1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü

Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü

Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son yaşanan büyük düşüş ve Bitcoin fiyatının da 20,000 dolardan çok fazla uzaklaşamamasına rağmen, yatırımcılar için yeni bir rekor haberi geldi. Öyle görünüyor ki özellikle küçük yatırımcılar dip seviyelerden birikim yapmaya başlamış bile.


Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü

Bitcoin (BTC) fiyatı 2022 yılının dip seviyelerini geride bırakmaya çalışıyor. Yeni veriler ise özellikle küçük yatırıcıların daha fazla coin biriktirmek için harekete geçtiğini gösteriyor. Çünkü 1 BTC ve üzerinde bakiyeye sahip adres sayısında dikkat çeken bir gelişme var.

10 Ağustos’ta, 1 BTC üzerinde kripto paraya sahip Bitcoin adresi sayısı 894,303’e yükselerek yeni bir rekor kırdı. Bu verileri kripto para analiz platformu Glassnode sağladı.

Bitcoin’de yeni rekor! Küçük yatırımcılar fırsatı gördü

En az 1 BTC’ye sahip Bitcoin adresi sayısını gösteren grafik Kaynak: Glassnode

Yatırımcıların dip birikimi

Şuna dikkat çekmek gerekiyor ki 2021 yılındaki ralliler sırasında Bitcoin çok pahalı bir yatırım haline gelmişti. Özellikle küçük yatırımcıların tam bir BTC alamayacağı kadar. Ancak şimdi piyasadaki çöküşten sonra burada bu kripto parayı almak isteyenler için yeni bir fırsat var.

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de 69,000 dolara kadar çıkarak yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini görmüştü. O zamandan bu yana yüzde 65 oranında bir düzeltme yaptı ki bu da yeni bir alım fırsatı sunuyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyecek 3 önemli gelişme

Dip alımı yapan yatırımcılar ise Bitcoin’in gelecekte ralli yapacağına inanıyor. Mesela, 2022 yılının ikinci çeyreğinde Bitcoin en kötü çeyrek dönem getiriyi sağladı. Tam -%56 oranında bir kayıp yaşattı yatırımcılarına. Ancak bu durum aynı zamanda önceki boğa piyasasını kaçıranlar için de bir fırsat sunuyor.

Son olarak bazı verilerin de balinaların alım yaptığına işaret ettiğini söyleyelim. Piyasanın yüzde 70’e varan düzeltmesine rağmen, sektörün büyük oyuncuları BTC alımları ve birikimi yapıyor. Piyasada dikkat çeken balina hareketlerine sık sık KoinMedya olarak yer veriyoruz.

İlgili – Piyasayı şoke eden yeni Bitcoin balinası

Kaynak

Etiketler: