1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması

3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması

3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının en iyi bilinen üç ismi, Binance CEO’su “CZ,” analist Willy Woo ve Bitcoin destekçisi Michael Saylor hepsi birden Bitcoin boğaları ile ilgili çok beklenen açıklamayı yaptı.


3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması

Öyle görünüyor ki Fed’in faiz artışları ve resesyon korkularına rağmen Bitcoin (BTC) boğaları kripto para piyasasına geri dönmeye başladı. Kripto para piyasasının önemli isimleri Binance CEO “CZ”, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Galaxy Investment’ten Mike Novogratz, hepsi de FOMC toplantısı öncesi kripto para piyasası ile ilgili boğa olduklarını ifade etmişlerdi. Onlara göre resesyon Bitcoin benimsenmesini artıracak ve güç verecek.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik dirençler: Güncel BTC teknik analizi

Resesyon korkusu ve yüksek enflasyona rağmen Bitcoin birikiminde artış

Bitcoin (BTC) fiyatı, Temmuz ayında yüzde 29 oranında yükseldi. İki aylık büyük düşüşlerden sonra 29 Temmuz’da 24,294 dolarda yerel zirve yaptı. Artan bir pozitif piyasa durumu var. Hatta ABD’de Fed’in faiz artırması ve negatif GSYİH raporu bile piyasası geriletmeye yetmedi. Böyle bir ortamda Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 42 seviyesine sıçradı. Bu da Bitcoin’i 20,000 dolar seviyesi üzerinde cazip hale getiriyor.

Binance CEO “CZ” ise CNBC’e yaptığı açıklamada, yükselen enflasyon ve resesyon koruları ortamında Bitcoin’in 20,000 doların üzerinde boğa olduğunu bildirdi. Ona göre 2017 yılının zirvesi olan bu seviye güçlü bir psikolojik seviye olarak görev yapıyor.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,700 bölgesindeki kritik seviyeler: Güncel ETH teknik analizi

Analist Willy Woo’dan açıklama

Diğer yandan Bitcoin analisti Willy Woo, 30 Temmuz’daki tweetinde, Bitcoin birikiminin artmaya başladığını belirtiyor. Ona göre Bitcoin kapitülasyonu ve ayı piyasası dibi görülmüş olabilir. Bundan dolayı da Bitcoin boğaları ralliye güç vermeye başlayabilir.

Paylaştığı ve aşağıda yer alan grafikte, tarihi Bitcoin birikimi noktalarına dikkat çekiyor.

3 uzman ve analistten birden Bitcoin boğaları açıklaması

Tarihi Bitcoin (BTC) birikimi noktaları Kaynak: Willy Woo

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise benimsenme arttıkça Bitcoin’in kripto düzenlemeleri ve farkındalığına yön vereceğini düşünüyor. Şöyle diyor:

“Bu ay, Bitcoin’e olan ihtiyaç yeni bir zirve yaptı.”

İlgili – Bitcoin’e bu endeksten boğa destek! Nisan’dan bu yana en yüksek seviyede

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: