okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analistten yeni Bitcoin rallisinin tarihi konusunda açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist, Bitcoin fiyatının orta vadede ne olacağı ile ilgili görüşlerini paylaştı. Buna göre dip tahmini yapan analist, bir de bir sonraki boğa koşusunun tarihini de veriyor. Şimdiye kadar bu tahmin doğru çıkması ile dikkat çekiyor.


Ünlü analistten yeni Bitcoin rallisinin tarihi konusunda açıklama

Ünlü kripto trader ve Twitter’de iyi bilinen analist “Trader_J”, Haziran ayı sonunda önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca kripto para piyasasında yaşanacak gelişmeler konusunda öngörüler paylaşmıştı. Bu paylaşımında bir ay geçti ve tahminlerinin doğru çıkmaya başladığını görüyoruz. Grafikte ayrıca bir sonraki rallinin başlayacağı tarihi de gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni bir zirve testi: Güncel BTC teknik analizi

Trader_J (@Trader_Jibon) şöyle demişti:

“Yerel dip çok yakın. 40K’ya doğru büyük bir ralli görebiliriz. Ardından BTC 25-20k’ya dump yapabilir ki ardında da büyük boğa rallisi başlar.”

Bu tahminin öngördüğü gibi lider kripto para şimdi 20,000 dolar civarında toparlanıyor ve yükselmeye çalışıyor. Böylece 20,000 dolar bölgesinden uzaklaşmak istiyor. Bu yükselişe rağmen ünlü analist 19,000 dolar destek bölgesinin yeniden test edilmesini bekliyor. Uzun süren düşüşlerden sonra orta vadede bir de 40,000 dolara yükseliş var. Burası güçlü bir direnç bölgesi. Eğer toparlanma burada güç kaybederse, burada birikim aşaması başlar. Bundan dolayı fiyat 33,000 dolar ile 19,000 dolar aralığında dalgalanma yaşar.

Ardından Bitcoin boğa birikim formasyonu oluşturacak ki bundan sonra da yeni bir boğa rallisi görebiliriz. Analistin bu tahminine göre bir sonraki boğa rallisi, ikinci bir dip testinden sonra Kasım 2023’te başlayacak.

İlgili – 3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması

Burada analistin bu tahmininde dikkat çeken çok önemli bir husus var. Analist, neredeysek bir akademik incelikle öngörülerini paylaşıyor. Çünkü bu tahmininde bir ayı piyasasında olması gereken tüm evreler var. Toparlanma, uzun ve zorlu bir birikim süreci ve ardından da keskin yükseliş.

Kripto para piyasasının mevcut durumu

Bu arada Bitcoin şu an 24,000 dolar civarında işlem görüyor. Ancak yine de önündeki dirençleri kırmadan başarısız olduğunu görüyoruz. Kısa vadede ne beklenebileceğini söylemek zor. Hem alıcı hem de satıcılar güçlü.

Başka bir tradere göre ise beşinci büyük Bitcoin boğa rallisi artık başlamak üzere. Aşağıdaki tweette yer alan grafiği paylaşıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.