1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bu balina ortalıkta Bitcoin bırakmadı! BTC fiyatında yeni yükseliş

Bu balina ortalıkta Bitcoin bırakmadı! BTC fiyatında yeni yükseliş

Bu balina ortalıkta Bitcoin bırakmadı! BTC fiyatında yeni yükseliş
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni ortaya çıkan bir yatırımcı, o kadar Bitcoin satın aldı ki anında en büyük balinalar arasına katıldı. Bu balinanın düşük fiyattan yaptığı alımdan sonra lider kripto paranın fiyatı da yeni bir yerel zirve kaydetti.


23k’dan yüklü Bitcoin alımı yapan yeni balina ve BTC fiyatında yeni zirve

Kim olduğu bilinmeyen yeni bir Bitcoin balinası, en çok BTC’ye sahip olan adreslere arasına katıldı. On-chain verilerini izleyen sitenin verilerine göre, 130,000 Bitcoin’i yeni bir cüzdana transfer etti. Şimdi bu cüzdanda yaklaşık 3 milyar dolarlık kripto para var.

İlgili – Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü

Yeni bir Bitcoin boğası doğuyor

On-chain veri izleyicisi, 10 Ağustos’ta bilinmeyen bir yatırımcının yaklaşık 133,000 BTC satın aldığını duyurdu. Bu Bitcoin alımları birkaç işlemde yapıldı ve ortalama fiyat da 23,000 dolar. Toplamda ise 3 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptı.

Ancak daha sonra söz konusu işlemlerin ayrıntılı incelemesi sonucu, bunun eski bir balina olduğu ve fonlarını yeni bir adrese taşıdığı ortaya çıktı. Ancak öyle görünüyor ki bu balina daha fazla birikim yapmış. Muhtemelen fiyatlar düşerken fırsatı değerlendirerek düşük fiyattan Bitcoin biriktirmiş. Şimdi de en büyük bireysel Bitcoin sahibine dönüşmüş.

İlgili – Bitcoin fiyatında 24,000 doların üzerine yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

En büyük Bitcoin sahipleri

Bitcoin alımları ile ünlü olan şirket MicroStrategy, en büyük kurumsal Bitcoin sahiplerinden. Cüzdanında 129,699 BTC’den fazla varlık var. Diğer yandan Satoshi Nakamoto da en büyük bireysel Bitcoin sahiplerinden. Haberlere göre Nakamoto’nun 1.1 milyon Bitcoin’i var.

Global varlık yöneticisi Grayscale de Nakamoto’dan sonra geliyor ve yaklaşık olarak 683,480 BTC’ye sahip. En çok Bitcoin’e sahip kripto para borsası ise Binance ve elinde 447,197 Bitcoin var.

Bitcoin (BTC) fiyatında yeni zirve

23k’dan yüklü Bitcoin alımı yapan yeni balina ve BTC fiyatında yeni zirve

Balinaların Bitcoin birikimi ve transferlerinden sonra ise piyasada yeni bir ralli geldi. BTC fiyatında son 24 saatte yüzde 7’lik bir sıçrama görüyoruz. Bitcoin fiyatı 10 Ağustos’taki 23,031 dolar dip seviyesinden bugün 24,670 dolara kadar çıktı.

Bitcoin için başka bir önemli olay ise 12 Ağustos’ta yani yarın yaşanacak. Bu olayın fiyata daha fazla yükselme gücü sağlayabileceği belirtiliyor.

Bakınız: Bitcoin boğalarına 28,000 dolar yolu: Yarınki olaya dikkat!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: