Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Güney Kore yargısı Terra işine el mi atıyor?

Güney Kore yargısı Terra işine el mi atıyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore’li yetkililerin Terra krizini soruşturmaya başladığı ve kasıtlı manipülasyon konusunda araştırma yaptığı öğrenildi.

Güney Kore yargısı Terra işine el mi atıyor?

Güney Kore yetkilileri, Terra(LUNA) ve TerraUSD(UST) ana kuruluşu olan Terraform Labs şirketi ve çalışanları hakkında soruşturma yürütüyor.

Edinilen bilgiye göre, Terraform Labs üzerinde yapılan soruşturma gereğince, şirketin bütün çalışanlarına, söz konusu kriz hakkında ifade vermeleri konusunda celp evrakları gelmeye başladı.

Terra krizi hakkında açılan soruşturmayı, Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi bünyesinde, hem finans hem de güvenlik birimlerinin yürüttüğü anlaşılıyor. Savcılar krizde, kasıtlı fiyat manipülasyonu yapılıp yapılmadı ve tokenlerin kanuna uygun şekilde listelenip listelenmediği konularını araştırıyorlar.

A 'stable' coin lost its peg over the weekend and pledged $1.5 billion in  Bitcoin trying to stabilize. It's the story of TerraUSD. - News WorldWide
Terraform Labs CEO’su DO Kwon

Bu konuda otoriteler, Terra’nın UST coininin en baştan yanlış bir kurgu üzerine inşa edildiğini ve teminat ile desteklenmediğini ifade ediyorlar. Yine bu konuda, UST’nin çöküşten başka bir şansının olmadığı, zira, faiz giderleri ve fiyat dalgalanmalarını karşılamasının zaten mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Bilindiği gibi “Terra-zedeler” Terraform Labs CEO’su Do Kwon ve eş kurucu Shin Hyun-seun aleyhinde bir dava açarak, haklarının tanzimini istemişlerdi. Bu noktada, Do Kwon’un krizden sadece bir kaç gün önce Güney Kore şubesini kapatarak şirketi “vergi cenneti” merkezlerden birine taşıdığı iddiaları dillendiriliyor.

İlgili: Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.