1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. ARK Yatırım’ın aylık Bitcoin raporundan yatırımcılara sevindirici haber

ARK Yatırım’ın aylık Bitcoin raporundan yatırımcılara sevindirici haber

ARK Yatırım’ın aylık Bitcoin raporundan yatırımcılara sevindirici haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının en çok beklediği şey ayı piyasasının bitmesi. İşte, yeni bir rapora göre BTC ayı piyasası bitmiş olabilir. Raporda bunun gerekçelerine de yer veriliyor.


ARK Yatırım’ın aylık Bitcoin raporundan yatırımcılara sevindirici haber

Kripto para ticareti yapanlara iyi haber ARK Yatırım şirketinden geldi. ARK’ın Temmuz ayı için olan “Aylık Bitcoin Raporu”na göre, ayı piyasası düzeltmesi bitmiş olabilir. ARK, bu öngörüsünü şöyle açıklıyor: “Bitcoin’in fiyatı 2021 yılındaki boğa piyasasında parabolik yükselmemişti. Bundan dolayı da ayı piyasası düzeltmesi şimdi artık bitmiş olabilir.”

Aslında bu raporun verileri akla yatkın. Rakamlar da bunu gösteriyor ve ayı düzeltmesinin bitmiş olabileceği hissini veriyor. Peki, aslında biz kendi kendimizi mi kandırıyoruz? Bunu anlamak için farklı verilere bakalım.

İlgili – Bitcoin fiyatında son yükseliş ile pozitif görünüm: Güncel BTC teknik analizi

İlk önce şunu hatırlatalım. Bitcoin fiyatı Temmuz ayında 19,965 dolardan 23,325 dolara yükselerek ayı yüzde 16.6’lık yükselişle kapattı. Ekim 2021 tarihinden bu yana görülen en dikkat çeken kazanç. Şimdiye kadar her şey iyi görünüyor. Peki, böyle bir ortamda artık ayı piyasası düzeltmesinin bittiğini ilan edebilir miyiz? Yani, “Bitcoin’in delta maliyet tabanına dokunma olasılığı azaldı. Bitcoin’in ayı piyasasındaki düşme riski, teknik olarak delta maliyet tabanında duruyor ki bu da şu an şu anda 13.890 dolarda.” Bu rakam şu an çok uzakta. Belki de Bitcoin yavaş yavaş dip seviyelerden uzaklaşmaya çalışıyor.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?

ARK Yatırım, Bitcoin ayı piyasası düzeltmesi bitti sonucunun gerekçesinde şöyle deniliyor:

“Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 72 oranında düzeltme yaptı. Bu düşüş, 2020’deki COVID çöküşü gibi döngü içi düzeltmelerle tutarlı olsa da, Bitcoin genellikle yüzde 80’den büyük bir düzeltme ile küresel döngüsel dipler bulur.”

İlgili – Ethereum fiyatının gözü yükseklerde: Güncel ETH teknik analizi

Tabii bu çok da umut verici değil. Ancak ARK aynı zamanda şuna da dikkat çekiyor: “COVID’den bu yana Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasındaki pozitif korelasyon göz önüne alındığında, ABD’nin Bitcoin’in fiyatına yön veren başlıca etken olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi ise son gelişmeler riski seven bir piyasanın oluşmakta olduğuna işaret ediyor.” Bu da Bitcoin için iyi bir haber. ABD son zamanlarda boğalara öncülük ediyor.

Kaynak