1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin madenciliğinin kötü imajında köklü değişim

Bitcoin madenciliğinin kötü imajında köklü değişim

Bitcoin madenciliğinin kötü imajında köklü değişim
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliği sürekli çok fazla enerji tüketmek ve çevreye zarar vermekle eleştiriliyor. Ancak öyle görünüyor ki özellikle Çin’deki gelişmelerden sonra BTC mining buradaki kötü ününü değiştirmeye başladı.


Bitcoin madenciliğinin kötü imajında köklü değişim

Bazıları Bitcoin madenciliğini tamamen kötü bir şey olarak sunmaya çalışıyor. Daniel Batten ise bunun böyle olmadığını söylüyor.

Bitcoin Madenciliği Konseyine göre, Çin’in yasaklarından sonra madenciliğin kullandığı yenilenebilir enerjide önemli ölçüde yükseliş var. Tabii buradaki bazı veriler, topluluğun kendisinin bildirdiği bilgilerden oluştuğu için de sorgulanmıyor değil.

Beincrypto’da yer alan bir haberde ise bağımsız bir şekilde yapılan bir araştırmaya yer veriliyor. Tüm istatistik ve yeni haberler, Bitcoin ağının kullandığı yenilenebilir enerji miktarında dikkat çeken bir gelişme olduğunu gösteriyor.

Söz konusu hesaplamalara göre, Bitcoin ağının kullandığı yenilenebilir enerji miktarından en az yüzde 10’luk bir artış var. Bu oranın daha da yüksek olma ihtimali var. Çünkü bu konudaki raporlarda bir belirsizlik ve düzensizlik var. Ancak yine de kesin olan şey, Bitcoin ağının şimdi daha fazla yenilenebilir enerji kullandığı ve daha az oranda fosil yakıta dayandığı.

İlgili – Bitcoin fiyatında son yükseliş ile pozitif görünüm: Güncel BTC teknik analizi

Fosil yakıta dayalı Çin Bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Çin, dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği çiftliklerine ev sahipliği yapan ülkelerinin başında geliyordu. Ancak geçen sene Pekin yönetiminin kripto para yasaklarını daha da sıkılaştırması sonucu BTC madenciliği de birçok eyalette yasaklandı.

Bitcoin madencileri de bu gelişmeden sonra farklı ülkelere göç etmeye başladı. En dikkat çekeni ise Kazakistan’ın bu alanda artık lider ülkelerden biri haline gelmesi. Söz konusu madencilik göçünden sonra Bitcoin madencileri şimdi daha fazla yenilenebilir enerji kullanıyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliğinin çevreye etkisi geçen sene Elon Musk ve Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alması ile gündem olmuştu. Musk, BTC’nin yüksek enerji kullanımı ve çevreye etkisini gerekçe göstererek Tesla’nın ürün ve hizmet satışlarından Bitcoin ödemeleri seçeneğini durdurmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: