okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.07%
Bitcoin
68.560,15 USDT
eth
ETH
0.42%
Ethereum
3.842,62 USDT
bch
BCH
0.3%
Bitcoin Cash
485,44 USDT
xrp
XRP
0.02%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.14%
Litecoin
84,02 USDT
bnb
BNB
0.18%
Binance Coin
601,36 USDT
sol
SOL
0.82%
Solana
164,75 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
36,86 USDT
ada
ADA
0.23%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.64%
Poladot
7,51 USDT
doge
DOGE
0.4%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum rallisinin arkasındaki 3 önemli faktör!

Analistten Ethereum için yeni ve dev ralli tahmini!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum son 24 saat içinde yaklaşık %15 oranında artış kaydederek, yeniden 1700 doların üzerine çıktı. Peki Ethereum rallisinde etkili olan faktörler neydi?

İşte Ethereum rallisini tetikleyen sebepler!

ABD Merkez Bankası faiz oranlarını 75 baz puan daha arttırdı. Merkez Bankasının bu artışı yapmasında Tüketici Fiyat Endeksi tarafında Haziran ayı enflasyonun %9,1 ile son 40 yılın en yüksek seviyelerini görmesi etkili oldu. 

Yaşanan bu gelişmeye kripto piyasası, Ethereum’un öncülüğünde olumlu bir şekilde tepki verdi. Böylece Ethereum (ETH) fiyatı bir kez daha 1.6K’nın üzerine sıçradı. Bunun yanında ünlü bir haber ajansı olan Wu Blockchain’e göre, Ethereum ağında gelmesi beklenen Merge konsepti hala bir spekülasyondan ibaret. 

Diğer yandan FUD’lardan ve spekülasyonlardan bağımsız olarak, ETH cüzdan sahipleri tokeni desteklemeye devam etti. Bakiyesi sıfır olmayan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak, 84.576.089’a ulaştı.

İlginizi çekebilir; Ethereum daha fazla yükselir mi? – Güncel Ethereum teknik analizi

 Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Ethereum rallisinin arkasındaki 3 önemli faktör!

Popüler blockchain analiz firması Santiment’e göre bu, ETH ağında yaklaşan Merge ile birlikte gerçekleşmesi beklenen artışı tetiklemiş olabilir. Nitekim ETH’de bakiyesi sıfır olmayan cüzdan sahipleri tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı için, günlük aktif adreslerde de (DAA) büyük bir artış yaşandı.

Burada 1,06 milyon civarında adres ETH işlemi yaparken; bir önceki rekora kıyasla %48 artış gerçekleşti. IntotheBlock verilerine göre, daha önce benzeri görülmemiş artış sırasında toplam 1.64 milyon işlem yapıldı.

Peki tüm bunların sebebi neydi? Ethereum cüzdan faaliyetlerindeki artışın arkasında ne var? 

Eylül ayında gerçekleşmasi beklenen Ethereum Birleşmesi (Merge), en büyük altcoinin fiyat hareketini olumlu etkledi.

Ethereum’un onuncu Shadow Fork’u 28 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenirken, planlanandan tam 26 saat önce yayına girdi. Bu haberi ünlü geliştirici Tim Beiko, 28 Temmuz’da bir tweet ile paylaştı.

En son testnet PoS geçişi için Goerli, Prater ile birleşecekti. Goerli/Prater ağı birleşme sonrası Goerli adı ile devam edecek.

Shadow Fork ile birlikte, eylül ayında planlanan Ethereum’un ana ağ yükseltmesine bir adım daha yaklaşılmış oldu. Proje kapsamında üçüncü ve son test ağı birleşimi Goerli’nin ise 10 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Peki tüm bu gelişmeler ETH yatırımcılarını heyecanlandırdı mı?

 Kesinlikle! Yukarıda da belirttiğimiz gibi, adreslerdeki artış ve fiyatlardaki yukarı yönlü hareket bu heyecanın kanıtı olarak kabul edilebilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ETH, 1,726 dolar civarında işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.