1. Anasayfa
  2. Kripto Para PiyasasıEOS Piyasası
  3. EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar

EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar

EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar
0

En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini bu: EOS coin şu anda 2.62 dolar. 2020 Aralık ayına kadar 2.2 doları gördükten sonra gelecek yıl 3 dolar seviyesine çıkacak. 2022’de ise EOS için iyi bir yıl olacak ve 4.4 dolara ulaşacak. 2023 yılında EOS’un 5 $ ‘a ulaşması bekleniyor


Kısaca EOS

EOS 1 Haziran 2018’e kadar ERC20 tokeni tokeniydi. 1 Haziran 2018’de kendi Mainnet ağına geçti. Borsalarda listelendiği ilk haftada ise top 10’a girmiş beklentilerin oldukça yüksek olduğu bir kripto paradır. 2.447.427.298 milyar dolarlık market değeri ile 9. sırada yer alıyor.

 

eos-coin-fiyat-tahmini

koinmedya_brave

 

EOS‘a yatırım yapmalı mıyım? sorusunu cevaplayabilmek için fiyatı etkileyecek bütün faktörleri gözden geçirmekte fayda var. Kripto para piyasalarının manipülasyona açık olduğunu hepimiz biliyoruz. Fiyatları olumlu veya olumsuz etkileyebilecek faktöreleri dengeli bir şekilde ele alalım.

2020 de EOS coin fiyat tahmini bu kriterlere göre değişecek.

Talep

En önemlisi tabiki EOS tokenlerinin topluluk tarafından talep görmesi ve satın alınmasıdır. İlk token satışı 26 Haziran 2017 de gerçekleşti. Sadece ilk 5 günde, 200 milyon token kullanıcılara satılırken, Toplamda ise 2 milyon token dağıtıldı. Bu talebin ve ilginin devam etmesi fiyatı olumlu etkileyecektir.

Finansman

Token satışı gerçekleşirken aynı anda EOS tokenleri bir çok borsada listelenmeye başladı, doğal olarak satın almayı olumlu etkileyecek bir erişilebilirlik ortamı sağlandı. Hızlıca borsada  listelenmesi EOS projesinin kitleler tarafından tanınmasına neden oldu. Bu satın alma çılgınlığı aynı zamanda EOS’un gelişimi için gerekli olan finansmanı da kazanmasına neden oldu

Dan Larimer’ın Projenin Başında Olması

EOS kurucusu Dan Larimer, daha önce Steemit ve Bitshares’i kurmuş, kripto para  endüstrisinde bilinen, saygı duyulan bir geliştiricidir. Projenin başında bulunması en önemli artılardan biri olarak kabul ediliyor.

Platform potansiyeli

EOS platformu, merkezi olmayan uygulamaların, dikey ve yatay ölçeklendirilmesi, kullanıcı ücretlerinin kaldırılması dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler ve avantajlar sunmayı amaçlıyor. Platformun potansiyel avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazla, dolayısıyla EOS’un hedefini tam olarak ne olduğunu anlamak için Whitepaper‘a bakmanızda fayda var.

Aktif topluluk

EOS, çok aktif bir topluluk ve sosyal medya tarafından destekleniyor. Telegram grubunu ,Facebook, Twitter veya Steemit sayfalarını incelendiğinde dünyanın her yerinden heyecanlı bir kitlenin EOS’u desteklediğini görebilirsiniz.

Teknoloji Puanı

Kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, EOS’u inceledikten sonra  B derecesi verdi. Aynı notu alan tek diğer kripto ise Ethereum’du. Toplamda incelenen 74 paradan hiçbiri  A notu alamadı.

Ortaklıklar

EOS merkezi olmayan borsa EOSfinexi inşa etmek için Bitfinex ile EOS ortklık kurmuştur. Projenin amacı kripto para ticaretini daha hızlı daha şeffaf ve güvenilir hale getirmektir. Bunun için belirtilen resmi bir tarih yoktur.

EOS Fiyatını Oumsuz Etkileyecek Dezavantajlar

Talep Riski

EOS sunmuş olduğu avantajlara rağmen merkezi olmayan uygulamalar için cazibe merkezi olamaz ise EOS tokenlerine talepte azalacaktır. Halihazırda bir çok proje EOS platformu üzerinde  tasarlanmaya başlanmıştır. EOS platformunun talep görmesi tokenlere olan talebi arttıracağından bu konuyla doğrudan ilintilidir.

Rakipler

EOS potansiyel bir  “Ethereum katili” olarak görülmesine rağmen, Ethereum platformu büyümeye devam ediyor ve dünyanın en büyük ikinci kripto parasıdır. Bununla birlikte aynı iddayla gelen ve EOS’un rakibi olacak bir çok proje ile rekabet etmesi gerekiyor.

Dan Larimer’ın Projeyi Terk Etmesi

EOS’a mesafeli duran bazı yatırımcıların en büyük eleştirilerinden biri, (haklı veya haksız) Dan Larimer’in daha önce kurmuş olduğu projeleri bırakması. Dan Larimer Steemit’i ve Bitshares’i terketmiş olması benzer riskin EOS için de geçerli olduğunu gösteriyor.

EOS coin ne işe yarar?

Bu sadece EOS’un değil, neredeyse bütün kripto paraların temel sorunudur.

EOS coin fiyat tahmini, bu gerekçeler göze alarak yapıldığında, 2.2 dolar ile 911 dolar öngörüleri ortaya çıkıyor

2020 EOS coin fiyat tahminleri 

WalletInvestor’un EOS coin fiyat tahmini; Yatırımcılar EOS’u uygun bir yatırım seçeneği olarak görüyori. EOS’un fiyatının 2023’e kadar 911 dolara ulaşacağına inanıyor. Bu olumlu tahmini, EOS platformundaki son gelişmelere ve farklı endüstrilerde artan kabul göremeye bağladılar. Bunlar Bunlar EOS’un başarısının temel unsurlarıdır.

Investopedia’nın EOS coin fiyat tahmini:

EOS bugün mevcut kripto paralardan en umut verici kriptolardan biri olarak karşımızı çıkıyor. Site, EOS’un diğer kripto paralara göre daha fazla ölçeklenebilirlik sunduğunu ve EOS’un  madenciliğinin olmaması en önemli avantajlarından biri olarak görüyor. EOS’un başarılı olmasının önündeki diğer bir unsur ise çok merkezi olması gösteriliyor.

crypto-rating EOS coin fiyat tahmini

EOS’un şu anki fiyatı 2.62$, dolaşımdaki arzı 933 040 474 EOS. Algoritmamız, geçmiş verilere dayanarak EOS fiyatının 1 hafta içinde  2,46 dolar ve 1 ay  sonraki fiyatı, 3,11 dolar olacağını öngörüyor. güçlü algoritmamız, EOS fiyatının 6 ay sonra 3,19 $ olacağını öngörüyor. EOS fiyatının 1 Ocak 2021’e kadar 3.51 $ ‘a ulaşabileceğini öngörüyoruz. EOS’un 2021’de 3.19 dolar, 2022’de 3.51 dolar, 2023’te 4.61 dolar, 2024’te 5.74 dolar ve 2025’te 8.09 dolar olacağını tahmin ediyoruz.