1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dumpı bittiğinde fiyat nasıl etkilenir?

Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dumpı bittiğinde fiyat nasıl etkilenir?

Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dumpı bittiğinde fiyat nasıl etkilenir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dump yapması kripto paraya satış baskısı yapmakla biliniyor. Şimdi McCaleb’in elindeki XRP yakında bitecek. 8 yıldır devam eden dump olayının bitmesi XRP fiyatını nasıl etkiler?


Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dumpı bittiğinde fiyat nasıl etkilenir?

Jed McCaleb, 2012 yılında Ripple’ın kurucu ekibinde yer alan bir isim. McCaleb’ın 8 yıllık XRP dump maratonu sona eriyor. Öyle ki XRP satışlarını artıran McCaleb’in elindeki XRP’ler Temmuz 2022 sonunda bitecek görünüyor.

XRP topluluğu ise bu olayı merakla bekliyor. Çünkü söz konusu XRP dumpları fiyatı olumsuz etkilemesi ile biliniyor.

Jed McCaleb’in cüzdanı XRPScan’de “tacostand” adıyla yer alıyor. Şu an bu cüzdanda 74.19 million XRP var ve değeri de 22.99 milyon dolar. XRPScan verilerine göre, bu cüzdandan geçen ay 4.06 XRP çıkarıldı. Haziran ayının başından bu yana ise Jed McCaleb satışları artırdı. Haziran’ın son haftasında günlük 7.34 milyon XRP satışı yaptı.

İlgili – 8 yıldır milyarlarca Ripple (XRP) dump yapan Jed McCaleb yaya kaldı

Bu hızla devam ederse, Ripple kurucusunun elindeki XRP coinler Temmuz sonunda bitmiş olacak.

Jed McCaleb’ın Ripple (XRP) dumpı bittiğinde fiyat nasıl etkilenir?

Jed McCaleb XRP cüzdanı bakiyesi Kaynak: jed.tequ.dev

Bu arada XRP fiyatında ayılar kontrolde. 24 Haziran’da 0.38 dolara sıçrama yapan XRP, o zamanda bu yana yüzde 18 düştü. Bu düşüş ise altcoinin Bitcoin’in adımlarını takip ettiğinin işareti. Genek olarak ise piyasada her zaman BTC’nin belirleyiciliği var.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

XRP’de şu an kilit destek 0.31’de. Eğer altcoin bu seviyeyi korursa, iyimser bir görünümde 0.41 dolar ve 0.50 dolar boğa hedeflerine ulaşabilir.

Tabii Jed McCaleb’in oluşturduğu dump ve satış baskısının bitmesi de XRP fiyatı için iyi bir haber olacak. En azından XRP bir baskında kurtulmuş olacak. Geriye SEC ile devam eden mahkemenin baskısı kalıyor.

Kaynak

Etiketler: