Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
63.723,02 USDT
eth
ETH
-0.42%
Ethereum
3.088,88 USDT
bch
BCH
-3.82%
Bitcoin Cash
488,89 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.3%
Litecoin
79,88 USDT
bnb
BNB
-2.29%
Binance Coin
540,04 USDT
sol
SOL
-1.19%
Solana
136,87 USDT
avax
AVAX
-0.86%
Avalanche
34,86 USDT
ada
ADA
-0.42%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.04%
Poladot
6,71 USDT
doge
DOGE
-3.1%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
3.95%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin dünyasına yeni bir boğa geliyor! Bu seferki farklı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yönetimi altında 10 trilyon doların üzerinde varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi de Bitcoin dünyasına dahil oluyor!

Bitcoin dünyası yeni bir boğa daha kazanıyor!

Kripto para piyasalarında yükselişler devam ederken, Bitcoin (BTC) son zamanlarda manşetlerden düşmemeye başladı. Bununla birlikte dijital para birimlerine yönelik ilgi arttıkça, kurumsal yatırımcılar, müşterilerine kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sunma fırsatlarını fark etmeye başlıyor.

Şimdi de dünyanın en büyük varlık yöneticisi Bitcoin dünyasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor!

İlgili: İşte en son Bitcoin fiyatını etkileyen faktörler!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, müşterilerine dijital varlık hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. Yönetimi altında 10 trilyon doların üzerinde varlık (AUM) bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock Inc (NYSE:BLK), müşterilerine dijital varlık hizmetleri sunmayı planladığı yönündeki söylentileri doğruladı.

 Bu hareket, kurumsal yatırımcıların dijital para birimlerine yönelik tutumunda büyük bir değişim olduğuna işaret ederken, dijital varlıklara yönelik inanılmaz bir talep patlamasını tetikleyebilir.

Bitcoin talebi artıyor!

Dünyaca ünlü yatırım yönetimi şirketi BlackRock’un CEO’su Larry Fink, şirketin hissedarlarına yazdığı ve perşembe günü yayınlanan bir mektupta, müşterilerin kripto para birimlerine ve bu paraların arkasındaki temel teknolojilere ilgi gösterdiğini ve dolayısıyla bu ilginin de firmayı, dijital varlık hizmetleri ve yatırımları sunma olasılıklarını incelemeye teşvik ettiğini söyledi.

İlgili: “Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin için mucizeler yaratabilir!”

Fink, özellikle herhangi bir kripto paranın ismini vermeden, “Müşterilerimizin ilgisinin arttığını gördüğümüz için, BlackRock olarak, müşterilerimize hizmet etmemize nasıl yardımcı olabileceklerini anlamak için dijital para birimleri, stabil coinleri ve bunların arkasındaki temel teknolojileri inceliyoruz” dedi.

Bu arada Fink’in son yorumları aynı zamanda, şubat ayında yayınlanan ve New York merkezli firmanın kripto para birimi alanına girmeyi planladığını öne süren haberleri de doğruluyor.

Ayrıca BlackRock CEO’su mektubunda, kriptoları keşfeden şirket ve hükümet sayısı arttıkça, dijital para birimlerinin ve dijital para ödeme sistemlerinin nasıl daha popüler hale geldiğinden de bahsetti:

“İncelikle tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sistemi, kara para aklama ve yolsuzluk riskini azaltırken; uluslararası transfer işlemlerini iyileştirebilir. Dijital para birimleri, örneğin yurtdışında çalışan işçilerin ailelerine para göndermesi gibi birçok sınır ötesi ödemelerde maliyetleri düşürmeye de yardımcı olabilir.”

Bitcoin dünyasına yeni bir boğa geliyor! Bu seferki farklı!

Bununla birlikte Amerikalı milyarder, Rusya’nın Ukrayna işgaline de değindi. İki ülke arasında devam eden savaşın, Bitcoin dünyası için önemli olduğunu ve dijital para birimlerinin kullanımını hızlandırabileceğini öne sürdü.

İlgili: Bitcoin ağında boğa koşusuna işaret eden metrikler!

Fink, küresel ekonominin dijital para birimlerinin yer aldığı bir ödeme sistemine doğru kayacağını savundu. Ve şu yorumu yaptı: 

“Savaş, ülkeleri fiat para birimine olan bağımlılıklarını yeniden gözden geçirmeye sevk edece.k Ki savaştan önce bile, bazı hükümetler dijital para birimlerinde daha aktif bir rol oynamaya ve faaliyet gösterdikleri düzenleyici çerçeveleri tanımlamaya çalışıyordu.”

Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.