1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Michael Novogratz, Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Michael Novogratz, Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Michael Novogratz, Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’in ne zaman tekrar yükselişe geçeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Michael Novogratz, Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 48,000 doların üzerine çıkarak 2022 yılının en yüksek seviyelerini görmüştü. Lider kripto para birimi 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra düşüşe geçti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

2022 yılına beklentilerin ok altında bir giriş yapan BTC, ilk çeyrekte de yatırımcıların yüzünü güldüremedi. Mart ayının ikinci yarısından itibaren toparlanmaya başlayan BTC, son iki gündür yine aşağı yönlü bir görünüm sergiliyor.

bitcoin

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,429 dolardan işlem göre kripto para 43,500 dolarlık fiyatı desteğe çevirebilirse başını tekrar yukarı doğru kaldırabilir. Son 24 saat içerisinde %1,98 değer kaybeden BTC, şu anda 827 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri ile toplam değeri 2 trilyon dolar olan kripto piyasasının %41,3’ünü domine ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Bitcoin’in teknik özeti bu şekilde iken Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin Miami 2022’de yaptığı açıklamalar ile BTC’nin ne zaman tekrar yükselişe geçeceğini açıkladı. Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarına ara vermesinin hemen ardından yeniden yükselişe geçebileceğini söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Milyarder kripto yatırımcısına göre, Jerome Powell başkanlığındaki Fed, yüksek enflasyon nedeniyle bir süreliğine çok şahin kararlar alacak. Bitcoin yatırımcılarının Fed’in normal politikalara dönene kadar beklemesi gerektiğini belirten ünlü milyarder, Rusya’ya yapılan yaptırımlar nedeniyle bazı arkadaşlarının battığını da belirtti.

İlgili: Bitcoin, nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Düşüş devam edecek mi?

Bitcoin’in değer kazanmaya devam edeceğini söyleyen Novogratz, BTC’yi günlük işlerde kullanılan bir para biriminden ziyade bir değer biriktirme aracı olarak gördüğünü de ifade etti.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: