1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 4 Milyar dolarlık kripto para vurgunu yapan kadın için yeni karar!

4 Milyar dolarlık kripto para vurgunu yapan kadın için yeni karar!

4 Milyar dolarlık kripto para vurgunu yapan kadın için yeni karar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bulgar dolandırıcı Ruja Ignatova, Federal Soruşturma Bürosu’nun En Çok Arananlar listesine eklenecek. Detaylar haberimizde.

4 Milyar dolarlık kripto para vurgunu yapan kadın için yeni karar!

Kripto para piyasası büyüdükçe dolandırıcılarında hedefi haline geldi. Kripto paralar piyasaya sürüldüğünden beri birçok dolandırıcılık yaşandı. Aralarında Türkiye’de yapılan Thodex vurgununun da olduğu kripto para piyasasının en büyük 10 dolandırıcılık hikayesini daha önce kaleme almıştık. Aşağıdaki linkten yazımıza ulaşabilirsiniz.

İlgili: Dünyanın en büyük 10 kripto dolandırıcılığı!

Haberimizin konusu yeni bir dolandırıcılık hikayesi değil. En büyük 10 dolandırıcılık başlıklı yazımızda yer alan One-Coin dolandırıcılığının baş aktörlerinden olan ve kripto para piyasasında kendini “kripto kraliçesi” ilan eden Bulgaristan doğumlu Alman vatandaşı Ruja Ignatova için yeni bir gelişme yaşandı.

 kripto para dolandırıcılığı

Ignatova, ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun En Çok Arananlar listesine eklenecek. 2017 yılında Bitcoin benzeri bir kripto parayı piyasaya süreceğini ialan eden ve 4 milyar dolarlık büyük bir dolandırıcılık hikayesine imza atan Ignatova, o tarihten beri kayıp.

İlgili: Bitcoin nedir?

Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) Eyalet Polis Gücü, kadının görünüşünü cerrahi olarak değiştirmiş olabileceğini öne sürüyor. Ayrıca Ignatova’nın ölmüş olabileceğine dair bir teori de bulunuyor.

İlgili: Kripto ponzi nedir

Kripto kraliçesinin kardeşi Konstantin Ignatov, soruşturma kapsamında tutuklanmış ve yapılan yargılama sırasında kefaretle serbest bırakılmıştı. OneCoin sahtekarlığının arkasındaki beyinlerden biri olan Sebastian Greenwood’un mahkemesi ise devam ediyor. Mahkeme davayı son olarak Mayıs 2023’e erteledi.

Ponzi şemasındaki diğer bir isim olan David Pike, geçen Ekim ayında suçunu kabul ettikten sonra mart ayında iki yıl denetimli serbestlik aldı.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: