1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve Ethereum’da en iyi aylık performans! Yükselişler devam eder mi?

Bitcoin ve Ethereum’da en iyi aylık performans! Yükselişler devam eder mi?

Bitcoin ve Ethereum’da en iyi aylık performans! Yükselişler devam eder mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları son bir ayda öyle bir performans sergiledi ki uzmanların bu konuda diyecekleri var. Son verilerin kripto para piyasası için ne gösterdiğine ve buradaki yükselişin devam edip etmeyeceğine bakalım.


Bitcoin ve Ethereum, 2021’den bu yana en iyi aylarına doğru ilerliyor

Kripto para piyasasının en büyük iki varlığı Bitcoin ve Ethereum. Bu iki coin şimdi 2021 yılından bu yana olan en iyi aylarına doğru ilerliyor. Başlıca sebebi ise global piyasalarda risk iştahının uyanması ve Ethereum ağ güncellemesi ile birlikte iyimserliğin gelmesi.

Mesela, Bitcoin Temmuz ayından yüzde 28 yükseldi. Ethereum ise yüzde 72 oranında değer kazandı bu ay. Bu ralliler sonucu her iki kripto para da bugün bir duraklama yaşıyor. Bitcoin sabah saatlerinde 23,950 dolar civarında ve Ethereum da 1,730 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeninden 24,000 doların eşiğinde: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin ve Ethereum’da en iyi aylık performans! Yükselişler devam eder mi?

Bu arada ABD ekonomisindeki yavaşlamayı gören yatırımcılar, Federal Rezerv’in yıl sonuna kadar faiz artırımını bitireceği ve spekülatif varlıklar için daha uygun bir likidite ortamı yaratarak 2023’te borçlanma maliyetlerini düşürmeye odaklanacağını düşünmeye başlıyor.

Danışmanlık firması Venn Link Partners CEO’su Cici Lu, şöyle açıklıyor:

“Fed’in faiz artırma döngüsünün sonuna yaklaşmış olabileceğine dair işaretler, tüm risk varlıklarda yükselişe sebep oldu. Kripto paralar da bundan fayda sağladı.”

Cici Lu aynı zamanda “kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesi bitmiş görünüyor” derken, son olarak da “piyasalar dibi bulmuş olabilir” değerlendirmesinde bulunuyor.

MVIS CryptoCompare Dijital Varlıklar 100 endeksi yüzde 50’den fazla değer kaybetti. Kripto paralar da şimdi bu kayıpları telafi ederek toparlanmaya çalışıyor. Özellikle Fed’in parasal sıkılaştırmaya geçişi ve ardından da kripto koruma fonu Three Arrows Capital gibi bazı şirketlerde yaşanan çöküşler ve iflaslar kripto para sektörüne büyük darbe vurmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,700 dolardan sonra sırada ne var? Güncel ETH teknik analizi

Diğer yandan Ethereum blockchain, enerji tasarruflu bir model olan proof of stake sistemine geçmek üzere. Bu da ETH fiyatına bu aralar büyük güç sağlıyor. Bundan dolayı Ethereum fiyatı önümüzdeki günlerde 1,1915 dolar ile 2,000 dolar seviyelerine kadar yükselebilir. Fundstrat teknik analisti Mark Newton böyle düşünüyor.

Kaynak

Etiketler: