Ethereum yatırımcısına bir müjdeli haber de madencilerden!

ethereum maden
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum madencileri ETH satmamakta ısrarcı. Madenciler ETH fiyatının yükselmesinden ümitli

Ethereum yatırımcısına bir müjdeli haber de madencilerden!

Ethereum madencileri tarafından tutulan ETH değeri, 2016 yıldan beri son 5 yılın en yüksek rakamına ulaştı.

Madenciler Ethereum fiyatının yükselmesini bekliyorlar.

Santiment verilerine göre, Ethereum madencileri tarafından tutulan ETH değeri 1.85 milyar doları buldu.

On-chain analiz firması, 532.750 ETH’nin 13 Temmuz 2016’dan bu yana madencilerin elindeki en büyük bakiye olduğunu belirtti. Bu miktar, şu anda 117,8 milyon ETH olan toplam dolaşımdaki Ethereum arzının yaklaşık %0,45’ine denk geliyor.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

ethereum
Ethereum madenci bakiyesi. Kaynak Santiment

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Madenciler genellikle, elektrik ve donanım maliyetlerini içeren masrafları karşılamak için varlığı düzenli olarak satarlar. Satış konusundaki isteksizlik, madencilerin daha fazla fiyat artışı bekleyebileceklerini gösteriyor.

Ethereum hash oranı toparlanıyor

Genellikle ağ sağlığı ve güvenliğinin bir yansıması olarak görülen Ethereum hash oranı, Bitcoin ile birlikte Çin’den madenci çıkışı yaşandığı dönemde düştü. Ethereum’un hash oranı, Haziran ayı sonlarında saniyede 477 terahash’e (TH/s) kadar geriledi. Ancak son üç ayda tamamen iyileşti ve yeni zirvelere yükseldi. Ethereum hash oranı 2021 başından beri %150 artmış durumda.

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Eldeki veriler, Ether madencilerinin Ağustos başında Londra hard forkunun ardından ETH biriktirmeye başladığını gösteriyor. Kraken kripto borsasından yapılan araştırmalar, madencilerin bazı işlem ücretlerini yakan Ethereum İyileştirme Önerisi 1559’un başlatılmasının ardından potansiyel deflasyonist özelliklerden daha fazla fiyat artışı beklediklerini gösteriyor.

ETH arzı sürekli azalıyor

Ethereum madencilerinin bu tutumu yanında, ETH yakmaya yönelik güncellemenin 5 Ağustos’ta yayınlanmasından beri, yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde 473,120 ETH zaten yakılmış durumda.

Bütün bunlara ek olarak, Ethereum 2.0 Beacon Chain sözleşmesine ETH stakei de devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 7,9 milyon ETH ağa kilitlenmiş durumda.

Sonuç olarak neticesinde piyasadaki ETH arzı hızla eriyor. ETH arzının erimesi önümüzdeki süreçte fiyata da yansıyabilir.

İlgili: Ethereum madenciliği rehberi, ETH madenciliği nasıl yapılır? Karlı mıdır?

Canlı ETH fiyatı: [mcrypto coin=”ETH” currency=”USD”]

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum yatırımcısına bir müjdeli haber de madencilerden!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.