1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Geri çekilme devam edecek mi?

Bitcoin nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Geri çekilme devam edecek mi?

Bitcoin nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Geri çekilme devam edecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, nisan ayının en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin’deki düşüş devam edecek mi? Teknik veriler ve detaylar haberimizde.

Bitcoin nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Geri çekilme devam edecek mi?

10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gören BTC, 2021 yılını beklentilerin çok altında kapattı.

2022 yılı da küresel piyasalarda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kripto piyasası için beklentilerin altında gerçekleşti. Bitcoin, geçtiğimiz hafta 48,000 dolar seviyesine çıkarak 2022 yılının en yüksek seviyesine çıkmıştı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Son 24 saat içerisinde %5 değer kaybeden lider kripto para birimi nisan ayının en düşük seviyesine geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinamerketcap verilerine göre 43,700 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde 43,450 dolara kadar düşüş gösteren BTC, 834 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Bitcoin nisan ayının en düşük seviyesini gördü! Geri çekilme devam edecek mi?

Nasdaq ve Bitcoin arasındaki korelasyon da benzerlik göstermeye devam ediyor. ABD teknoloji hisseleri yoğun satışların ikinci gününde %2,4 düştü. Bitcoin’de benzer satış baskısı altında. Piyasanın gün boyu kilitlendiği Fed tutanakları açıkladı. Fed’in önümüzdeki toplantıda 50 baz puan faiz artışına gitmesinin gerekli olabileceği belirtildi. Üyelerin büyük çoğunluğu bu görüşte. Faiz artırımına ilişkin kararın verileceği toplantı 4 Mayıs’ta yapılacak

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC’de yukarı yönde, ilk direnç 45.450 dolar seviyesinde. Bitcoin yukarı yönlü hareket içi bu direnci geride bırakmak durumunda. Yükseliş için diğer kritik seviyeler 46,840 dolar ve 49,950 dolar.

Bitcoin

Düşüş devam ederken, 42,800 dolarlık destek noktası kritik önemde. Satış baskısı devam ederse 41,500 dolara kadar geri çekilme yaşanabilir. Teknik veriler satış baskısının bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: