayan EOS, 11 Haziran’da satış baksıyla karşılaştı. Elbette bu satışlar, Bitcoin’in 9.500 dolarlık desteğin altına düşmesiyle birlikte, tüm piyasada yaşanan düşüşlerle aynı zamana denk geldi.

Bitcoin’in düzeltme hareketleri, piyasadaki birçok altcoinin fiyat hareketlerini olumsuz etkiledi. Bitcoin fiyatındaki düşüşten önce, bu altcoinler grafikler üzerinde istikrarlı bir şekilde konsolide oluyor ve yeni dirençleri kırmadan önce konumlarını güçlendiriyorlardı.

Fakat BTC piyasasındaki düşüşle birlikte, EOS da dahil olmak üzere pek çok altcoin güçlü destek seviyelerinin altına düştü. Satış baskısının artması, EOS coin fiyatın da 2,8319 dolara doğru bir kırılma bekleyen sabırsız boğaların pozisyonlarını kapatmasına neden oldu.

Bununla birlikte daha sonra EOS fiyatı da Bitcoin gibi, ABD Doları karşısında yavaş yavaş yükselmeye başladı. Ancak, fiyatın yakın vadede daha fazla yükselebilmesi için 2.650 dolarlık hattın üzerine çıkması gerekiyor.

Geçen hafta, %10’un üzerinde bir düşüş kaydeden EOS, şu anda USD karşısında 2.650 dolarlık kilit destek bölgesinin altında işlem görüyor. 

Bknz: EOS Rehberi: EOS nedir? EOS coin nereden ve nasıl alınır …

Günlük EOS grafiği 

eos fiyat Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği – Kaynak: Tradingview

2.3314 dolar seviyesi nisan ayının başından itibaren güçlü bir destek olarak hareket ediyor. Boğalar son düşüş sırasında bile bu desteği korudu. Dahası 11 Haziran’daki düşüşte 2.4250 dolarlık dipten alım yaptılar.

Bu alımlar, önümüzdeki birkaç gün içinde EOS’un 2.3314$ – 2.8319$ aralığında işlem görme olasılığını artırabilir.

CoinMarketCap’te dokuzuncu sırada yer alan kripto para birimi, 2.8319$’ın üzerinde bir kırılma ve günlük kapanışta (UTC saati) ivme kazanacak. 

Eğer alıcılar, alım baskısını 2.6 ve ardından 2.74 doların üzerine çıkarırsa; EOS’un 2.8$ ve 2.9$’a doğru kısa vadeli bir ralli görme ihtimali yüksek.

Aksi durumda, EOS 2.6$’ı yeniden desteğe dönüştüremezse, ayılar satış baskına devam edebilir. Ve bu durumda parite, 2.400$’lık destek seviyesine doğru daha fazla kayıp riski ile karşı karşıya kalabilir.

Olumsuz bir işaret olan bu hareket, ayıların bundan sonra fiyatı, 2.3314$‘daki kritik desteğin altına düşürmeye çalışmasına neden olabilir. Ve 2.3314$’ın altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir. 

EOS fiyat analizi (09 Haziran)

 • EOS, USD karşısında 2.650 dolarlık kilit destek bölgesinin üzerinde işlem görüyor.
 • Fiyat, 2.760$ seviyesine yakın kısa vadeli direnci aşmaya çalışıyor.

Bu hafta da piyasadaki neredeyse tüm coinler, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i takip ediyor. BTC yükseliş trendine ara verirken, CoinMarketCap’de dokuzuncu sırada yer alan EOS’un fiyatı da dün (8 Haziran) 2.76 dolara kadar düştü.

Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!

Dün güne, 2,82 dolardan başlayan EOS, 2,76 dolara kadar düştükten sonra kapanışı 2,78 dolar ile yaptı. Dahası EOS son üç gündür iyi bir çıkış yapamadı ve 2.8319 doların üzerine çıkmayı başaramadı. Bu, ayıların bu seviyedeki direnci güçlü bir şekilde savunduğunu gösteriyor. 

Hatta ayılar, altcoinin fiyatını hareketli ortalamaların altına çekmeyi başarırsa, EOSUSD için, 2.3314$’a doğru bir düşüş yolu görünebilir.

 Günlük EOS fiyat grafiği

Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği Kaynak: Tradingview

Aksi durumda, kripto para birimi hareketli ortalamalara dokunup geri sıçrarsa, boğalar fiyatı 2.8319 doların üzerine çıkaramak için yeni bir girişimde daha bulunabilir.

Bu hareketin kritik sıçrama seviyesi yoğun talep alanının bulunduğu 2.5$‘da yer alıyor. Ve ayıların hakimiyeti ele geçirmesi için, 2.5$’lık bu talep alanının altına geri dönmesi gerekecek. Bu durumda boğalar için son savunma hattı, kanalın desteğine yakın olan 2,36 dolar bölgesi olacak.

Boğaların başarılı olması durumunda ise 3.1104 dolar doğru bir ralli ihtimali artacak. Bu direncin kırılması ise, hedefi 3.8811$ olan potansiyel bir yükseliş trendinin başladığını gösterecek.

Ancak, EOSUSD paritesi 2.8319$’ı aşamazsa, mevcut aralık içinde birkaç gün daha kalabilir. Ayrıca parite için, 2.3314$’ın altında bir kırılma daha fazla düşüşe kapı aralayabilir.

Bu arada yazımızı yayına hazırladığımız sırada, %1 oranında değer kaybeden kripto, 2,74 dolarda işlem görüyor. 

EOS fiyat analizi – Önemli destek ve direnç seviyeleri (04 Haziran)

 • EOSUSD paritesine ait 4 saatlik grafikte (Coinbase verilerine göre) 2.700$’a yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trend çizgisi mevcut
 • Parite yükseliş eğilimini sürdürüyor ve yakın vadede 3.000 dolara kadar yükselebilir.

EOS fiyatı, ABD Doları karşısında 2.700$ civarında yükseliş ivmesi kazanıyor. Fakat fiyat, 2.880$ seviyesine yakın güçlü bir satış baskısıyla karşılaşabilir.

Bu hafta, EOS USD karşısında 2.650$’lık pivot seviyenin üzerinde yükseliş gösterdi. Fiyat, 2.760$ ‘lık temel direnç seviyesinin üzerinde işlem gördü ve 55 periyotluk basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerinde ivme kazandı.

Dahası boğalar kontrolünü kaybetmeden önce 2.880$‘a kadar yükseldi. Ancak daha sonra, Bitcoin’deki düşüşle birlikte, EOS da 2.760$ ve 2.700$ seviyelerinin altında keskin bir aşağı yönlü düzeltme yaptı. Fiyat, 2.650 dolarlık kilit destek alanının altını test etse de burada dip seviyeyi korudu.

2.584$ seviyesinin yakınında bir dip oluşturarak, tekrar yükselişe geçti ve 2.700$ seviyesini aştı. Ayrıca, 2.880$’dan 2.584$’a doğru gerçekleşen son düşüş hareketinin %23.6 Fib Düzeltme seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu.

EOSUSD paritesine ait 4 saatlik grafikte 2.700$’a yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trend çizgisi mevcut. Yukarı yönde parite, 2.760$ seviyesine yakın kısa vadeli bir dirençle karşı karşıya kalabilir.

2.760$ seviyesinin üzerinde net bir kırılma olması durumunda, fiyatın yakın vadede 2.880$’lık seviyeyi tekrar test etmesi muhtemel. Daha fazla yükseliş ise, fiyatı 3.000$’lık ana direnç bölgesine yönlendirebilir.

Aşağı tarafta ise, ilk büyük desteğin 2.700$ seviyesinin hemen altında ve trend çizgisine yakın olduğu görülüyor. Ana destek hala 2.650 dolarlık bölgenin yakınında yer alıyor. Fiyat 2.650 dolarlık desteğin üzerinde kalmayı başaramazsa, aşağı yönlü bir hareket gerçekleşebilir.

eos fiyat Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği Kaynak: Tradingview

EOSUSD için teknik göstergeler:

Grafiğe göre, 2.760 $’lık direncin kırılması, daha fazla yükselişe kapı aralayabilir. Yukarı yönlü büyük bir hareket için, boğaların fiyatı 2.880 dolarlık direnç bölgesinin üzerine itmeleri gerekiyor.

4 saatlik MACD: EOSUSD paritesi için MACD yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): RSI 50 seviyesinin biraz üzerinde yer alıyor.

Ana destek seviyeleri: 2.700$, 2.650$ ve 2.58$.

Ana direnç seviyeleri: 2.760$ ve 2.880$.

Güncel EOS teknik analiz ve EOS fiyat tahmini (28 Mayıs)

 • EOS fiyatı, 2.400 dolarlık destek bölgesini yeniden test etti ve şu anda dolar karşısında yükseliş gösteriyor.
 • Fiyat, 2.550$’lık direnç ve 55 SMA (4 saat) civarında işlem görüyor.
 • EOSUSD paritesine ait 4 saatlik grafikte (Coinbase verileri) 2.650$’a yakın dirençle oluşan önemli bir daralan üçgen var.
 • Parite, yakın vadede 2.650 dolarlık direnç bölgesini kırarsa, güçlü bir yükseliş başlatabilir.

 

EOS fiyatı da Bitcoin gibi ABD Doları karşısında yavaş yavaş yükseliyor. Ancak, fiyatın yakın vadede daha da yükselebilmesi için 2.650 dolarlık hattın üzerine çıkması gerekiyor.

EOS, son birkaç gündür hareketli ortalamaların altında işlem görse de ayılar, fiyatı 2.3314$’da bulunan kritik desteğin altına düşürmeyi başaramadı. Bu da CoinMarketCap’te 9. sıradaki kripto para birimi için düşük seviyelerde satış eğilimin az olduğunu gösteriyor.

Günlük EOSUSD grafiği

Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği – Kaynak: Tradingview

Boğalar, fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmayı başarabilirse, fiyat, 2.8319 dolara kadar yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek bir kırılma ise, daha öne bahsettiğimiz omuz baş omuz formasyonunu geçersiz kılacak.

Ancak, fiyat tekrardan hareketli ortalamaların altına düşerse, 2.3314$’ın altında bir kırılma olasılığı artar. Her iki hareketli ortalama da yatay seyrediyor ve RSI 50 seviyenin biraz altında yer alıyor. Bu da bize, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar long pozisyon açmadan önce EOSUSD paritesinin bu bu aralıktan çıkmasını ve bir trend hareketi başlatmasını bekleyebilirler.

EOS fiyat analizi ve yakın vadeli fiyat görünümü

Geçtiğimiz hafta, EOS fiyatı 2.650$ seviyesinin üzerinde kalamadı ve 2.550$’ın altına çekildi. Fiyat 2.500$’lık destek bölgesini kırdı ve 2.400$ seviyesini test etti.

2,401$ civarında bir dip oluştu ve daha sonra fiyat, yükselişe geçti. 2.500 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma oldu. Ardından fiyat, 2.746$’dan 2.401$’a doğru gerçekleşen son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı.

Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği Kaynak: Tradingview

Şu anda, fiyat 2.550$ seviyesine ve 55 basit hareketli ortalamaya (4 saat) yakın dirençlerle karşı karşıya. En son fiyatı, 2.746$’dan 2.401$’a düşüren hareketin, %61.8 Fib geri çekilme seviyesinde engeller görünüyor.

Ayrıca, EOSUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 2.650$’a yakın dirençle oluşan kritik bir daralan üçgen var. 2.650 dolarlık direncin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma meydana gelirse, yakın vadede yükseliş ihtimali artar.

Bir sonraki büyük direnç ise 2.800 dolar seviyesine yakın, bunun üstüne çıkması durumunda fiyat, 3.000 dolar seviyesine doğru yükselebilir. Aksi durumda, fiyat 2.650$ direnç bölgesinin üzerinde devam edemeyebilir.

Aşağı yönde, ilk büyük desteğin 2.500$ seviyesine ve üçgenin alt trend çizgisine yakın olduğu görülüyor. Üçgen desteğinin altında düşüş eğilimi ortaya çıkarsa; fiyat, 2.400$’daki destek bölgesini tekrar test edebilir.

Teknik Göstergeler

4 saatlik MACD: EOSUSD paritesi için MACD boğa bölgesinde ivme kaybediyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): RSI 50 seviyesinin biraz üzerinde.

Önemli destek seviyeleri – 2.500$ ve 2.400$.

Önemli direnç seviyeleri – 2.650$ ve 2.800$.

EOSUSD fiyat grafiğinde OBO ihtimali var mı? (19 Mayıs)

CoinMarketCap’te 9. sırada yer alan kripto para birimi son günlerde, düşüş trendi çizgisinin üzerine çıksa da momentumu yakalamakta zorlanıyor. Bu, EOS’un daha yüksek seviyelerde yeterli alım baskısıyla karşılaşamadığını; yani talep eksikliğini gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da düz ve RSI ise orta noktaya yakın. Bu da talep ve arz arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

EOS fiyat grafiği

eos fiyat Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!Günlük EOS fiyat grafiği – Kaynak: Tradingview

EOS, mevcut seviyelerden veya 2.8319$’lık temel direnç seviyesinden düşer ve 2.3314$’daki kritik desteğin altına çekilirse, Omuz-Baş-Omuz (OBO) Formasyonu tamamlanır.

Omuz-Baş-Omuz (OBO) Formasyonu nedir?

Bu formasyon, yükselen bir trendin sona ermek üzere olduğunu ve düşüş trendinin başlayacağına işaret eder. Bunun tam tersi olan Ters Omuz-Baş formasyonu (TOBO) ise, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğunu ve yükseliş trendinin başlayacağını gösterir.

Omuz-Baş formasyonu, teknik analizde en güvenilir formasyonlardan biri olarak kabul edilse de bazen formasyonun tamamlanamadan başarısız olabileceğini unutmamak gerekir. Böyle durumlarda, fiyat boyun çizgisinin altına inmez ve sağ omuz oluştuktan sonra yeni bir yükseliş hareketiyle trend devam eder.

 Bir önceki EOS teknik analiz yazımızda da bu formasyona dikkat çekmiştik. 2.8319$’ı görme olasılığının yüksek olduğunu ve bu seviyenin dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olduğundan bahsetmiştik.

Çünkü, yönünü buradan aşağıya çevirirse, bir OBO (Omuz Baş Omuz) formasyonu oluşturma riskiyle karşı karşıya kalacak. Ve bu oluşumun, avantajı ayılara verecek olan 1.5524 dolarlık bir hedef hedefi var. Bununla birlikte, akılda tutulması gereken bir diğer mesele de şu ki; EOSUSD paritesi 2.3314$’ın altına düşmedikçe, OBO paterni tamamlanmaz. 

Boğalar fiyatı 2.8319$’ın üzerine çıkarabilirse, 3.1104$ -3.1802$ direnç bölgesine ulaşmak mümkün olacak. Bu bölgenin kırılması, görünümün tamamen  pozitif olmasını sağlayacak ve düşüş eğilimini geçersiz kılacak.

Güncel EOS fiyat analiz

EOS balinaları her dipte alım yapıyor: Boğa koşusu mu geliyor? 

EOS coin, 30 Nisan’da %27‘nin üzerinde fiyat düşüşü yaşadığı bir düzeltme aşamasına girdi. Akıllı sözleşme platformunun tokeni, 3,1$ ‘dan işlem görürken, 2,3$’a kadar düştü.

Ciddi düşüş eğilimine rağmen, veriler büyük yatırımcıların her bir dipte alım yaptığını gösteriyor. Geçmişte yaşananlar tekrarlanırsa bu, Ethereum’un en büyük rakibinin yukarı yönlü büyük bir hareket için hazırlandığının işareti olabilir.

 • Balinalar EOS biriktiriyor – Fırtına öncesi sessizlik mi?

Bir davranış analiz platformu olan Santiment, yakın tarihli bir raporda EOS’da fırtına öncesi sessizliğin olduğunu belirtti.

Firma, “yatırımcılar/küçük balinalar” ve “büyük oyuncular” arasında ters bir korelasyon olduğunu teyit etti. Rapora göre; küçük yatırımcılar ellerindeki EOS coinleri satarken, balinalar biriktiriyor.

Esasen, on-chain metrikler de 100.000 ila 1.000.000 EOS bulunan adres sayısının bu yılın başlarında (9 Şubat) artmaya başladığını ortaya koyuyor. O zamandan beri, kripto para birimi balinalarının sayısında %20‘lik bir artış oldu ve bu trend hala da devam ediyor.

guncel-eos-teknik-analiz-eos-fiyat-grafigi-ve-eosusd

Bu davranışın ardındaki gerekçe tam olarak bilinmemekle birlikte, EOS’un son birkaç aydır güçlü bir gelişme gösterdiği biliniyor.

Bu blockchain protokolünün arkasındaki geliştirici topluluğu, küresel finansal sistemdeki belirsizliğe rağmen tokenin kullanım alanını genişletmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Geliştirici faaliyetleri, elbette fiyat için başlı başına pozitif bir gösterge değil. Ancak dolandırıcılığın kol gezdiği bir sektörde böyle sağlam projelere meşruiyet kazandırır.

eos fiyat Güncel EOS teknik analiz: EOS fiyat grafiği ve EOS dolar paritesi!

EOS, ağını güçlendiriyor ve balinalar aşırı bir şekilde alım yapıyor. Dolayısıyla fiyat, uçuşa geçmeye hazır gibi görünüyor.

Tabi olumlu işaretler bunlardan ibaret değil. EOS fiyat grafiğinde bazı teknik göstergeler de EOS al sinyali veriyor.

Tom Demark (TD) Sequential indikatöründe EOS al sinyali! -EOS coin fiyat tahmini

Tom Demark (TD) Sequential göstergesi, oluşacak zirveler konusunda son derece doğru tahminler ortaya koyar. Ve zamana dayalı bu göstergede TD 9 mumu, piyasalarda genellikle geri dönüş noktalarında görülür. 

Tom Demark (TD) Sequential indikatörü, şu sıralar 1 günlük EOS grafiğinde bir satın alma sinyali veriyor. Piyasa analisti Thomas Demark tarafından oluşturulan TD Sequential indikatöründe ortaya çıkan bu 9 kırmızı mum şeklindeki sinyal, TD 9 “satış sinyali” olarak biliniyor.

Mevcut fiyat seviyeleri civarındaki talep artışı, bu sinyalin doğrulanmasına yardımcı olabilir. Eğer bu gerçekleşirse, TD oluşumu, EOS’un 1 ila 4 mum çubuğu kadar yükselmesine veya yukarı yönlü yeni bir geri sayımın başlamak üzere olabileceğine işaret edecek.

guncel-eos-teknik-analiz-eos-fiyat-grafigi-ve-eosusd

Bu arada EOS’un nisan ayının sonundan beri yaşadığı geri çekilme, %50 Fibonacci düzelme seviyesine düşmesine yol açtı.

Gann’ın %50 geri çekilme teorisine dayanarak, bu Fibonacci seviyesi “dipten alım yapmak” için çok önemli bir fırsat sunuyor. EOS bu bölgeden, yeterli satın alma baskısı ile sıçrayabilirse, hızla yükselebilir. Ve çok daha yüksek seviyelere ulaşabilir.

guncel-eos-teknik-analiz-eos-fiyat-grafigi-ve-eosusd

Bununla birlikte, parite %50 Fibonacci düzelme seviyesinin altına inerse, piyasa katılımcıları çok dikkatli olmalı. Bu destek hattı EOS fiyatını tutamazsa, Kara Perşembe günü olarak anılan 11 Mart düşüşünde gördüğü seviye olan 1,42$’a doğru büyük bir satış baskısı başlatabilir.

Geçmiş EOS fiyat performansı – EOS coin ne kadar yükseldi?

2019 yılının en yüksek seviyesini, haziran ayında 8,59 dolar ile kaydeden kripto, bu tarihten sonra değer kaybetti. Ve 2019 yılının başındaki seviyelerine geri döndü. Her iki grafikte de EOS coin fiyatlarında Mayıs 2019’dan sonra yaşanan değişimler görülebilir.

 

eos EOS Rehberi: EOS nedir? EOS coin nereden ve nasıl alınır? EOS geleceği nasıl?

Kripto para, 29 Nisan 2018’de, 22,89 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi (ATH)’ne ulaştı. 2020 yılının ATH’si ise şubat ayında 5,48 dolar olarak kaydedildi.

Şu anda ATH seviyesinin oldukça gerisinde olsa da EOS Coin, geleceği en parlak kripto paraların başında geliyor.

EOS fiyat hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.