1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması! BTC ve ETH’yi ne bekliyor?

Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması! BTC ve ETH’yi ne bekliyor?

Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması! BTC ve ETH’yi ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları 2022’in ikinci yarısına ilk yarısına oranla iyi bir performans ile başladı. Piyasayı gelecekte ne bekliyor? Ünlü stratejistin açıklamaları haberimizde.

Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması!

Bitcoin ve Ethereum, 2022’inin ikinci yarısına toparlanma belirtileri ile girdi. Temmuz ayında Bitcoin, %20 Ethereum ise %57 değer kazandı. Bu uzun süredir kripto para piyasasında görmediğimiz bir çıkış. Bitcoin, 23,000 dolarlık desteği tutmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre son 24 saat içerisinde %3,54 değer kaybetti ve 23,054 dolardna işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 440 milyar dolar. Bu değere karşılık gelen dominasyon oranı ise %41,1.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri (Aylık)

Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması! BTC ve ETH’yi ne bekliyor?

 

Temmuz ayının yıldızı Ethereum ise kripto piyasasına öncülük ettiği rallinin ardından haftaya bir miktar düşüşle başladı. Ether, %3,64 değer kaybettiği son 24 saatin ardından 1,650 dolardan fiyatlanıyor. Altcoinin piyasa değeri 202 millyar dolar, dominasyon oranı ise %18,8.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum fiyat hareketleri (Aylık)

Ünlü stratejistten Bitcoin ve Ethereum açıklaması! BTC ve ETH’yi ne bekliyor?

 

Fidelity’nin önde gelen makro stratejisti Jurrien Timmer, kripto piyasasının genel durumu hakkında açıklamalar yaptı. Raoul Pal ile Real Vision’da röportaj yapan Timmer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) rekabetten etkilenmeyecekleri bir noktaya ulaştığını söylüyor.

Bitcoin ve Ethereum’u ABD teknoloji devi Apple ve onun endüstrisi üzerindeki muazzam varlığı ve hakimiyeti ile karşılaştıran ünlü stratejist, BTC ve ETH’nin rüştünü ispat ettiğini sözlerine ekledi.

“Metcalfe yasasına göre, ağ büyüdükçe, o ağın değeri katlanarak artıyor.  Apple bilgisayar örneğini kullandım, yıllık gelirlerine bakarsanız, daha fazla iPhone ve sattıkları her şey, bu noktaya gelene kadar değer katlanarak arttı. Bence Ethereum ve Bitcoin bu eşiklere ulaştı. Bu, orada başka paralar ve başka ağların olmayacağı anlamına gelmez. Ama bence inanılacak ve ciddiye alınacak kadar büyük olmak için testi geçtiler”

Ethereum ve Bitcoin’in benimsenme oranının artmasıyla birlikte büyüyeceğini değerlendiren stratejist iki kripto paranın sağlam temeller üzerinde durduğunu da belirtti.

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: