1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. BNB Haberleri
  4. Binance, kullanıcılarının %90’ını kaybetti! İşte, kritik sebebi

Binance, kullanıcılarının %90’ını kaybetti! İşte, kritik sebebi

Binance, kullanıcılarının %90’ını kaybetti! İşte, kritik sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük borsasının attığı kritik bir adımdan dolayı kullanıcılarının yüzde 90’ını kaybettiği ve milyarlarca dolarlık gelir kaybına uğradığı bildiriliyor. Ancak Binance CEO’sunun bu konuda diyecekleri var. Ayrıntılara bakalım.


Binance, kullanıcılarının %90’ını kaybetti! İşte, kritik sebebi

Dünyanın en büyük borsalarından Binance, diğer birçok kripto kuruluşlu ile birlikte bir dizi yasal zorluklarla karşı karşıya. En başta da para aklama ve terörizm finansmanı yasalarına uyum ve basından gelen baskılar var.

Binance’in uyum ekibinin üç üst düzey üyesi kısa süre önce verdikleri röportajda, işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsasının bu baskılar ve zorluklar karşısında ne yaptığını tartıştı. Ayrıca bunların borsaya etkileri konuşuldu.

İlginçtir ki Binance, Temmuz 2021’de KYC (müşterisi tanı prosedürü) sürecini yapmayan kullanıcılar için hesaptan çekilebilecek BTC miktarını düşürmüştü. KYC olmadan Binance’ten çekilen para miktarı 2 BTC’den 0.06 BTC’ye düşürülmüştü.

İlgili – Binance CEO’su Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin satmasını şuna benzetti

Binance’in uyum ekibinin lider üyesi Tigran Gambaryan, söz konusu adımın kripto para borsasına maliyetinin “milyarlarca dolar” olduğunu söyledi. Çünkü azalan müşteri ve işlem hacmi ile birlikte borsanın bu alandan elde ettiği gelir de düştü. Gambaryan şöyle dedi:

“KYC’yi uygulayarak müşterilerimizin yüzde 90’ını kaybettik. Gelir kaybımız da milyarlarca dolar.”

Binance CEO’su tepkili

Binance’in müşterilerinin yüzde 90’ını kaybettiği haberlerinden birkaç saat sonra, Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Ona göre haberde bahsedilen rakamlar gerçeği yansıtmıyor ve yanlışlık var.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (@cz_binance), Twitter üzerinden şöyle dedi:

“Tamamen yanlış alıntılama yapıldı. Rakamlara bakın… (Gülme emojileri) Ama gerçek şu ki bu tür başlıklar çok tıklama alır. Üzücü ama gerçek.”

Yine de Changpeng Zhao, KYC’den dolayı şirketin müşteri kaybı konusunda rakam vermedi. Öyle görünüyor ki CEO’nun bu konuda çekinceleri var. Yüzde 90 oranını da kesin bir dille yalanlamadı.

Her şeye rağmen Binance, hükümetlerin isteği ve düzenleyici kuruluşların baskısı ile KYC süreçlerini uygulamaya devam ediyor. Üst düzey yetkililere göre, bu alanda diğer borsalarla kıyasla daha iyiler.

İlgili – 2022’de balinaların en çok tercih ettiği 3 kripto para

Kaynak