1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’a rakip geliyor; 1 yılda 119 kat değerlendi!!!

Ethereum’a rakip geliyor; 1 yılda 119 kat değerlendi!!!

Ethereum’a rakip geliyor; 1 yılda 119 kat değerlendi!!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’a rakip olarak geliştirilen blockchain 2021 yılını müthiş geçiriyor.

Ethereum’a rakip geliyor; 1 yılda 119 kat değerlendi!!!

Son dönemde yakaladığı popülarite ile en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başaran Terra (LUNA) 2021 yılını muazzam geçiriyor.

Ethereum’un rakiplerinden biri olarak nitelendirilen Terra (LUNA), e-tciaret ödemeleri ve merkezsiz finans (DeFi) için stablecoin sevis hizmetleri sunan bir ağ.

Networkun yerel tokeni olan LUNA coin, 2021 yılını 0,65 dolardan açarken, 4 Aralık’ta 78,37 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Bu şekilde, LUNA coin fiyatı 2021 yılı içerisinde, tam 119 kat artmış oldu.

Terra, göstermiş olduğu muazzam performansla market cap değerini de artırdı ve kriptonun meme coini Dogecoin (DOGE)u geride bırakarak en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Terra toplam 25,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Terra’nın başarıları bununla da sınırlı değil. Blockchain üzerinde kilitli varlık değerini gösteren TVL verilerine göre de Terra muhteşem bir ivme yakalamış durumda. Terra TVL değeri , yılbaşında 53,15 milyon dolar iken şu anda tam 13,32 milyar dolar seviyelerinde. Bu şekilde Terra’nın TVL değeri yaklaşık 250 kat artmış görünüyor.

Şunu hemen ifade edelim, TVL değerlerinde Terra, Ethereum ve Binance Smart Chain’den sonra 3. sırada geliyor.

terra luna
Terra TVL değer grafiği Kaynak: DefiLlama

Kripto dünyasında Coin Bureau’nun yüzü olarak yayın yapan Guy, son videolarının birinde Terra’yı ele aldı.

Coin Bureau, LUNA coin fiyat artışının, Terra üzerindeki stablecoinlere olan talebin artmasıyla ilişki olduğu görüşünde.

Son dinamikler LUNA’yı aça çıkardı.

Hafta sonu düzeltmeye girmiş olsa da LUNA 90 doları görecektir.

İlgili: Terra LUNA fiyath tahmini, LUNA coin geleceği

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: