1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planı açıkladı!

Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planı açıkladı!

Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planı açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planına dair detayları paylaştı! Ethereum’un en güçlü rakiplerinden biri olan Terra, Satoshi’den sonra en büyük Bitcoin hodlerı olmayı planlıyor. İşte Terra kurucusunun Satoshi’ye rakip olma planı!

Terra Bitcoin’e bir kez daha pump yaptırabilir!

Unchained Podcast’e verdiği yeni bir röportajda Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Bitcoin biriktirme planını açıkladı. Terra, Satoshi’den sonra en büyük Bitcoin (BTC) hodlerı olmayı planlıyor.

Ethereum’un en güçlü rakiplerinden Terra (LUNA)‘nın kurucu ortağı, Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi’den sonra en fazla Bitcoin’e sahip olana kadar biriktirmeye devam etmeyi planladıklarını açıkladı.

Eassen ilk olarak Terra Bitcoin alma planını bu ayın başlarında duyurdu. Ayrıca Do Kwon, Terra’nın yerel stabil coini TerraUSD’yi (UST) desteklemek amacıyla mart ayı ortalarında, UST kullanarak 3 milyar dolar değerinde BTC satın alacaklarını Twitter’dan açıklamıştı. Nitekim bu açıklama, o dönemde Bitcoin fiyatında yaşanan ani yükselişin de nedenlerinden biriydi.

İlgili: İşte en son Bitcoin fiyatını etkileyen faktörler!

Terra Bitcoin alımını 10 milyar dolara çıkardı

Do Kwon’un tweetlerine göre; Terra satın alınan BTC’leri şirketin stablecoini UST için rezerv olarak kullanacak. Hatta daha sonra ünlü kurucu, Bitcoin rezervini güvence altına almak için kullanacakları bu rakamı yükseltti, ve 3 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkardı.

Kwon Terra diğer blok zincirlerine açıldığında, UST’nin BTC ile desteklenmesinin, yatırımcıların stablecoine güvenmesine yardımcı olacağını söylüyor.

“Terra’nın hedefi, kriptoda en büyük merkezsiz para olmak. Amacı, Terra blok zincirindeki en büyük stabil coin olmak değil. Çünkü Solana, Avalanche, Ethereum, Polygon ekosistemlerine açılmayı istiyoruz. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz.

Şimdi sorun şu ki; Terra ekosisteminde UST’ye olan güven son derece yüksek. Ki farklı ekosistemlere açıldığınızda, LUNA’nın teminat olarak uygun olduğuna yönelik inanç, Terra ekosistemindekinden çok daha az olacak. Ancak teminat olarak Bitcoin’ininiz varsa, o zaman kimse bunu gerçekten sorgulamaz çünkü o kriptonun kralıdır.”

İlgili: Bitcoin dünyasına yeni bir boğa geliyor! Bu seferki farklı!

Kwon’a göre Terra, Satoshi’den sonra en fazla Bitcoin’e sahip olmak için 10 milyar dolarlık BTC biriktirmeyi planlıyor.

“ 10 milyar dolarlık akümülasyon yapmak istememin nedeni, Satoshi’den sonra dünyada en fazla Bitcoin’e sahip olmak.”

Terra Bitcoin’e pump yaptıracak büyük planı açıkladı!

Bu arada Kwon daha önce, Terra’nın UST kasası için Ethereum veya BNB gibi önde gelen altcoinler yerine neden Bitcoin’i seçtiklerini ise şöyle açıklamıştı:

“Aslında bunun birkaç nedeni var. Ancak en basitini söylemek gerekirse, Bitcoin dijital para birimleri içinde kendini kanıtlanmış tek sabit rezerv varlıktır… Kripto ekosisteminde yer alan birinin Bitcoin’den şüphe etmesi çok zordur.”

Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.