fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 585068 ₺ ETH : 45434 ₺ XRP : 10.549 ₺ LTC : 1985 ₺ USDT : 13.553 ₺ XLM : 3.506 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni ATH sonrası Terra LUNA fiyatında destek ve dirençler

Yeni ATH sonrası Terra LUNA fiyatında destek ve dirençler

Yeni ATH sonrası Terra LUNA fiyatında destek ve dirençler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük coin olan Terra (LUNA), yeni bir tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) sürprizi yaptı. LUNA fiyatı ilk defa 100 doların üzerini gördü. LUNA/USD paritesinde yaşanan gelişmeler ve destek/direnç seviyelerine bakalım.


Terra LUNA teknik analizi: LUNA coin kaç dolar olur?

Terra (LUNA) fiyatı 2021 yılı ortasında başlattığı ve yaklaşık altı aydır devam eden yükselen trendi koruyarak 100 dolar seviyesinin üzerinde yeni ATH değeri gördü. LUNA coin Binance’te 103 dolara kadar yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre yeni ATH değeri ise şöyle:

  • Terra LUNA tüm zamanların en yüksek değeri (ATH): 101.27 dolar (24 Aralık 2021)

LUNA coin günlük grafikte Temmuz ayındaki dip seviyesinden sonra oluşturduğu yükselen trend çizgisini Kasım sonunda kırsa da hızla toparlandı ve trendin üzerine döndü. Sonuçta yeni ATH değeri geldi.

İlgili – Terra nedir? LUNA coin iyi bir yatırım mı?

 

Yeni ATH sonrası Terra LUNA fiyatında destek ve dirençler

LUNA/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Terra LUNA destek ve direnç seviyeleri

Terra (LUNA) fiyatı yeni destek ve direnç seviyeleri için ise LUNA/USD paritesi 4 saat grafiğine bakalım. 100 doların üzerindeki yeni ATH değerinden sonra kripto para düzeltme yapıyor.

Şimdi ilk destek 96 dolar seviyesinde oluşuyor. Terra fiyatı burayı iki defa test etti. Daha altta 92 dolar desteği geliyor. Daha fazla düzeltme yapması durumunda ise 85 dolar desteği var.

Kripto para 90 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra 75 dolar, 60 dolar ve 52 dolarda destek seviyeleri oluşturmuştu. Düzeltmenin boyutlarının artması durumunda bu seviyeler önem kazanacak.

İlgili – Terra (LUNA) fiyat tahmini: 2021, 2022, 2025-2030

 

Yeni ATH sonrası Terra LUNA fiyatında destek ve dirençler

LUNA/USD 1 hafta grafiği Kaynak: TradingView

Bu ATH yükselişi ve rallinin başlıca sebebi ise Terra ekosisteminde Astroport’un uygulanması. Bu bir otomatik piyasa yapıcı (Automated Market Maker  – AMM) ve artık Terra ağına da getirildi. Bu gelişmeler sonucu kripto para beş aylık yükseliş trendine devam ediyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: