1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple 1 milyar XRP piyasaya sürdü, XRP fiyatı hareketli

Ripple 1 milyar XRP piyasaya sürdü, XRP fiyatı hareketli

Ripple 1 milyar XRP piyasaya sürdü, XRP fiyatı hareketli
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

XRP Temmuz ayını yılın en iyi değerlerinde kapattı. Ancak yılın son günü gelen Ripple hamlesi ile XRP kırmızı mumda.

Ripple 1 milyar XRP piyasaya sürdü, XRP fiyatı hareketli

ABD, San Francisco temelli blockchain ödeme şirketi Ripple, iki farklı cüzdandan toplamda 1 milyar XRP coini piyasaya sürdü.

Ripple hamlesi sonrası, XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi %23.29 oranında düşerken, XRP coin fiyatı da %2.241 oranında geriledi.

Yazı anında XRP 0,3794 dolardan işlem görüyor.

Ripple 1 milyar XRP piyasaya sürdü, XRP fiyatı hareketli
XRP/USD 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bilindiği gibi XRP’nin maksimum arzı 100 milyar; dolaşımdaki arzı ise, son artışla birlikte 48,34 milyar XRP’yi bulmuş durumda.

Ripple 2017 yılında toplam XRP arzının %55’ini bir dizi emanetçi cüzdanda kilitlemişti. Bu şekilde Ripple her ay 1 milyar XRP’yi cüzdanlardan çekerek piyasaya sürmeye devam edecek.

Bu noktada, XRP fiyatının düşüşünde, Bitcoin’in 24.000 dolar üzerine çıkmayı başaramamasının etkisinin de olduğunu söylememiz gerekir.

Bunun yanı sıra, Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb, elindeki kalan XRP’leri geçtiğimiz ay sattığını açıkladı. Bu durum, bazı dönemlerde McCaleb kaynaklı satış baskılarının da yaşanmayacağı anlamına geliyor.

İlgili: Jed McCaleb Ripple satmayı bıraktığında XRP fiyatı nasıl etkilenir?

İlgili: Ripple teknik analizi, yorum ve fiyat tahmini

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: