Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

İngiltere merkez bankasından metaverse, kripto ve düzenlemeler açıklaması

İngiltere Merkez bankası dijital para birimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere merkez bankası analistleri, kripto paraların metaverse dünyasında önemli bir yere sahip olabileceğini belirtiyor. Ancak onlara göre burada dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var. Yoksa finansal istikrarı sarsabilecek gelişmeler yaşanabilir.


İngiltere merkez bankasından metaverse, kripto ve düzenlemeler açıklaması

İngiltere’nin merkez bankası Bank of England analistleri, kripto paraların metaverse’te önemli bir yere sahip olabileceğini belirtiyor. Bankanın analistleri şöyle diyor: “Metaverse tabanında kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruma ve finansal istikrar düzenleyici çerçevelere uyumunu gerektiriyor.”

Bank of England ekonomisti Owen Lock ve politika analisti Teresa Cascino, “Kripto varlıklar, metaverse ve sistemik riskler” başlıklı bir blog yayını paylaştı. Yazının başında “Kripto paralar metaverse dünyasında önemli rollere sahip olabilir.” deniliyor. Ancak devamında şu uyarı geliyor:

“Eğer açık ve merkezsiz metaverse büyürse, kripto varlıklardan kaynaklanan mevcut riskler, sonuç olarak sistemik finansal istikrar sorununa yol açabilecek boyutlara ulaşabilir.”

“Metaverse ya da başka herhangi bir ortamda kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruması ve finansal istikrarı düzenleyici çerçevelere uyumu gerektirir.”

Moda dünyasında teknolojinin geldiği son nokta: Metaverse Moda Haftası

Lock ve Cascino, “Açık metaverse, sanal dünyalar arasında birlikte çalışabilir olan dijital nesnelere sahip olmak ve bunları işlemek için bir araç gerektirecektir.” diyor. Bunu daha fazla açıklayarak, “Biz, kripto paraların buraya çok iyi bir uyum sağlayarak önemli rol oynayabileceğini düşünüyoruz.” ifadesine yer veriyorlar. Yazının devamında ise şöyle deniliyor:

“Büyük bir açık metaverse gerçekleşirse, haneler metaverse tabanlı ödemeler yapmak veya yatırım amaçlı olarak servetlerinin daha büyük bir kısmını kripto varlıklarda tutabilir.”

Onlara göre böyle bir ortamda, şirketler de mal ve hizmetler için kripto ödemelerini giderek daha fazla kabul edebilir ve dijital varlıkları satabilir. Mesela, metaverse giysiler türünden non-fungible tokenler (NFT).

Söz konusu makalenin yazarlar ayrıca, büyüyen bir açık metaverse’in gelişmeye devam etmesi ve kripto varlıklarının yatırım beklentilerini ve destekleyici altyapılarını iyileştirmesi durumunda, banka dışı finansal kurumların kripto varlıklarını artırabileceğine dikkat çekiyorlar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.