Loading...
btc
BTC
1.38%
Bitcoin
64.695,42 USDT
eth
ETH
3.04%
Ethereum
3.149,26 USDT
bch
BCH
8.33%
Bitcoin Cash
516,30 USDT
xrp
XRP
4.91%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.35%
Litecoin
85,18 USDT
bnb
BNB
2.94%
Binance Coin
570,24 USDT
sol
SOL
5.47%
Solana
150,30 USDT
avax
AVAX
9.85%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
7.79%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
7.97%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.73%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu uyarı reel ekonomi için ama hepimiz aynı gemideyiz!

crisis
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

George Soros’un ortağı ve kıdemli yatırımcı Jim Rogers, hayatında gördüğü en kötü ayı piyasasının gelmekte olduğunu söylüyor. Bu durum kripto para piyasası için de büyük bir darbe anlamına geliyor. Ünlü ismin uyarısının ayrıntılarına bakalım.


Jim Rogers’ten hayatında gördüğü “en kötü” ayı piyasası uyarısı!

Milyarder yatırımcı George Soros ile birlikte Quantum Fund’ın kurucu ortağı olan kıdemli yatırımcı Jim Rogers, daha fazla ayı piyasası uyarısında bulunuyor. Ona göre bir sonraki ayı piyasası, hayatında gördüğü “en kötü” ayı piyasası olacak. Rogers, hisse senetlerinin yüzde 90 düşeceği ve yatırımcıların çok fazla para kaybedeceği uyarısında bulunuyor. Tabii böyle bir durum kripto para piyasasına da büyük darbe anlamına geliyor.

Jim Rogers, bu açıklamaları Kitco News’a verdiği röportaj sırasında yaptı. Rogers, iş dünyasının ünlü ismi George Soros’un eski ortağı ve Quantum Fund ile Soros Fund Management’in kurucularından biriydi.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni bir zirve testi: Güncel BTC teknik analizi

Jim Rogers, şu an hala bir çeşit ayı piyasasında olduğumuzu belirterek, en kötüsünün daha geleceği tahminini paylaşıyor. Şöyle diyor:

“Daha fazla ayı piyasası geliyor… Bir sonraki hayatımda gördüğü en kötüsü olacak.”

Bu uyarı reel ekonomi için ama hepimiz aynı gemideyiz!

Kıdemli yatırımcı, 2008 krizini hatırlatarak, “o zaman çok fazla borç olduğuna” dikkat çekiyor. Şimdi ise o zamandan çok daha fazla borç var piyasada. Şöyle devam ediyor:

“Borçlar, aman Tanrım. Dışarıya bakın, borçlar her yerde fırladı. Bundan dolayı bir sonraki boğa piyasası korkunç olmalı. Nasıl çok korkunç olmasın ki… Yani, ABD’nin borcu 2009’dan bu yana birkaç kat arttı. Japonya, aman Tanrım. Japonya’da borçları sayamıyorlar bile. Birçok ülkede borçlar her geçen gün daha fazla artıyor. 2008 borçlardan dolayı oldu ve şimdi daha kötü bir durum var.”

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişin önündeki kritik engel: Güncel ETH teknik analizi

Rogers aynı zamanda hisse senetlerinin yüzde 70 – yüzde 90 oranlarında düşeceğini öngörüyor. Ayrıca bahsettiği bu korkunç çöküşün mutlaka olacağını belirtiyor. Sadece ne zaman olacağı konusunda bir şey söylemek zor diyor.

En son 13 yıl önce böyle bir büyük sorun yaşandığını ve bunun da ABD tarihinin en büyüğü olduğunu belirtiyor. Şimdi artık yeni bir çöküşün zamanının gelip geçtiğini düşünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.