Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Fiyatlardaki dalgalanmalara ve hacker saldırılarına rağmen yoluna devam eden kriptolar!

Fiyatlardaki dalgalanmalara ve hacker saldırılarına rağmen yoluna devam eden kriptolar!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarının gözde alanları arasında yer alan DeFi ve Game token’lar çeşitli siper ve hacker saldırılarına rağmen yoluna devam ediyor.


Fiyatlardaki dalgalanmalara ve hacker saldırılarına rağmen yoluna devam eden kriptolar!

DeFi (merkezsiz finans) platformları 2020 yılının 2’nci çeyreğinden itibaren yükseliş trendinde. DeFi platformları finansal piyasalara getirdiği blockchain tabanlı çözüm önerileri oldukça talep görüyor. Bitcoin ve kripto para yatırımcıları varlıklarını DeFi platformlarında değerlendiriyor. Birikimleri üzerinden staking getirileri elde ediyorlar. Özünde bir aplikasyon olan (dApps) DeFi’ler, işlemlerini akıllı sözleşmeler üzerinden yerine getiriyor. Finansal piyasalarda DeFi’ler, aracıları ortadan kaldırdığı için oldukça ucuza finansal hizmet sunabiliyor.

Kripto para piyasalarının diğer gözdesi ise Game Token’lar. Axie Infinity, Sand Box ve Gala gibi platformlar Game Token piyasasında oldukça görünür olmaya başladılar. Ancak geçtiğimiz günlerde Axie Infinity’nin ağının hacklenmesi ve milyonlarca dolar değerinde kripto varlığın çalınması hem Game Token piyasasını hem de DeFi alanını olumsuz etkiledi. Yine de uzun vadede DeFi ve dApps alanı büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Lütfen Bkz: Güncel Gala token fiyat tahmini 2022-2025

DappRadar’ın güncel verilerine göre merkezsiz aplikasyonların (dApps) kullanıcı sayısı 1 yıl içerisinde %396 artış göstererek 2.4 milyona ulaştı. Bu rakam, kripto para piyasalarının tarihi bir rekora imza attığı Kasım 2021 döneminden sadece %5.8 gerisinde. Kısaca dApps’ler gün geçtikçe yaygınlaşmaya ve toplumun geniş kesimleri tarafından kabul görmeye devam ediyor. Ancak zaman zaman bazı tren kazaları yaşanabiliyor.

Aşağıdaki grafikte dApps alanındaki aktivite yoğunluğundaki değişimi görüyoruz. Son dönemde Non-Fungible Tokens alanındaki canlılık dikkat çekiyor.

kriptolar Fiyatlardaki dalgalanmalara ve hacker saldırılarına rağmen yoluna devam eden kriptolar!

DeFi mevduat büyüklüğünde lider konumda 127 milyar dolarla Ethereum tabanlı uygulamalar geliyor. Ethereum’u 29 milyar dolarla Terra Luna ve 13 milyar dolarla Binance Chain takip ediyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 2022-2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.