1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ayı piyasasında yeni ATH yapan coin: Terra LUNA teknik analizi

Ayı piyasasında yeni ATH yapan coin: Terra LUNA teknik analizi

Ayı piyasasında yeni ATH yapan coin: Terra LUNA teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA) coin fiyatı Şubat ayında oluşturduğu dip seviyesinden sonra bir ralli başlattı. Şimdi bu rallinin yeni tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) ile meyve verdiğini görüyoruz. Hem de piyasanın genel olarak düşüş durumunda olmasına rağmen. LUNA/USD paritesinde yaşanan gelişmeler ve yeni destek/direnç seviyelerine bakalım.


Terra LUNA teknik analizi: LUNA coin kaç dolar olur?

Terra (LUNA) fiyatı Ocak sonu ve Şubat 2022’in büyük bir bölümünde 45 dolar – 48 dolarda yeni destek tabanı oluşturdu. Aslında bu destekten 60 dolara kadar bir işlem aralığı vardı. Bir süre bu aralıkta oyalanan LUNA coin, piyasadaki ayı durumuna meydan okuyarak yeni bir ralli başlattı.

İlk önce 60 dolar ve sonra da 70 dolardaki dirençleri kıran LUNA fiyatı, ardından yükselen trend çizgisine geri dönü. Bu yükselen trend çizgisi Temmuz 2021’e kadar uzanıyor. Söz konusu dönemde tüm kripto para piyasası gibi Terra (LUNA) coin de dip yapmıştı.

Şimdi bu trendin üzerine çıkan LUNA, ilk önce 75 dolar civarında yükselen trendin desteğini test ederek ardından yeni ATH’ye koştu. Yeni ATH ise CoinMarketCap verilerine göre 104.58 dolarda oluştu. Aralık 2021’deki ATH’nin bir miktar üzerinde.

İlgili – Terra nedir? LUNA coin iyi bir yatırım mı?

Terra LUNA teknik analizi: LUNA coin kaç dolar olur?

LUNA/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Terra LUNA destek ve direnç seviyeleri

Şimdi de kısa vadeli destek ve direnç seviyeleri için LUNA/USD 4 saat grafiğine bakalım. ATH sonrası çift zirve oluşturan kripto para şimdi 95 dolarda destek arayışında. Daha altta 86 dolar civarında başka bir muhtemel destek var. Ancak ana destek bölgesi 75 dolar civarındaki yükselen trend çizgisinde.

Önündeki ilk direnç bölgesi ise 100 dolarda. Tabii yeni bir yükseliş hamlesi olursa bu sefer 105 dolar civarındaki yeni ATH de direnç olarak görev yapacak.

 

Terra LUNA teknik analizi: LUNA coin kaç dolar olur?

LUNA/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Özet olarak söyleyecek olursak Terra LUNA destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyesi: 95 dolar ve 75 dolar
  • Direnç seviyesi: 100 dolar ve 105 dolar

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

 


Total
0