1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Ethereum rakibi Terra’dan stabil coin ekosistemine AVAX’lı dev destek!

Ethereum rakibi Terra’dan stabil coin ekosistemine AVAX’lı dev destek!

Ethereum rakibi Terra’dan stabil coin ekosistemine AVAX’lı dev destek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum rakibi Terra, TerraUSD (UST) rezervlerini desteklemek için Bitcoin’den sonra şimdi de AVAX satın aldı.

Ethereum rakibi Terra ve Avalanche ortaklığında yeni gelişme

Terra ekosisteminin arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Terraform Labs (TFL) ve Luna Foundation Guard (LFG), TerraUSD (UST) rezervlerini desteklemek için Bitcoin’den sonra şimdi de AVAX satın aldı.

Ethereum rakibi Terra'dan stabil coin ekosistemine AVAX'lı dev destek!

Terra, toplamda 200 milyon ABD doları değerinde Avalanche’ın yerel tokeni AVAX satın aldı. Şöyle ki;

  • LFG ilk olarak, UST rezervlerine eklemek için, Avalanche Foundation ile tezgah üstü işlemle stabil coin UST kullanarak 100 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satın aldı.
  • Ayrıca TFL, cross-chain (zincirler arası) faaliyetlerini geliştirme ve işbirliği kapsamında Avalanche’a olan bağlılığını göstermek amacıyla, AVAX için 100 milyon dolarlık bir Hazine Swapı daha duyurdu.
https://twitter.com/terra_money/status/1512111686018285582?s=20&t=oKa07ARfw_GzQJcH63dPwA

Bu arada Ethereum rakibi Terra (LUNA) ve Avalanche şu anda bir oyun alt yapısında işbirliği yapıyor.

Terra, UST rezervine 230 milyon dolarlık Bitcoin ekledi!

Terra, bu haftanın başlarında, UST için rezervlerine yaklaşık 230 milyon USD değerinde Bitcoin ekledi ve toplam Bitcoin rezervlerini yaklaşık 1,6 milyar dolara yükseltmiş oldu.

Ethereum rakibi Terra, satın alınan BTC’leri şirketin stablecoini UST için rezerv olarak kullanacak. Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz gibi; Terra’nın kurucusu Do Kwon, Terra’nın yerel stabil coini TerraUSD (UST)’yi desteklemek amacıyla mart ayı ortalarında, UST kullanarak 3 milyar dolar değerinde BTC satın alacaklarını Twitter’dan açıklamıştı.

İlgili: Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planı açıkladı!

https://twitter.com/tlagomi/status/1508909785835483137?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1508909785835483137%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkoinmedya.com%2Fterra-bitcoine-pump-yaptiracak-buyuk-plani-acikladi%2F

Hatta daha sonra ünlü kurucu, Bitcoin rezervini güvence altına almak için kullanacakları bu rakamı yükselterek, 3 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkardı. Ve dahası Terra (LUNA)‘nın kurucu ortağı, Satoshi’den sonra en fazla Bitcoin’e sahip olana kadar BTC biriktirmeye devam etmeyi planladıklarını söyledi.

Kaynak