1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten Bitcoin için %50 boğa rallisi tahmini

Ünlü analistten Bitcoin için %50 boğa rallisi tahmini

Ünlü analistten Bitcoin için %50 boğa rallisi tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir trader ve analist, lider kripto para Bitcoin’in yüzde 50 ralli yapabileceğini belirtiyor. Bunun ise iki kritik seviyeye bağlı olduğunu belirtiyor. Analisttin bahsettiği boğa senaryosunun ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten Bitcoin için %50 boğa rallisi tahmini

Önde gelen bir trader ve analist, Bitcoin (BTC) fiyatının yüzde 50 ralli yapabileceğini ve bunun nasıl olacağını açıklıyor.

Kripto analist Justin Bennett, YouTube’daki 11,100 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının 24,200 doların üzerinde kapanış yapması durumunda bir sonraki hedefin 26,500 dolar olacağını söyledi. Şöyle diyor:

“Şimdi eğer biraz 23,450 dolar ve 24,200 dolar seviyelerini geri alabilirsek, Bitcoin için bir sonraki direnç bölgesi 25,000 dolar civarında olacak. Tam da 25,400 dolar civarında ve ardından da 26,000 doların ortası olan 26,500 dolar civarında.”

İlgili – Bu balina ortalıkta Bitcoin bırakmadı! BTC fiyatında yeni yükseliş

Bitcoin rallisinin

Bennett aynıca 26,500 doların üzerine kırılmadan sonra Bitcoin’in 30,000 dolar seviyesi ile uğraşması gerektiğini belirtiyor. Bunu da başarırsa bir sonraki hedef 38,000 dolar olacak ki bu durumda yüzde 46’lık bir fiyat yükselişinin keyfini çıkarabilir.

“Eğer Bitcoin bahsettiğim iki seviyeyi geri alabilirse, önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelere doğru hareket etmeye başlayacak. O zaman önümüzdeki haftalar için izlediği iki kilit bölge var.

İlki 30,000 dolar civarında geliyor. Çünkü Mayıs ayında bu bölgede bir konsolidasyon görmüştük. Bundan dolayı 30,000 dolar Bitcoin için kritik bir bölge olacak. Bunun üzerinde ise birden çok direncin bir araya geldiği 38,000 dolar bölgesi var.

Ancak bir kez daha, Bitcoin’in bahsettiğim iki seviyenin üzerine çıkması gerekiyor. Bundan dolayı günlük bazda 23,450 dolar ve 24,200 doların üzerinde kapanış gerekiyor ki kırılma doğrulansın.”

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme

Kripto trader aynı zamanda ABD’de enflasyonun da Bitcoin fiyat hareketlerinin yönünü belirlemede önemli rol oynayacağını belirtiyor.

Bennett’e göre, “daha düşük enflasyon daha az agresif faiz artışları demek ki bu da piyasa için boğa demek.” Zaten kısa süre önce gelen enflasyon verileri, yüzde 8.5’e düşük olduğunu gösteriyor. Bennett’e göre enflasyon artık zirvesini gördü.

Kaynak

Etiketler: