1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme

Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme

Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce 20,000 doların altında gördüğü dip seviyesinden toparlanarak aylık bazdan dikkat çeken bir değer artışı kaydetti. Şimdi gelen 3 önemli haber ise bu yükselişi destekleyecek cinsten.


Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme

Kullanım alanlarının artması ve benimsenme alanının genişlemesi kripto paraların fiyatlarına pozitif etki yapan olayların başında geliyor. Çünkü kullanım alanlarına yenilerinin katılması, benimsenmenin daha da hız kazandığını gösteriyor. İşte bu üç önemli gelişme bu cinsten. Bu gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.

Dubai’de alış verişte Bitcoin ödemesi kabul ediliyor

Twitter hesabı Bitcoin Archive (@BTC_Archive), Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir ilkin yaşandığını duyurdu. Dubai perakende alış veriş devi, Bitcoin ve kripto para ödemeleri kabul etmeye başlıyor. Tweette şöyle deniliyor:

“Dubai’deki büyük perakende alış veriş şirketi ‘Day To Day’ şimdi Bitcoin ve kripto para ödemeleri kabul ediyor. BAE’de bir ilk.”

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1556998319515254786?s=20&t=9T-xKU2G0mIYy3v2CGAtMA

İlgili – Bitcoin fiyatında son yükseliş ile pozitif görünüm: Güncel BTC teknik analizi

İran’dan Bitcoin adımları

Bitcoin Archive aynı zamanda İran’ın da Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili attığı önemli adımları da duyurdu. Buna göre İran ilk defa kripto para ile ödemesini yaptığı ithalat işlemi yaptı. Bu kayıtlara ilk dış ticaret kripto işlemi olarak geçti.

Bitcoin Archive aynı zamanda İran Sanayi Bakanlığı’nın da önemli bir kripto para açıklamasına yer veriyor. İlgili tweette şöyle deniliyor:

“SON DAKİKA: İran’ın kripto para ve akıllı sözleşme kullanımı Eylül’den itibaren dış ticarette daha yaygın olacak – Sanayi Bakanlığı.”

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1556972376503590912?s=20&t=JAW7vehqteEW68GHwcaz5g

İlgili – Bitcoin madenciliğinin kötü imajında köklü değişim

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: