BTC : 64092 ₺ ETH : 1456 ₺ XRP : 1.348 ₺ LTC : 300 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.461 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS’da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya

Block.one ve EOS hakkında, merkeziyetsizlik vaadini yerine getirmediği gerekçesiyle ikinci kez dava açıldı. Bu makalede, haftanın önemli EOS coin haberleri ile birlikte, blockchain alanındaki en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan EOS hakkında, en güncel gelişmeleri bulabilirsiniz. İşte EOS coin yorum, analiz ve fiyat tahminleri…


Güncel EOS coin haberleri – Block.one ve yöneticilerine EOS ICO’su ile ilgili ikinci dava

Bir kripto para yatırım fonu, merkeziyetsizlik vaadini yerine getirmediği gerekçesiyle, Block.one ve EOS hakkında  bir dava açtı.

Kripto Varlık Fırsat Fonu (CAOF), bireysel yatırımcı Johnny Hong ile birlikte Block.one, CEO’su Brendan Blumer, CTO Dan Larimer, eski baş strateji sorumlusu Brock Pierce ve eski ortağı Ian Grigg’i ” 2017’de yasadışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirmekle suçladı.

eos coin haberleri Haftanın önemli EOS coin haberleri: EOS'da beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

koinmedya_brave

Şirketin yatırımcılara yanıltıcı açıklamalar sunduğu ve ABD’li yatırımcıların menkul kıymetler kanunu ihlal ederek, EOS ICO’dan 200 milyon dolar kazandığı iddia ediliyor.

Yatırımcılar, toplamda 4 milyar dolarlık EOS’un rekor kıran ICO’suna yatırdığı fonlarındaki zararların tazmin edilmesini talep ediyor. Davacılar adına konuşan avukatlar, bu paranın 200 milyon dolarının yasaya aykırı olarak toplandığını söylüyor.

Block.one ABD Menkul Kıymetler Kanununa aykırı satış yapmakla suçlanıyor

Davacı taraf, EOS’un, block.one tarafından kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satışa sunulduğunu iddia ediyor. Ve ayrıca Block.one’ı, milyarlarca dolarlık EOS ICO’su sırasında yatırımcılara EOS token satışıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgi sağlamakla suçluyorlar.

Esasen bu, benzer gerekçelerle açılan 2. dava. Şirketin kayıt dışı bir ICO düzenleme suçlamasıyla 24 milyon dolarlık bir cezaya çarptırıldıktan sadece birkaç ay sonra açıldı.

koinmedya_brave

Daha önce de yasaya göre menkul kıymet olarak kabul edilen bu tokenlerin, uygun bir şekilde kayıt altına alınmadan satıldığı iddia edilmişti.

kripto regülasyonları

SEC, Block.one’ın Haziran 2017’den Haziran 2018’e kadar devam eden ICO’da, ABD menkul kıymet yasalarının ihlal ettiğini söyledi. Ve 2019 yılının Eylül ayında Block.one’ı, tokenlerin daha fazla satışına izin vermeyerek faaliyetten men etme kararı aldı.

Bu arada daha önceki davayla ilgili şu bilgilere de yer verelim:

2017 yılında kurulan şirketin ana ürünü, açık kaynaklı bir blockchain platformu olan EOS.IO’dur. Şirket daha önce, geliştirmeyi finanse etmek için Ethereum ağındaki EOS tokenlerini satmıştı.

ABD ve diğer ülkelerdeki yatırımcılara yasalara aykırı bir şekilde pazarlama yaparak 900 milyon EOS tokeni satan Block.one, EOS ağı faaliyete geçtiğinde ise EOS ağındaki dijital tokenlerle Ethereum tabanlı EOS tokenleri değiştirdi.

2019 yılında ise, SEC’in kayıt dışı menkul kıymet satışları yapma suçlamasına karşılık, 24 milyon$’lık ceza ödemeyi kabul etti.

Ayrıca şirket, yatırımcılara mevcut tokenin bir menkul kıymet olarak kaydedilmeyeceğini bildirdi. Çünkü dava sadece EOS tokenleri ile değiştirilmiş olan orijinal ERC-20 tokenleriyle ilgiliydi.

EOS coin haberleri – EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor! (11 Mayıs)

Santiment verilerine göre on-chain metrikler, büyük yatırımcıların portföylerine yüklü miktarda EOS eklediğini ortaya koydu.  EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor olabilir!

Bir davranış analiz platformu olan Santiment verilerine göre EOS balinaları son birkaç aydır EOS coin biriktiriyor.

Ayrıca aynı platform tarafından hazırlanan yakın tarihli bir raporda, EOS’da fırtına öncesi sessizliğin olduğu belirtiliyor.

Rapor, “yatırımcılar/küçük balinalar” ve “büyük oyuncular” arasında ters bir korelasyon olduğunu teyit ediyor. Rapora göre; küçük yatırımcılar ellerindeki EOS coinleri satarken, balinalar biriktiriyor.

Esasen, on-chain metrikler 100.000 ila 1.000.000 EOS bulunan adres sayısının 9 Şubat’ta artmaya başladığını ortaya koyuyor. O zamandan beri, kripto para birimi balinalarının sayısında %20‘lik bir artış oldu ve bu trend hala da devam ediyor.

guncel-eos-teknik-analiz-eos-fiyat-grafigi-ve-eosusd

Bu davranışın ardındaki gerekçe tam olarak bilinmemekle birlikte, EOS’un son birkaç aydır güçlü bir gelişme gösterdiği biliniyor.

Bu blockchain protokolünün arkasındaki geliştirici topluluğu, küresel finansal sistemdeki belirsizliğe rağmen tokenin kullanım alanını genişletmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Geliştirici faaliyetleri, elbette fiyat için başlı başına pozitif bir gösterge değil. Ancak dolandırıcılığın kol gezdiği bir sektörde böyle sağlam projelere meşruiyet kazandırır.

eos fiyat Güncel EOS teknik analiz, EOS fiyat grafiği ve EOSUSD paritesi!

Ayrıca Santiment’ten elde edilen veriler, Nisan ayının ortasından bu yana, EOS’un sosyal medya etkileşiminde, bir dizi ani artış yaşandığını ortaya koyuyor.

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

2020’nin ilk çeyreği boyunca, kripto ile ilgili 1.000’den fazla sosyal medya kanalındaki EOS mentionları, ortalama 50′lik bir değerde kaldı. Ancak 13 Nisan’da sosyal etkileşim metrikleri 416 puana yükseldi.

Aynı zamanda EOS balinaları, bu altcoini yoğun bir şekilde akümüle etmeye başladı.

“Bebek balinalar” olarak kabul edilen, 100.000 ila 1.000.000 EOS tutan adres sayısı Şubat ortasından bu yana iki katına çıktı.

Bu arada, 1.000.000 ila 10.000.000 EOS bulunduran “büyük balina” sayısı ise aynı zaman diliminde %22 oranında arttı.

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor

Bu tür davranışlardan şöyle bir sonuç çıkarılabilir: EOS balinaları, dump yapmak için makul bir seviye bulmadan önce, coinin fiyatını daha da artırmaya hazırlanıyor olabilir.

Güncel EOS coin haberleri – EOS coin yorum, analiz ve fiyat tahminleri

Haftanın önemli EOS coin haberleri başlıklı makalemize, Block.one CEO’sunun EOS coin yorum ve değerlendirmeleri ile başlayalım.

Yüksek performanslı blockchain çözümleri sağlama sektörünün lideri olan Block.one, yıllar önce EOS.IO’yu geliştirdi ve 2017’de ilk whitepaperini yayınladı.

Lansmandan sonra Block.one CEO’su, platformun, 1 milyar doların üzerinde bir finansmanla EOSIO blockchain’e daha büyük bir destek sağlayacağını açıkladı.

eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin

Block.one bağımsız olarak çalışmaya devam etse de, EOS ile yakın olduğu biliniyor. Hatta şirketin CEO’su Brendan Blumer, sık sık yaptığı EOS coin yorumları ile dikkatleri projeye çekmeye çalışıyor. Ve EOS’un başarısının, Block.one için çok büyük önem taşıdığını söylüyor.

Blumer, dün (10 Mayıs) ise, Twitter hesabından EOS ve Block.one’un, kaynaklarını gelecekte nasıl harcayacağına dair görüşlerini açıkladı. Ve EOS’un başarısının Block.one için son derece önemli olduğunu kaydetti.

Brendan Blumer: Heyecan verici bir gelecek bizi bekliyor 

Blumer’e göre, EOSIO hala kendi uygulamalarının yanı sıra Ar-Ge yoluyla da geliştiriliyor. Dahası EOS, tokenler üzerinde herhangi bir kimseye merkezi bir kontrol vermeyecek şekilde tasarlandı.

“B1’in CEO’su olarak, dünya çapında EOS topluluğunun, son derece donanımlı ve umut vadeden birçok özelliğe sahip olduğunu görüyorum.

EOS topluluğu gerçekten de olağanüstü bir farklılığa sahip. Benimle çok yoğun etkileşime girdiğiniz için bir çoğunuza minnettarım. Keşke hepinizi her zaman mutlu etmenin bir yolu olsaydı; token sahiplerinin yanı sıra, dapp geliştiricilerini, ağ operatörlerini ve hatta regülatörleri bile… “

Block.one, bu ay EOS’un blok oylama sürecine katılmayı planlıyor. Platform hala, toplam EOS coin arzının neredeyse %10’unu kontrol ediyor. Dolayısıyla herhangi bir blok üreticisi için BLOCK.one’nin oyu tek başına oldukça önemli.  

Block.one, staking sistemlerinin geleceğin token ekonomisinin kritik bir bileşeni olacağına inanıyor. Ve maksimum ağ güvenliği ve geliştirici katılımını sağlamak için Block.one staking başlatacak ve oylamaya katılacak. 

Kısaca EOS nedir? – EOS coin hakkında bilinmesi gerekenler 

EOS kısaca, üzerinde merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) oluşturulduğu akıllı sözleşmeler platformu olarak bilinen bir ekosistem olarak tanımlanabilir.

EOS (EOS coin) ise, madenciliği yapılan ve Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanan, platformun aynı ismi taşıyan kripto parasıdır.

Saniyede yaklaşık 100.000 işlem gerçekleştirebilme kapasitesine sahip olan platform, algoritması sayesinde hızlı ve çok düşük maliyetli işlemler gerçekleştirebiliyor.

Blockchain alanındaki en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan EOS, Proof of Work gibi popüler protokollerin aksine, blockchain platformu içinde konsesüs için Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanıyor.

Burada temel olarak, Blok Üreticileri (BP) madencilerin görevini üstlenir ve tokenlerini stake eden ağın diğer katılımcıları tarafından bu konuma getirilirler.

Kripto paralar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin kaydı ve onayı için Blok Üreticileri, EOS topluluğunun büyümesine ve ağın altyapısına katkıda bulunmak için portföylerini sırasıyla stake eder.

eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin yorumlar-eos-hakkında-

EOS coin yorum –  EOS fiyat tahminleri 

CoinMarketCap’te 9. sırada yer alan kripto para birimi, 6 Mayıs’ta yükselen trend çizgisinin altında kapanış yaptıktan sonra daha fazla düşüş için hazırlandı.

Boğalar 7 Mayıs’ta, 50 günlük SMA’ya (2.53 $) yakın olan dip seviyelerden alım yaparak, altcoini yukarı trend çizgisinin üzerine itti. Fakat Bitcoin’in halving öncesinde gösterdiği volatilite, tüm piyasayı etkisi altına aldı.

eos-coin-haberleri-eos-coin-yorum-eos-coin yorumlar-eos-hakkinda-eos-haberleri

Birkaç günlük yatay hareketten sonra, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekti. Bununla birlikte, kripto 2.3314$’daki desteği test ettikten sonra, bir miktar yukarı yönlü bir düzeltme yaptı. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 2,44 dolardaan işlem görüyor.


Boğalar fiyatı yeniden 50 günlük SMA’nın üstüne taşırsa, 2.8319$’a doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir. Zira 2,83 dolar civarında kırılması zor bir direnç bulunuyor.

Bu seviyenin kırılması durumunda, 3.1104$ – 3.1802$’a doğru bir ralli ihtimali var. Bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa, EOSUSD paritesi daha fazla ivme kazanarak 3.8811$’a kadar yükselebilir.

EOS coin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak