Loading...
btc
BTC
1.52%
Bitcoin
58.774,66 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,84 USDT
bch
BCH
0.51%
Bitcoin Cash
370,59 USDT
xrp
XRP
11.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.08%
Litecoin
70,00 USDT
bnb
BNB
-0.25%
Binance Coin
532,49 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
139,81 USDT
avax
AVAX
-0.78%
Avalanche
25,76 USDT
ada
ADA
2.16%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
1.77%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.67%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Ethereum yatırımcıları borsalardan kaçıyor! Bitcoin’de ise durum tam tersi…

Ethereum yatırımcıları borsalardan kaçıyor! Bitcoin’de ise durum tam tersi…

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto analiz firması tarafından paylaşılan son verilere göre, bu hafta Ethereum kripto borsalarından büyük fon çıkışları gördü. Tam tersine borsalara aktarılan Bitcoin miktarında ise artış kaydedildi. Peki bu ne anlama geliyor?

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları neden farklı hareket ediyor?

Kripto analiz firması IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro’ya göre, Ethereum (ETH) bu hafta kripto borsalarından büyük fon çıkışları gördü. Tam tersine borsalara aktarılan Bitcoin miktarında ise artış kaydedildi.

İlgili: Ethereum Merge öncesi, fon akışlarında heyecan veren değişim!

Ethereum yatırımcıları borsaları terk ediyor! Bitcoin'de ise durum tam tersi...

Outumuro, yeni bir analizde, Ethereum yatırımcılarının geçen hafta yaklaşık 1 milyar dolarlık net çıkış kaydettiğini ve bunun da “güçlü satın alma faaliyetleri” anlamına gelerek, potansiyel bir birikime işaret ettiğini belirtti.

IntoTheBlock‘a göre net akış, herhangi bir kripto varlığın borsalara giriş (inflow) miktarından, çıkış miktarı (outflow) çıkarılarak hesaplanır. Analistler çoğunlukla, düşüş veya yükselişe dair ipuçları bulmak için bu akışları takip eder.

Çünkü genellikle borsalara gönderilen tokenların satılma olasılığı daha yüksektir. Tam tersi durumda, yani borsadan çıkan fonların ise, kullanıcıların varlıklarını uzun vadeli olarak tutmak üzere soğuk cüzdanına aktardığını gösterir.

Buna göre Ethereum güçlü satın alma faaliyetine işaret eden net çıkış görürken; Bitcoin (BTC), haftalık 132 milyon dolarlık net fon girişleri kaydetti. Bu da en büyük dijital varlık için, potansiyel olarak satış baskısına işaret ediyor.

Bu arada bir diğer popüler kripto analiz firması Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırma, borsalara fon girişlerindeki büyük artışların kripto için ortalama %5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ancak Outumuro’ya göre, borsa akışlarında görülen farklılığa rağmen, her iki kripto para da işlem ücretlerinde ve ağ faaliyetlerinde artış gördü.

Ethereum yatırımcıları borsaları terk ediyor! Bitcoin'de ise durum tam tersi...

Bununla birlikte Outumuro, yatırımcıların Bitcoin’lerin büyük bir kısmını hodl ettiklerini de kaydediyor. Şöyle ki; BTC arzının %60’ı bir yıldan fazla bir süredir satılmadan bekletiliyor ve dahası %24,3’ü de beş yıldan uzun bir süredir hodl ediliyor.

(Yazımızı yayına hazırlarken Bitcoin 24.621 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık, son 24 saat içinde %2,75 ve geçen haftadan bu yana %5’ten fazla artış kaydetti.)

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum ise, 1.966 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sırada yer alan kripto varlık, son 24 saatte yaklaşık %5 ve son yedi günde %14’ten fazla yükseldi.)

İlginizi çekebilir;

Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor!!

Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Ethereum 2.0 ne zaman tamamlanacak? Yükseltmeye dair kapsamlı analiz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.