1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. “Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor!!”

“Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor!!”

“Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor!!”
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un, Merge yükseltmesi yaklaşırken, hiç beklenmeyen bir anda 5.000 dolara yükselebileceğini iddia ediyor.

Ethereum fiyatında Merge öncesi şaşırtan tahmin!

Sosyal medyada Kaleo olarak bilinen kripto analisti, kısa süre önce heyecan verici bir tahminde bulundu. Kaleo Twitter’daki 500.000’den fazla takipçisine, Bitcoin (BTC) 32.000 dolara yükselir ve Ethereum da BTC karşısında kaydettiği bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmeyi başarırsa, bir ETH’nin 0.15 BTC (4800 dolara tekabül ediyor) olacağını söylüyor.

Analist, Ethereum’un bu noktayı çok fazla geçmesini beklemese de ETH bu seviyelere yaklaşırsa, piyasanın tehlikeli bir talep baskı ile karşı karşıya kalacağını tahmin ediyor.

“Buradayken, büyük ihtimalle coşkunun zirvesinde olacağız ve kesinlikle kâr almalısınız.”

Kaleo’ya göre en olası senaryo, Ethereum 3.600$’a doğru yükseldiğinde, paritenin burada güçlü bir direnç ile karşılaşması.

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Ethereum Birleşmesi (Merge), en büyük altcoinin fiyat hareketini olumlu etkledi.

Ethereum fiyatının son zamanlarda, Merge olarak bilinen ve madencilik iş gücüne dayalı PoW konsensüs mekanizmasından daha verimli bir konsensüs modeli olan POS’a geçişine bağlı olarak arttığını belirtmekte fayda var.

Ethereum Merge, mevcut ana ağı Beacon Chain’i PoS sistemiyle birleştirerek, parçalama da dahil olmak üzere gelecekteki ölçeklendirme yükseltmeleri için zemin hazırlıyor. Bu yükseltmenin Ethereum’un enerji tüketimini %99,95 oranında azaltması bekleniyor.

Bu arada Ethereum Vakfı’nda bir Ethereum protokolü destek mühendisi olan Tim Beiko, birleşmenin zaman çizelgesinde değişiklik olabileceğini kaydetti.

Daha önce Koinmedya olarak söylediğimiz gibi, Ethereum ağındaki aktif adreslerin sayısı beklenmedik bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve yaklaşık 1,1 milyon ETH adresi tek bir günde toplam 1,64 milyon işlem gerçekleştirdi.

Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor

Ayrıca, CryptoCompare’in temmuz ayında yayınladığı Temmuz 2022 Dijital Varlık Yönetimi raporuna göre; Ethereum yatırım ürünleri 30 günlük pozitif getiriler gördü. Ve Ethereum tabanlı ürünler, burada bir geri sıçramaya öncülük ederken, bu getiriler ürünlerin arkasındaki dayanak varlığın fiyat hareketleriyle yönlendiriliyor.

İlginizi çekebilir;

Ethereum rallisinin arkasındaki 3 önemli faktör!

Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025