El Clasico’yu Metaverse’de izlemeye hazır mısınız?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en fazla taraftar grubuna sahip takımları arasında yer alan Real Madrid ve Barcelona Metaverse’e giriş yapıyor. Detaylar haberimizde.

El Clasico’yu Metaverse’de izlemeye hazır mısınız?

En başarılı futbol takımları arasında olan Real Madrid ve Barcelona arasındaki rekabet dünyanın en çok konuşulan ve en çok izlenilen mücadeleler arasında yer alıyor. İki ezeli rakip arasındaki futbol müsabakası “El Classico” olarak adlandırılıyor.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

El Classico sırasında neredeyse dünyada zaman duruyor ve bütün futbol severler bu maça kilitleniyor. Ancak El Classico’yu sadece şanslı taraftarlar stadyumda canlı olarak izliyor. Metaverse, dünyayı stadyuma getirebilir.

metaverse

Bu iki dev kulüp, Metaverse’de ticari marka almak için başvuruda bulundu. Kulüpler, bir kripto para cüzdanı ve sanal mal satma olasılığı da dahil olmak üzere meta veri tabanında gerçekleştirebilecekleri farklı faaliyetleri ve hizmetleri kapsayan bir müracaat yaptı.

El Clasico’ya ilişkin bir açıklama yok ancak Metaverse’in sınırsızlığı dikkate alındığında bu konuda adımlar atılacağı tahmin ediliyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır satılır?


Kripto ekosisteminin gözde oyuncularından olan NFT ve Metaverse, özellikle spor klüpleri tarafından büyük ilgi görüyor. Pandemi döneminde tribünlerden ayrı kalan taraftarlar NFT ile bir arada tutuldu. Müsabakalar için özel çalışmalar yapıldı ve birçok futbol ve basketbol kulübü taraftarlarına özel koleksiyonlar oluşturdu.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Metaverse ise 2022 yılında büyük bir çıkış yaptı ve spor dünyasını da sarmalayarak büyüyor. Ticari Marka Avukatı Michael Kondoudis, ticari marka başvurusunu ilk olarak 5 Ağustos’ta yapıldığını belirtti.

Real Madrid, 2020’de Sorare’nin NFT pazarında oyuncularının koleksiyonları çıkarmak için Sorare ile ortaklık kurmuştu. Barcelona ise kripto pazarında daha aktif. Barca, kullanıcıların kulüple ilgili belirli kararlarda söz sahibi olmalarını sağlayan kendi taraftar tokenini çıkardı. Ayrıca, kulüp kısa süre önce Socios.com ile kulübün Web3 ve Metaverse alanındaki stratejilerini yeniden şekillendirmeye yönelik 100 milyon dolarlık ortaklık kurdu.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
El Clasico’yu Metaverse’de izlemeye hazır mısınız?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.