1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum hala kazançlı bir seçenek mi? Ünlü analist cevapladı!

Ethereum hala kazançlı bir seçenek mi? Ünlü analist cevapladı!

Ethereum hala kazançlı bir seçenek mi? Ünlü analist cevapladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, son piyasa düzeltmesinde 3,500 dolar seviyesine geriledi. Günler sonra yeniden yükselişe geçen ETH, hala kazançlı bir seçenek mi? Detaylar haberimizde.

Ethereum hala kazançlı bir seçenek mi? Ünlü analist cevapladı!

Kripto para piyasası yaklaşık 600 milyar dolar değer kaybettiği hafta sonu çöküşünün etkilerini üzerinden atıyor. Piyasada bugün yeşil bir tablo hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, 50,000 dolarlık sert direnç noktasının üzerine çıkmayı başardı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 51,211 dolardan işlem görüyor. BTC’nin günlük değer kazancı %6,51.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ethereum’da tekrar eski seviyelerine yaklaştı. www.oldhouseonline.com 3,500 dolara kadar gerileyen Ether, hızlı bir şekilde toparlanarak 4,000 doların üzerine yükseldi. Buradan da yükseliş trendini sürdüren altcoin, yazım anında 4,380 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Ether’in son 24 saat içerisindeki getirisi %7,55 oldu. Ethereum piyasa değeri 519 milyar dolara yükselirken bu değerin temsil ettiği pşyasa hakimiyet oranı ise %21,7.

ethereum

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum, bu veriler göz önüne alındığında hala kazançlı bir seçenek mi? Londra güncellemesinin ardından daha deflasyonist bir varlık haline gelen ETH, ekosistemde birçok projenin lokomotifi durumunda. Projeleri ve vadettikleri ile yatırımcıların yakından takip ettiği kripto para için ünlü analist Benjamin Cowen, düzeltmenin ardından olabilecekler için öngörülerini paylaştı.

Cowen, son düzeltmenin Ethereum için bir ayı piyasasının temsil etmediğini ve bir konsolidasyon aşaması olduğunu belirtti. 2016 ve 2019 yıllarında da buna benzer bir dönem olduğunu ve bu dönemden sonra parabolik hamlelerin geldiğini vurguladı. Ancak analist, bunun kısa sürede olmayacağını savunuyor.

İlgili: Ethereum teknik analiz

Tüm kripto piyasası için son çeyrekte bir ralli beklemediğini belirten Cowen, Ethereum’un hala kazançlı bir seçenek olduğunu ve sağlam bir oyuncu olarak portföylerde bulunması gerektiğini savunuyor.

“Ethereum hala nispeten güçlü görünüyor. Portföyünüzde olması gereken sağlam bir oyun olduğunu iddia ediyorum. Ethereum, toknoloji harikası bir kripto para olarak Bitcoin’e hala kafa tutuyor.”

Kaynak