1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?

Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?

Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası Temmuz ayında güçlü toparlanma eğilimleri sergiledi. Şimdi yeni başlayan Ağustos ayında BTC ve kripto için ne beklenebilir. Son verilerin ne gösterdiğine bakalım.


Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?

Bitcoin ve kripto para piyasası, Temmuz ayında güçlü bir geri dönüş ve toparlanma kaydetti. Çünkü öncesinde ikinci çeyrekte keskin bir düzeltme yaşamıştı. Şu an 23,300 dolar civarında işlem gören Bitcoin, Temmuz ayında yüzde 20 oranında değer kazandı.

Tabii şimdi trader ve yatırımcıların en çok merak ettiği şey Bitcoin’in bundan sonra ne yapacağı. On-chain veri sağlayıcısı Santiment raporunda şöyle deniliyor:

“Santimentfeed’in NVT modelinin Mayıs ve Haziran aylarında artan boğa ayrışmasında sonunda bir fiyat sıçramasının gerçekleştiğini göstermesinden sonra Bitcoin Temmuz ayında +%18 arttı. Fiyatlar yükseldikçe ve coin dolaşımı biraz azaldıkça nötr bir sinyal ile Ağustos’ta her iki yönde de hareket olabilir.”

Temmuz toparlanma ayı oldu! Ağustos’ta Bitcoin ve kriptoyu ne bekliyor?

Kaynak: Santiment

İlgili – Bitcoin fiyat düzeltmesinde 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Diğer yandan Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, risk ödüllerinin bu aralar Bitcoin’den yana yükseldiğine dikkat çekiyor. Şöyle diyor:

“Temmuz ayında Bitcoin tarihinin 100 ve 200 haftalık hareketli ortalamalarında en büyük indirimi görüyoruz ki bu da toparlanmasında etkileri oldu. Tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için riske karşı ödülün olumlu yönde değiştiğini görüyorum.”

Bu arada Glassnode’un sağladığı veriler ise kripto para borsalarının elindeki Bitcoin miktarının düşüşte olduğunu gösteriyor. Borsaların bakiyelerindeki BTC miktarı, toplam arzın yüzde 12.6’sı oranında.

İlgili – Ethereum fiyatının kırması gereken kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Hisse senetleri ve kripto piyasası

Son olarak, Fed’in faiz artırımlarına rağmen ABD hisse senedi piyasasının Temmuz’da güçlü bir performansa sahip olduğunu söyleyelim. Bazı piyasa analistleri, piyasaların bundan sonra yukarı yönlü bir trende sahip olacağı konusunda boğa görüşler dile getiriyorlar. Tabii hisse senetleri piyasası ile birlikte kripto da yükselişe geçecek.

Diğer yandan kripto piyasasında Ethereum fiyatı dikkat çekiyor. Çünkü geçen ay gördüğü dip seviyesinden sonra yüzde 60 oranından ralli yaptı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.