1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Oyun devi GameStop’tan ses getirecek kripto para ve NFT adımı!

Oyun devi GameStop’tan ses getirecek kripto para ve NFT adımı!

Oyun devi GameStop’tan ses getirecek kripto para ve NFT adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler video oyun mağazalar zinciri GameStop, kripto para ve NFT alanında resmi olarak faaliyet göstermeye başlıyor!

GameStop kripto para ve NFT alanına girdi

Amerika merkezli ünlü bir video oyunu, elektronik alet ve oyun ürünleri zinciri olan GameStop’un NFT pazarı, Katman 2 Ethereum ölçeklendirme protokolü olan Immutable X’te hayata geçirildi.

Immutable X Layer 2 ölçekleme protokolü kullanılarak geliştirilen platform, büyük web3 oyunlarından dijital varlıklar sunacak.

İlginizi çekebilir:

 

Oyun devi GameStop'tan ses getirecek kripto para ve NFT adımı!

 

GameStop, genel olarak son zamanlarda mali sorunlar yaşa da şu anda NFT oyun endüstrisinde önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor. Hatta Twitch’ten Justin Kan tarafından kurulan Fractal gibi kripto-oyun tabanlı yerel NFT platformları ile rekabet ediyor.

GameStop pazarı, diğer web3 oyunlarının yanı sıra Gods Unchained, Guild of Guardians ve Illuvium gibi Immutable X oyunları için varlıklar sunacak. Tüm işlemler ücretten muaf olacak ve ayrıca kullanıcılarına, Immutable X’in Ethereum ölçeklendirmesini kullanarak, karbon nötr para çıkarma özelliği de sunacak.

Aslında Immutable X’in arkasındaki şirket olan Immutable, oyun odaklı yeni bir NFT pazarı oluşturmak için şubat ayında GameStop ile ortaklık kurmuştu. Immutable, bu yılın mart ayında 2,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

İlginizi çekebilir:

Dev varlık yöneticisinden piyasalara can suyu olacak Bitcoin adımı!

Immutable X’in kurucu ortağı, yeni NFT Marketplace hakkında şunları söyledi:

“GameStop NFT Marketplace’in bugünkü lansmanı, oyunculara sınıfının en iyi deneyimini sağlayacak. Aynı zamanda bu, bugün geliştirilmekte olan en iyi web3 oyunlarındaki milyonlarca NFT’ye erişim sağlayabileceğimiz anlamına geliyor.”  

Bu arada GameStop, 2022’nin ikinci çeyreğinde 1,1 milyar dolar kâr kaydetti. Ancak firmanın kazanç raporuna göre, bir önceki çeyreğe göre %3,4’lük bir düşüş oldu. Bununla birlikte şirket, GameStop kullanıcılarının FTX’in dijital varlık pazarına erişimini sağlamak için geçen ay kripto borsası FTX US ile ortaklık kurarak, bu yıl başka stratejik web3 hamleleri de yaptı.

Son olarak veriler, oyun NFT’lerinin haftalık satışlarının son aylarda yaşanan ayı piyasasına rağmen biraz toparlandığını gösteriyor.

İlginizi çekebilir:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.