BTC : 87286 ₺ ETH : 3272 ₺ XRP : 2.235 ₺ LTC : 424.3 ₺ USDT : 7.394 ₺ XLM : 0.7724 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya

EOS’un merakla beklenen ürünü EOS Voice nihayet geldi! Aylar süren gecikmelerden ve 150 milyon dolarlık likidite desteğinden sonra EOS’un sosyal medya platformu olan EOS Voice sonunda kullanıma açıldı. PlusToken ile ilgili olduğu iddia edilen adresten 60 milyon dolar değerinde EOS bilinmeyen bir adrese transfer edildi. Blockchain alanındaki en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan EOS ile ilgili en son haberler şöyle…


Güncel EOS coin haberleri 

  • EOS’un merakla beklenen ürünü nihayet geldi! –  EOS Voice

EOS’un merakla beklenen ürünü nihayet geldi! Aylar süren gecikmelerden ve 150 milyon dolarlık likidite desteğinden sonra EOS’un sosyal medya platformu olan EOS Voice sonunda kullanıma açıldı.

İlk tasarımı Block.one tarafından yapılan EOS tabanlı sosyal medya platformu EOS Voice’a artık herkes Facebook’a kaydolur gibi kaydolabilir. Ve sosyal medyanın merkezsiz versiyonunun tadını sonuna kadar çıkarabilir.

eos coin haberleri Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS'da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

koinmedya_brave

Haberin devamı için tıklayınız.

  • EOS coin yatırımcısını tedirgin eden gelişme

Geçtiğimiz yıllarda Çin’de faaliyet gösteren PlusToken isimli bir plarform, kripto para sahiplerini çezbedecek yüksek oranda faiz teklif eden bir sistem geliştirdi. Bu platformdaki işlemler PlusToken üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Zamanla PlusToken’a olan ilgi o kadar yükseldi ki PlusToken fiyatları 350 dolara kadar yükseldi. Platforma milyarlarca dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar depozito edildi.

Geçtiğimiz günlerde ise PlusToken ile ilgili olduğu iddia edilen adresten 60 milyon dolar değerinde EOS bilinmeyen bir adrese transfer edildi. Şimdi akıllara ister istemez bu tokenların satılacağı ihtimali geliyor. Bu durum EOS coin yatırımcısını tedirgin ediyor.

koinmedya_brave

  • Kripto para EOS platformunun başı dertte

Dünyanın en büyük ICO projesi EOS’un geleceği büyük tehlikede olabilir. Geçen sene ile kıyaslandığında EOS platformunda çalışan geliştiricilerin sayısı yüzde 85 düştü. Bu bilgiler Outlier Ventures’un yeni raporunda yer aldı. Sonuçta Github’da takip edilen kod güncellemeleri EOS için aynı dönem zarfından yüzde 94 düştü.

Decrypt, Nisan ayında da EOS dapp faaliyetlerinin geçtiğimiz bir yıl boyunca yüzde 70 düştüğünü bildirmişti.

Geliştirici ve kullanıcıların bu hızla projeyi terk etmesi durumunda kripto para EOS ilk 10’daki konumunu daha ne kadar koruyabilir? Haberin devamı için tıklayınız.

  • Facebook’a yeni rakip geliyor: EOS Voice

EOS Voice Facebook’a rakip olur mu? Kripto para EOS’un arkasındaki şirket olan Block.One, blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice’u 4 Temmuz ABD’nin bağımsızlık gününde başlatıyor.

Voice CEO’su Salah Zalatimo, dev teknoloji şirketlerinin sahip olduğu sosyal medya ağlarına bir alternatife acil ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Sosyal medya platformları son zamanlarda kullanıcılardan artan oranda sahte haberler ile ilgili tepkiler alıyor. Ayrıca kullanıcı bilgileri ve gizliliğin ele alınması da hala büyük sorunlar arasında yer alıyor.

Kripto para EOS’un arkasındaki kuruluş olan Block.One’ın blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice, bu veri güvenliği ve şeffaflık ile ilgili sorunları ortadan kaldırabilir.

eos coin haberleri Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS'da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

  • EOS yılın en iyi kazandıran kripto parası olmaya aday

EOS yılın en iyi kazandıran kripto parası olmaya aday. CEO Brendan Blumer böyle iddialı bir açıklamada bulunurken, kripto paranın yılın başında bu yana olan kazancı farklı bir tablo ortaya koyuyor.

EOS platformu çalışmaya başlayalı iki yıl oldu. Mainnet’in yayınlanmasının ikinci yılı kutlanıyor. EOS’un arkasında şirket olan Block.one CEO’su Brendan Blumer de Twitter üzerinden kripto projesinin ikinci yıl dönümünü kutladıklarını belirtti.

Blumer, EOS’un arkasındaki ekip olmaktan gurur duyduklarını belirterek, projeyi de “en iyi performanslı ve halka açık blockchain” olarak tanımladı. Blumer ayrıca 2020’nin EOS için en iyi yıl olacağına da inanıyor.

EOS yılın en iyi kazandıran kripto parası olmaya aday. CEO Brendan Blumer böyle iddialı bir açıklamada bulunurken, kripto paranın yılın başında bu yana olan kazancı farklı bir tablo ortaya koyuyor.

  • Block.one ve yöneticilerine EOS ICO’su ile ilgili ikinci dava

Bir kripto para yatırım fonu, merkeziyetsizlik vaadini yerine getirmediği gerekçesiyle, Block.one ve EOS hakkında  bir dava açtı. Kripto Varlık Fırsat Fonu (CAOF), bireysel yatırımcı Johnny Hong ile birlikte Block.one, CEO’su Brendan Blumer, CTO Dan Larimer, eski baş strateji sorumlusu Brock Pierce ve eski ortağı Ian Grigg’i ” 2017’de yasadışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirmekle suçladı. eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

Şirketin yatırımcılara yanıltıcı açıklamalar sunduğu ve ABD’li yatırımcıların menkul kıymetler kanunu ihlal ederek, EOS ICO’dan 200 milyon dolar kazandığı iddia ediliyor.

Yatırımcılar, toplamda 4 milyar dolarlık EOS’un rekor kıran ICO’suna yatırdığı fonlarındaki zararların tazmin edilmesini talep ediyor. Davacılar adına konuşan avukatlar, bu paranın 200 milyon dolarının yasaya aykırı olarak toplandığını söylüyor.

  • Block.one ABD Menkul Kıymetler Kanununa aykırı satış yapmakla suçlanıyor

Davacı taraf, EOS’un, block.one tarafından kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satışa sunulduğunu iddia ediyor. Ve ayrıca Block.one’ı, milyarlarca dolarlık EOS ICO’su sırasında yatırımcılara EOS token satışıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgi sağlamakla suçluyorlar.

Esasen bu, benzer gerekçelerle açılan 2. dava. Şirketin kayıt dışı bir ICO düzenleme suçlamasıyla 24 milyon dolarlık bir cezaya çarptırıldıktan sadece birkaç ay sonra açıldı. Daha önce de yasaya göre menkul kıymet olarak kabul edilen bu tokenlerin, uygun bir şekilde kayıt altına alınmadan satıldığı iddia edilmişti.

eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

SEC, Block.one’ın Haziran 2017’den Haziran 2018’e kadar devam eden ICO’da, ABD menkul kıymet yasalarının ihlal ettiğini söyledi. Ve 2019 yılının Eylül ayında Block.one’ı, tokenlerin daha fazla satışına izin vermeyerek faaliyetten men etme kararı aldı.

Bu arada daha önceki davayla ilgili şu bilgilere de yer verelim: 2017 yılında kurulan şirketin ana ürünü, açık kaynaklı bir blockchain platformu olan EOS.IO’dur. Şirket daha önce, geliştirmeyi finanse etmek için Ethereum ağındaki EOS tokenlerini satmıştı.

ABD ve diğer ülkelerdeki yatırımcılara yasalara aykırı bir şekilde pazarlama yaparak 900 milyon EOS tokeni satan Block.one, EOS ağı faaliyete geçtiğinde ise EOS ağındaki dijital tokenlerle Ethereum tabanlı EOS tokenleri değiştirdi.

2019 yılında ise, SEC’in kayıt dışı menkul kıymet satışları yapma suçlamasına karşılık, 24 milyon$’lık ceza ödemeyi kabul etti. Ayrıca şirket, yatırımcılara mevcut tokenin bir menkul kıymet olarak kaydedilmeyeceğini bildirdi. Çünkü dava sadece EOS tokenleri ile değiştirilmiş olan orijinal ERC-20 tokenleriyle ilgiliydi.

Son birkaç ayın EOS haberleri 

EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor! (11 Mayıs)

Santiment verilerine göre on-chain metrikler, büyük yatırımcıların portföylerine yüklü miktarda EOS eklediğini ortaya koydu.

 EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor olabilir! Bir davranış analiz platformu olan Santiment verilerine göre EOS balinaları son birkaç aydır EOS coin biriktiriyor. Ayrıca aynı platform tarafından hazırlanan yakın tarihli bir raporda, EOS’da fırtına öncesi sessizliğin olduğu belirtiliyor.

Rapor, “yatırımcılar/küçük balinalar” ve “büyük oyuncular” arasında ters bir korelasyon olduğunu teyit ediyor. Rapora göre; küçük yatırımcılar ellerindeki EOS coinleri satarken, balinalar biriktiriyor.

Esasen, on-chain metrikler 100.000 ila 1.000.000 EOS bulunan adres sayısının 9 Şubat’ta artmaya başladığını ortaya koyuyor. O zamandan beri, kripto para birimi balinalarının sayısında %20‘lik bir artış oldu ve bu trend hala da devam ediyor. guncel-eos-teknik-analiz-eos-fiyat-grafigi-ve-eosusd

Bu davranışın ardındaki gerekçe tam olarak bilinmemekle birlikte, EOS’un son birkaç aydır güçlü bir gelişme gösterdiği biliniyor.

Bu blockchain protokolünün arkasındaki geliştirici topluluğu, küresel finansal sistemdeki belirsizliğe rağmen tokenin kullanım alanını genişletmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Geliştirici faaliyetleri, elbette fiyat için başlı başına pozitif bir gösterge değil. Ancak dolandırıcılığın kol gezdiği bir sektörde böyle sağlam projelere meşruiyet kazandırır. eos fiyat Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi! Ayrıca Santiment’ten elde edilen veriler, Nisan ayının ortasından bu yana, EOS’un sosyal medya etkileşiminde, bir dizi ani artış yaşandığını ortaya koyuyor.

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

2020’nin ilk çeyreği boyunca, kripto ile ilgili 1.000’den fazla sosyal medya kanalındaki EOS mentionları, ortalama 50′lik bir değerde kaldı. Ancak 13 Nisan’da sosyal etkileşim metrikleri 416 puana yükseldi. Aynı zamanda EOS balinaları, bu altcoini yoğun bir şekilde akümüle etmeye başladı.

“Bebek balinalar” olarak kabul edilen, 100.000 ila 1.000.000 EOS tutan adres sayısı Şubat ortasından bu yana iki katına çıktı. Bu arada, 1.000.000 ila 10.000.000 EOS bulunduran “büyük balina” sayısı ise aynı zaman diliminde %22 oranında arttı.

eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

Bu tür davranışlardan şöyle bir sonuç çıkarılabilir: EOS balinaları, dump yapmak için makul bir seviye bulmadan önce, coinin fiyatını daha da artırmaya hazırlanıyor olabilir.

EOS coin haberleri – EOS coin yorum, analiz ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri başlıklı makalemize, Block.one CEO’sunun EOS coin yorum ve değerlendirmeleri ile devan edelim.

Yüksek performanslı blockchain çözümleri sağlama sektörünün lideri olan Block.one, yıllar önce EOS.IO’yu geliştirdi ve 2017’de ilk whitepaperini yayınladı. Lansmandan sonra Block.one CEO’su, platformun, 1 milyar doların üzerinde bir finansmanla EOSIO blockchain’e daha büyük bir destek sağlayacağını açıkladı.

eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin

Block.one bağımsız olarak çalışmaya devam etse de, EOS ile yakın olduğu biliniyor. Hatta şirketin CEO’su Brendan Blumer, sık sık yaptığı EOS coin yorumları ile dikkatleri projeye çekmeye çalışıyor. Ve EOS’un başarısının, Block.one için çok büyük önem taşıdığını söylüyor.

Blumer, dün (10 Mayıs) ise, Twitter hesabından EOS ve Block.one’un, kaynaklarını gelecekte nasıl harcayacağına dair görüşlerini açıkladı. Ve EOS’un başarısının Block.one için son derece önemli olduğunu kaydetti. 

Brendan Blumer: Heyecan verici bir gelecek bizi bekliyor 

Blumer’e göre, EOSIO hala kendi uygulamalarının yanı sıra Ar-Ge yoluyla da geliştiriliyor. Dahası EOS, tokenler üzerinde herhangi bir kimseye merkezi bir kontrol vermeyecek şekilde tasarlandı.

“B1’in CEO’su olarak, dünya çapında EOS topluluğunun, son derece donanımlı ve umut vadeden birçok özelliğe sahip olduğunu görüyorum.

EOS topluluğu gerçekten de olağanüstü bir farklılığa sahip. Benimle çok yoğun etkileşime girdiğiniz için bir çoğunuza minnettarım. Keşke hepinizi her zaman mutlu etmenin bir yolu olsaydı; token sahiplerinin yanı sıra, dapp geliştiricilerini, ağ operatörlerini ve hatta regülatörleri bile… “

Block.one, bu ay EOS’un blok oylama sürecine katılmayı planlıyor. Platform hala, toplam EOS coin arzının neredeyse %10’unu kontrol ediyor. Dolayısıyla herhangi bir blok üreticisi için BLOCK.one’nin oyu tek başına oldukça önemli.  

Block.one, staking sistemlerinin geleceğin token ekonomisinin kritik bir bileşeni olacağına inanıyor. Ve maksimum ağ güvenliği ve geliştirici katılımını sağlamak için Block.one staking başlatacak ve oylamaya katılacak. 

Kısaca EOS nedir? – EOS coin hakkında bilinmesi gerekenler 

EOS kısaca, üzerinde merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) oluşturulduğu akıllı sözleşmeler platformu olarak bilinen bir ekosistem olarak tanımlanabilir.  

EOS (EOS coin) ise, madenciliği yapılan ve Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanan, platformun aynı ismi taşıyan kripto parasıdır. Saniyede yaklaşık 100.000 işlem gerçekleştirebilme kapasitesine sahip olan platform, algoritması sayesinde hızlı ve çok düşük maliyetli işlemler gerçekleştirebiliyor.

Blockchain alanındaki en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan EOS, Proof of Work gibi popüler protokollerin aksine, blockchain platformu içinde konsesüs için Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanıyor.

Burada temel olarak, Blok Üreticileri (BP) madencilerin görevini üstlenir ve tokenlerini stake eden ağın diğer katılımcıları tarafından bu konuma getirilirler. Kripto paralar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin kaydı ve onayı için Blok Üreticileri, EOS topluluğunun büyümesine ve ağın altyapısına katkıda bulunmak için portföylerini sırasıyla stake eder. eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin yorumlar-eos-hakkında-

EOS coin yorum –  EOS fiyat tahminleri 

CoinMarketCap’te 9. sırada yer alan kripto para birimi, 6 Mayıs’ta yükselen trend çizgisinin altında kapanış yaptıktan sonra daha fazla düşüş için hazırlandı.

Boğalar 7 Mayıs’ta, 50 günlük SMA’ya (2.53 $) yakın olan dip seviyelerden alım yaparak, altcoini yukarı trend çizgisinin üzerine itti. Fakat Bitcoin’in halving öncesinde gösterdiği volatilite, tüm piyasayı etkisi altına aldı. eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin yorumlar-eos-hakkinda-eos-haberleri Birkaç günlük yatay hareketten sonra, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekti. Bununla birlikte, kripto 2.3314$’daki desteği test ettikten sonra, bir miktar yukarı yönlü bir düzeltme yaptı.

Boğalar fiyatı yeniden 50 günlük SMA’nın üstüne taşırsa, 2.8319$’a doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir. Zira 2,83 dolar civarında kırılması zor bir direnç bulunuyor.

Bu seviyenin kırılması durumunda, 3.1104$ – 3.1802$’a doğru bir ralli ihtimali var. Bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa, EOSUSD paritesi daha fazla ivme kazanarak 3.8811$’a kadar yükselebilir.

EOS balinaları yukarı yönlü bir harekete mi hazırlanıyor?

EOS da birçok kripto para gibi hala, mart ayındaki çöküşten önceki fiyat seviyelerine ulaşamadı. Kayda değer bir ivme yakalamış olsa da o günden bu yana hala kaybettiği değerin %18’ini geri kazanamadı.

Yukarı yönlü yavaş fiyat hareketleri, bazı yatırımcıları etkilemeyebilir. Ancak birçoğu, EOS’un büyümeye devam edeceğini düşünüyor ve mevcut seviyeleri, ideal bir alım noktası olarak görüyor. Bu da 1 günlük EOS grafiğinde TD Sequential indikatorünün verdiği tahminle örtüşüyor.

TD Sequential indikatorü, kısa süre önce kırmızı dokuz mum çubuğu şeklinde bir satın alma sinyali verdi. Bu yükseliş formasyonu, bir ila dört mumluk yükselişe veya yukarı yönlü yeni bir hamle için geri sayımın başlangıcına işaret ediyor.

eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

Mevcut mum çubuğu yeşil olduğu için, bu kapanışın üzerinde gerçekleşecek sonraki yeşil iki mum da pozitif görünümü doğrulayabilir.

Eğer satın alma baskısında daha fazla bir artış olursa, EOS %61.8 veya %50 Fibonacci Düzeltme seviyelerine doğru yükseliş görebilir. Bu durumda sırasıyla, 3 ve 3,5 dolar seviyelerinde dirençlerle karşılaşabilir.

eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

Bununla birlikte talepte olası bir azalma, pozitif görünümü geçersiz kılabilir. Ve EOS’u %78.6 Fibonacci Düzeltme seviyesine geri itebilir.

Bununla birlikte parite, bu destek alanının altına inerse, 11 Mart düşüşünde gördüğü dip seviye olan 1,42$’a doğru keskin bir satış baskısı başlatabilir.

Bitcoin fiyatının EOS üzerindeki etkisi

Bitcoin 3. halvingin ardından oldukça iyi bir performans göstererek yükselişe geçti. Ve bu volatilite, boğa piyasasının katalizörü olabilir. Aynı zamanda birçok yatırımcının, neden EOS gibi altcoinlere yöneldiğini de gösterebilir.

Ancak Tone Vays gibi sektörün önemli figürleri, Bitcoin’in uzun vadeli direnç hattına ulaşmasının, tüm kripto varlıkları etkileyecek keskin bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini savunuyor.

BTC geri çekilirse, muhtemelen piyasanın geri kalanı da onu takip edecek. Böyle bir düşüş senaryosuna göre, EOS’un sosyal medyadaki etkileşim hacmi ve fiyatının ters orantılı olduğu sonucuna varılabilir.

Ve gerçekten de balinalar, beklenenden daha kısa sürede varlıklarını satmaya hazırlanıyor olabilirler.

Bu nedenle, 2,3 dolarda yer alan %78,6 Fibonacci düzelme seviyesi, EOS’un trendinde önemli bir rol oynuyor.

eos coin haberleri eos coin yorumları eos haberleri eos coin haber eos coin yorum eos hakkında

Bu destek seviyesinin üzerinde kalmak, yükseliş görünümüne güven katarken, aşağı yönlü bir kırılma sert bir düşüşün başlangıcına işaret edebilir.

Piyasa katılımcıları genel olarak, yarılanma öncesi pump ve sonrasında ise dump olacağını tahmin ediyordu.

Bu nedenle, trendin tersinde kalmamak için, önümüzdeki birkaç gün piyasanın fiyat hareketleri konusunda temkinli olmak gerekir.

EOS coin yorum ve EOS coin haberleri hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak