1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Piyasayı şoke eden yeni Bitcoin balinası

Piyasayı şoke eden yeni Bitcoin balinası

Piyasayı şoke eden yeni Bitcoin balinası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir Bitcoin balinası ortalığı kasıp kavuruyor. Kripto para piyasası hala ayı durumunda ve BTC fiyatı 23,000 doların altında işlem görüyor. Buna rağmen ortaya çıkan yeni bir balina dikkat çeken bir hareketlilik oluşturdu.


Yeni Bitcoin balinası ve dikkat çeken miktarda BTC alımı

Yeni Bitcoin balinası elindeki paraya hiç acımadan çok yüklü miktarda BTC alımı ile dikkat çekiyor. Bu balinanın 3 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı bildiriliyor.

Kripto para topluluğu henüz bu balinanın kim olduğunu tespit edemedi. Bu balina ilk defa kripto alımını 15 Temmuz 2022 tarihinde yapmıştı. Ardından kısa sürede başka alımlar da yaptı. 19 Temmuz gününe kadar artık 345.9 dolar değerinde 15,499 BTC satın almıştı.

İlgili – Bitcoin fiyat bu kritik destekten yeniden yükselir mi? Güncel BTC teknik analizi

Ardından ise daha dikkat çeken alımlar yaptı. 20 Temmuz’da söz konusu balina yeni bir alım yaptı. Bu sefer 45,499 BTC satın aldı. Bu da 1 milyar 60 milyon dolar değerinde alım demek söz konusu günkü kurdan.

21 Temmuz günü balinanın hesabında artık 1.64 milyar dolar değerinde Bitcoin birikmişti. BitInfoCharts’ın sağladığı verilere göre söz konusu gün balinanın hesabında artık 71,879 BTC birikmişti.

Yeni Bitcoin balinası ve dikkat çeken miktarda BTC alımı

Balinanın BTC birikimini gösteren grafik Kaynak: Bitinfocharts

Tabii balina burada da durmadı. Ardından daha fazla alım yaptı ki sonuç olarak şu an cüzdanında 2.909 milyar dolar değerinde toplamda 132,878 BTC var. Yukarıdaki grafik de bunu gösteriyor. Böylece en çok BTC’ye sahip 3. cüzdan konumuna fırlamış oldu. Buna ek olarak dolaşımdaki BTC miktarının da yüzde 0.70’ine sahip oluyor.

İlgili – Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?

Peki, kısa sürede 3 milyar dolarlık Bitcoin satın alan bu yeni oyuncu kim. Kripto para topluluğu bu yeni balinanın kim olduğunu bilmiyor. Hatta hiçbir ipucu da yok. Yine de bu kadar BTC alarak fiyattaki yükselişe katkı sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca yeni bir boğa rallisinin ortasında çok büyük bir kazanç sağlayabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: