1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. ABD Hazine Bakanından önemli Bitcoin ve kripto açıklaması

ABD Hazine Bakanından önemli Bitcoin ve kripto açıklaması

ABD Hazine Bakanından önemli Bitcoin ve kripto açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Hazine Bakanı, bugün Bitcoin ve kripto paralar konusunda gündem olan açıklamalar yaptı. Kimilerine göre bu pozitif. Ancak kripto meraklıları açıklamalara şüpheyle yaklaşıyor.


ABD Hazine Bakanından önemli Bitcoin ve kripto açıklaması

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin ve kripto paralar için daha fazla regülasyon gerektiğini söyledi. ABD’li bakana göre, kripto paralar ve diğer dijital varlıkların yaygınlaşması ile bu düzenlemeler özellikle dolandırıcılık ve yasa dışı davranışları önleme açısından önemli.

Uygulamada ise bu regülasyonlar bir şeyi belgelemede kullanışlı olacak. O da kullanıcıların kripto işlemleri için vergi beyannamesi doldurmalarına faydalı olacak. Bakan Yellen de Amerikan Üniversitesi’nde bugün yaptığı bir konuşmada bu konuya dikkat çekerek şöyle diyor:

“Vatandaşlar vergi bildiriminde bulunduklarında kripto paralar için hisse senedi ve tahvil işlemleri için uygulanan raporlamaları kullanabilmeli. Böylece gelirlerini IRS’ye bildirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere sahip olurlar.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

ABD Başkanı Joe Biden, Mart ayında başkanlık kararnamesi imzalamış ve kripto paralar konusunda federal kuruluşların düzenleyici çerçeve hazırlamasını istemişti. Yellen de şimdi bu kararnamaden sonra ilk defa konuşmasında kripto paralar ile ilgili konuşuyor.

Bakandan Bitcoin ve kripto paralar için destek açıklaması

Diğer yandan Bitcoin Magazine, ABD Hazine Bakanı Yellen’in konuşmasındaki bir hususa dikkat çekiyor.

Bitcoin Magazine @BitcoinMagazine), Twitter üzerinden şöyle paylaşımda bulundu:

“Son dakika – ABD Hazine Bakanı Yellen: Bitcoin ve kripto düzenlemeleri sorumlu inovasyonları desteklemeli.”

Bu açıklama pozitif bir görüntü verse de söz konusu tweete yorumda bulunan kripto Twitter kullanıcıları bakanın sözlerine şüpheyle yaklaşıyor. Onlara göre düzenlemeler bu alandaki avantajları ortadan kaldıracak.

Yine de bu açıklamalar aynı zamanda ABD hükümetinin kısa vadede istediği düzenlemeleri gerçekleştireceğini gösteriyor.

İlgili – İşte, Wall Street Boğası’na karşı yeni Bitcoin boğası

Kaynak

Etiketler: