Bitcoin’e bu endeksten boğa destek! Nisan’dan bu yana en yüksek seviyede

Bitcoin fiyatında son bir satış dalgası mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında Cuma günü yaşanan gerileme, yatırımcıların piyasaya bakışını etkilemedi. Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi, Nisan’dan bu yana olan en yüksek seviyesine çıktı. Bu da piyasadaki toparlanmanın devam ettiğini gösteriyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi Nisan’dan bu yana en yüksek seviyesinde

Bitcoin (BTC) fiyatı Cuma günü yüzde 0.36 oranında geriledi. Böylece Perşembe günü sağladığı yüzde 3.9’luk kazancın bir kısmını eritti. Yine de günü 23,769 dolardan kapattı. Ayrıca son 10 oturumdan yedisinde düşüş yaşadı.

Ancak boğa gün başlangıcı ile BTC fiyatı 24,416 dolara kadar çıkarak Temmuz ayının zirvesini yapmıştı. İlk başlıca direnç olan 24,505 doların eşiğine gelmişti. Son bir miktar gerilemeye rağmen ise lider kripto para ilk başlıca destek olan 22,901 dolar seviyesini koruyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik dirençler: Güncel BTC teknik analizi

Cuma günü, ABD’den gelen ekonomik göstergeler NASDAQ 100’ü destekledi. Haziran ayında, kişisel harcamalar artarken, enflasyon nispeten sabit kaldı ve daha riskli varlıkları destekledi.

Buna karşılık, NASDAQ 100 Perşembe günü yüzde 1,08’lik bir kazancın ardından bir kez daha yüzde 1,88 yükseldi.

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde yükseliş

Bitcoin’e bu endeksten boğa destek! Nisan’dan bu yana en yüksek seviyedeBitcoin’e bu endeksten boğa destek! Nisan’dan bu yana en yüksek seviyede

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi


Bu gelişmelere rağmen, Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi bugün 32/100’den 42/100 seviyesine sıçrası. Bu da 6 Nisan’dan bu yana görülen en yüksek seviye. İlginçtir ki endeks artık nötr bölgesinin sınırına yaklaşıyor. Nötr bölge 46/100’den başlıyor.

Endeks en son nötr bölgede 6 Nisan’da olmuştu. O zaman Bitcoin 45,000 dolar bölgesinde işlem görüyordu.

Yeni bir 75 baz puan faiz artırma endişelerini gideren Fed, söz konusu endeksi destekleyerek 42/100 seviyesinden yükselmesine sebep oldu. ABD ekonomik göstergeleri, ikinci çeyrekte ABD ekonomisinde yaşanan daralmanın ardından Eylül ayında piyasalar için 50 baz puanlık artışı artık fiyatlandırmaya başlamıştı.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum’da en iyi aylık performans! Yükselişler devam eder mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’e bu endeksten boğa destek! Nisan’dan bu yana en yüksek seviyede
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.